Да поговорим за сънищата и състоянията ни през тях

  • 19 258
  • 201
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 271
Разговора се заформи в една друга тема и за да не я разводняваме предлагам да се пренесем тук.
Става дума за странни неща, които ни се случват на сън - способността да го управляваме, да знаем, че сънуваме, да летим по време на сън, парализирането, когато се събудиш преди мозъка ти да е разбрал това и т.н.

Ето оригиналната тема

# 1
  • Мнения: 3 271
Балу, колко често имаш такива парализи на сън? (не знам има ли термин на български и какъв е, затова ползвам английския)

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Сънувам всяка Божа вечер - аман  Hug
Искам да се изключа, да не сънувам  -
е няма и няма. Не стига, че по цял ден се
натоварвам ами и по цяла нощ.
Много често обаче ми се случва да сънувам
как се спъвам и в този момент цялата подскачам
в леглото  Hug

# 3
  • Мнения: 17 546
Запис Mr. Green

Общо взето рядко. И отдавна не съм имала всъщност.

# 4
  • Мнения: 122
Аз като гледам трябва да запиша някъде курс по управление на съня  newsm78 Нещо засега ми гасне още на първа предавка и не се подчинява да му се не види.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз ще чета, вече нямам много за разказване...пък и ме е срам  Embarassed

# 6
  • Мнения: 17 546
Нещо засега ми гасне още на първа предавка и не се подчинява да му се не види.
Ми като не си достатъчно ку-ку като нас Mr. Green

Ти пък! Хич не ми дреме за каква ме мислят!

# 7
  • Мнения: 122
Казах, че искам да запиша курс. Някакви предложения.

# 8
  • Мнения: 2 386
Добре, де, излъгах. (Олинце, Балу и Милена)
Давайте да даваме сега, че умирам от любопитство. Mr. Green

Откривам лекцията с малко инфо за съня:

http://www.zdraveto.eu/catalog/folder_05/5_03.htm

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 00:41 от Еванесънт

# 9
  • Мнения: 17 546
Ми ей на- ето ми я диагнозата: летя на сън и яздя бял кон, с който прескачам буен огън, все по един и същи начин и двете неща. И това ми харесва!  ooooh! Мале, че съм зле...

# 10
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Копирам си направо мнението от другата тема тук. Даже не успях да го постна там. ДОкато го напиша и вие пуснахте нова тема Simple Smile))

На мен също ми се е случвало да направлявам сънищата се. Много често, когато се събудя от хубав сън, успявам да си го продължа. Но до сега не съм знаела, че е някаква особеност. Мислех си, че почти всеки го може.

...... после преритах на сън (случвало ли ви се е?) и се събудих...

Да, много често. Почти всяка вечер. Само дето не приритвам, а подскачам цялата. Аз си го обяснявам, че е точно моментът на пълно заспиване, когато цялото тяло се отпуска и ако не съм била напълно отпусната при заспиването, се получава това. Ама и аз как го обясних. Но това си е мое мнение, което дълбоко се съмнявам да е вярно. Надявам се да има кой да каже какво е в действителност.

А по темата за СБС - не съм имала. По време на секциото ми е можело да си отида като едното нищо, но такива спомени нямам. Помня, че ме събуди анестезиолога, като ме милваше по челото и ми говореше много мило като на свое дете. Аз съм ужасно бъзлива и имам една камара мании и притеснения, но точно тогава се събудих абсолютно убедена, че всичко е наред, все едно не е имало дори операция. Но по време на самата случка нямам спомен да съм усетила нищо.

Гледам, че там се е коментирало и за летенето. Също често ми се е случвало, но повече когато бях малка. Сега все по-рядко.

# 11
  • Мнения: 122
Ми ей на- ето ми я диагнозата: летя на сън и яздя бял кон, с който прескачам буен огън, все по един и същи начин и двете неща. И това ми харесва!  ooooh! Мале, че съм зле...

Добре де знам за бял рицар на зелен кон, тук виждам само бял кон........ нещо за зелен рицар?

# 12
  • Мнения: 7 723
Аз като гледам трябва да запиша някъде курс по управление на съня  newsm78 Нещо засега ми гасне още на първа предавка и не се подчинява да му се не види.
И аз така.
От години се напъвам да сънувам печелившата комбинация
от тото 2, ама нъцки.... Crossing Arms ooooh!

# 13
  • Мнения: 3 271
Ами "курсове по управление на съня" има доста в Интернет. Не са фантасмагории, съвсем сериозна ми е темата. Програмист съм все пак. И съм атеист Simple Smile Това за протокола. Иначе в доста неща вярвам, защото съм ги изпитала.

Темата е за споделяне. Няма от какво да ви е/ни е срам тук според мен  Hug Достатъчно налудничави и неподатливи на стандартно обяснение неща са ми се случвали насън. Така че им вярвам!

за СБС, там не писах, имам много силни спомени от секциото, 2-рото, много неприятни, не искам да ги разказвам. Не съм била в СБС, но усещането верочтно от гледна точка на преживяване на мозъка е същото.

Деб, това за съня вероятно всеки го е изпитвал, но много хора като теб не си дават сметка  Hug Не е дарба, по-скоро наистина е особеност. Аз лично обожавам усещането, затова искам да си го предизвиквам сама. Преди успявах понякога, сега - рядко. Знам, че се случва, когато съм под силен стрес, явно и мозъка ми знае, че ме отпуска и на следващият ден съм нов човек. Но иначе точно стреса и претоварения ми мозък обвинявам за отслабването на тези ми усещания Sad КАто цяло по-рядко сънувам. А и мъжа ми по-рядко лети на сън...  Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
Ще се самоцитирам от другата тема  Mr. Green

И на мен се е случвало...Най-страннното е, че до сега не се бях замисляла.Преди няколко години ми се наложи операция за едно, което се оказа друго и се наложило да продължат упойката.Най-вероятно от дозата си спомням точно едно реене и силна бяла светлина и как тръгнах към нея...Измъкна ме гласът на една рускиня - педиатърка, която ми викаше "Мальиш, събуди се" - говореше ми на бг-руски...Сега настръхвам като си спомних......

И съм летяла на сън - мноооого често.Усещането е невероятно  Hug
И рядко, но ми се е случвало след събуждане, да продължа да сънувам същия сън, като продължение  Laughing
Много интересна тема!Обещавам по-честичко да влизам в клюто след 00:00  Laughing  Hug

И на мен се случва почти всяка вечер, като тръгна да се унасям и винаги, ама винаги първо от нещо се сепвам, подскачам в леглото и чак тогава заспивам истински  Rolling Eyes Много странно ... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт