Моля за кураж и помощ при избор на прическа и цвят на косата

  • 1 202
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671
Здравейте, момичета!
Досега не съм писала в този форум, само съм надзъртала в темите за гримовете и модните тенденции. Наскоро бях сразена от изказването на приятелка, че изглеждам скучно. Затова реших, че е време за промяна и след като 10 години съм с дълга коса, най-накрая реших да се подстрижа късо (доста трудно решение, идеята иначе отдавна ми се върти в главата). Мисля да се подстрижа на нещо като черта, но като цяло искам "по-рошава" прическа. Освен да се подстрижа мисля да си направя кичури. Обаче нямам никакъв опит с боите и съответно имам доста въпроси. На колко време е нужно да боядисвам кичурите и ако не се харесам дали има начин да си върна  "моя цвят " на косата? Колко дълго трае боядисването на кичурите, защото ще съм с бебка при фризьорката, а тя все още яде на 2 часа. Най-големите ми колебания са свързани с това какъв цвят кичури ще са подходящи за моята коса  newsm78. Ето 2 снимки където се вижда цвета на косата ми, моля ви да ми дадете идеи за това какъв цвят да избера:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=220065&photo=3
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182895
Отворена съм към всякакви идеи, дори дръзки. Вече имам записан час за фризьор другата седмица, точно преди да направя погачата  на малката бебка, така че хем имам, хем нямам време да реша. Мисля на погачката да се появя в съвсем друг вид.  Grinning

# 1
  • Мнения: 4 496
Като ти видях снимката си те представих с кестеняви кичури. Но може и да не се подстригваш късо, просто я направи на етажи. Аз съм пристрастна де, защото обичам дълги коси. Всъщност, ако имаш доверие на фризьора си, остави той да прецени според овала на лицето ти и цвета на кожата.

# 2
  • Мнения: 1 432
Подстрижи се на етажи ,не я скъсявай......и за лятото може би руси кичури на кестенява коса   Wink

# 3
  • Мнения: 3 294
Подстрижи се на етажи ,не я скъсявай......и за лятото може би руси кичури на кестенява коса   Wink
това е добър съвет , но ми се струва че ще ти качи няколко годинки....защо не заложиш на близък цвят до твоя и може би леко по светли кичури от ествествения цвят за освежаване , а иначе за прическата и аз съм на мнение да пробваш да я скосиш на етажи , ще ти предаде обем  Peace

# 4
  • Мнения: 1 671
Това за етажите звучи добре  Grinning. Аз също се колебая между по-светло кестеняви или червеникави кичури  newsm78, май с кестеняви ще е по-естествено.  newsm78
Мис арк, никога не съм била при тази фризьорка, само знам, че е добра от 2 приятелки, които имат хубави прически. Моята фризьорка вече не е в България  Tired. Така че май наистина доста ще експериментирам  Crazy.
Благодаря за мненията ви, момичета!  Hug

# 5
  • Мнения: 658
И само бретон да си направиш пак ще изглеждаш коренно различна.  Все пак - етажирай само преддната - около лицето част, а назад - добре оформен тригълник и леко поизтънена в долната част за да се вдигне малко от корена косата и да ти придаде визуално обем. Така хем ще имаш желаната дълга коса, хем ще стесниш личицето и ще си различна. За цвят мисля че няма да ти стигне времето между две кърмения - по-добре изчакай малко за да не се изнервяте взаимно с фризьора.Дано си ме разбрала Peace

# 6
  • Мнения: 2 386
Аз съм малко странна в това отношение и ти предлагам цвят патладжан, леко опушен грим и преса за коса. За прическа мнение не мога да дам, но не си прави бретон, защото може да се начупи и ще стане различно от това, което си си представяла.

Другият вариант за мен е три нюанса кичури (много фини - тъмноруси, светлокестеняви и пепеляви) и златист грим, тип есен.

Общи условия

Активация на акаунт