jiveem v usa i askame da si osinovim detence

  • 805
  • 2
  •   1
Отговори
zdraveite na vsi4ki u4astnici v foruma.re6ihme sas maja mi da si osinovim detence,koeto da e na vazrast za detska gradina.nie ve4e si imame 2 godishen sin i mnogo iskame da si imame i vtoro detence.ta si poprikazvahme sas maja mi i re6ihme da si osinovime detence,taka i to 6te ima po dobar start v jivota,ta ako moje niakoi da mi kaje kakvi sa procedurite po osinoviavaneto i dali moje6 da imash niakakav izbor otnosno detenceto.ami predvaritelno blagodaria za ukazanoto mi vnimanie

# 1
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Тъй като не живеете в България и не знам каква е точно процедурата. Аз съм също в процес на осиновяване и мога да ти кажа какво направих аз. Аз съм си бългърка, но мъжът ми не е и подадох заявлението само от мое име, но разбира се проучване правиха и на съпругът ми. Тук някъде във форума има, ако не се лъжа информация за живеещите в чужбина и там обясняват какво да се направи. Но аз какво направих, ако искаш мога да ти пиша. Успех!

Само да добавя, че когато се подава заявлението, там се пише на каква възраст искате да е детенцето, пол, етнос, здравно състояние.

Ето ти линк към нещо подобно на това, което питаш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155828.0

Последна редакция: чт, 13 мар 2008, 19:19 от luska

# 2
  • Мнения: 4 138
на разбираем език и кратко обяснено, положението е следното. български граждани, живеещи в чужбина осиновяват по критерии за чуждестранни осиновители, но като българи. тоест, осиновяването се води национално. социален доклад се изисква от държавата, в която е постоянното местожителство на осиновителя. той е на базата на проучване от социалните служби на страната, в която живее кандидат-осиновителят с българско гражданство.

в очакваните промени в семейния кодекс нещата ще седят доста по-различно. осиновявания от граждани на РБ, живеещи постоянно в чужбина ще бъдат международни, тоест условията ще са същите, както  за чужди граждани, осиновяващи българчета и кандидатите ще трябва да отговарят на изискванията за осиновители на държавата, в която живеят постоянно.

съветвам всички, които искат да осиновят дете да побързат с подаването на документи и задвижването на процедурата.
международните осиновявания за 2007 година доколкото не ме лъже паметта са под 100. тенденция за покачване засега няма.

Общи условия

Активация на акаунт