Тротоарите-място за пешеходци?

  • 1 478
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Не знам за вас,но на мен лично ми омръзна.Живея в центъра.Не мога да изляза без да рискувам да ме блъсне кола.Просто ходя по улицата.На тротоара е заето от коли,чиито собственици не им се дават пари за синя зона.Обикновенно това се случва в преките,а те (повечето)са еднопосочни.Почти няма място да се разминем с колите,а не дай си боже да си и с детска количка.Та искам да попитам ,ако утре ме блъсне кола от кого да търся отговорност: 1)от този,който ме е блъснал; 2)от този,който е паркирал на тротоара; 3)от Столична община; 4)от господата,който си измислят закони?При тази простотия мога да очаквам те да ме осъдят,че не мога да летя newsm11

# 1
  • Мнения: 122
Спокойно нали започнаха да драскат возилата. Че и кирки май забиват по тях. За сега в един град, скоро и в други градове. Само дето управниците ни са виновни за тези неразбории.

# 2
  • Мнения: 27 524
Поредното политическо недоразумение и безхаберие. Тук, в Брюксел един единствен път спряхме пред входа, където живеем, защото бяхме с много багаж и невръстният ни син спеше. Одрусаха ни 160 евро глоба. Крайно незаслужена според нас, но и крайно оставяща ни пред избор глоба Crazy Сърдя се тук, но мечтая да стане и това в България. Безпрекусловно.

# 3
  • Мнения: 1 650
лошото е че няма синя зона и истински паркинг
т.е. аз нямам против да платя паркинг, обикновено спирам на платени паркинзи (по удобно е, не трябва да обикаляш и да правиш 10000 маневри). Преди 2 дена бях в лозенец и половин час обикалях за да намеря паркинг (за място за паркиране и дума не може да става) имаше само един, пълен. На третото кръгче спрях и се примолих да ме пуснат, викам оставям ключовеет и отивам до магазина на другата пресечка да си взема нещатата. Дядото разбран излезе вика, давай.
Лошото е че се настройват гражданите един срещу друг заради неуредиците - тези с коли срещу тези без коли и т.н. И двамата с жена ми ходим с коли на работа -  при условие че за 4 км губя час, час и половина за да стигна и толкова да се върна, не ми го побира акъла да ползвам градски транспорт. Блонди мерките не трябва да се изразяват само в глоби, както нашите управници го разбират - създайте алтернатива, да може да си свършиш работата с градския транспорт, да има паркинзи (не да кръстим някоя пресечка синя зона и да събираме пари).
Не разбирам и хората в центъра (имам предвид живущите) които твърдят че ако има ред за плащане в центъра, то той не трябва да важи за тях. Много хора по кварталите си плащат абонамент за паркинг, защо в центъра да не си плащат. За мен лично платения паркинг е удобство, а икономията на 2 лв, е смешна в сравнение с рисковете

# 4
  • Мнения: 27 524
Блонди мерките не трябва да се изразяват само в глоби, както нашите управници го разбират - създайте алтернатива, да може да си свършиш работата с градския транспорт, да има паркинзи (не да кръстим някоя пресечка синя зона и да събираме пари).
Не разбирам и хората в центъра (имам предвид живущите) които твърдят че ако има ред за плащане в центъра, то той не трябва да важи за тях. Много хора по кварталите си плащат абонамент за паркинг, защо в центъра да не си плащат. За мен лично платения паркинг е удобство, а икономията на 2 лв, е смешна в сравнение с рисковете

Освен строги глоби и такива за всички, аз лично алтернатива не намирам.
Относно платените и наплатените места било то в Центъра или другаде - така е навсякъде по света. Ако живееш на Графа, да, разбира се, имаш право да паркираш безплатно и постоянно в зоната на адреса ти. Иначе не. И как си го представяш да живееш в центъра и да ти е 2лв (в най-добрия случай) на час. И да си си там по 24 часа в денонощието... разбира се, че не е редно да е еднакво за идващи до центъра и за живущи в него...

# 5
  • Мнения: 1 650
току що го прочетох
http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=150860&cid=1&eid=1316
и по неволя ставаме престъпници пак ...
блонди а кои плаща безплатното паркиране на живеещите на графа ?
или пак полу закон - никои няма право да паркира на тротоара, освен живеещите на графа
Дори в центара паркинзите имат абонамент - 180-200 лв на месец и си паркираи колкото поискаш часове
Щом искаш да живееш на графа - всяко нещо си има цена

Освен строги глоби и такива за всички, аз лично алтернатива не намирам.
като ще са глоби да са за всички, включително и за живеещите на графа
но в момента тези хора, дори и да искат да си платят няма къде да идат
т.е. трябва да има възможност да паркираш на определено за целта място, а след като не искаш да дадеш 2 лв - глоба
в момента е давай да преизпълним плана, да съберем някой лев и да замажем очите
Т.е. аз съм за глобите ако щеш и 160 евро, но с възможност да не нарушаваш правилата
пешеходците ще млъкнат щото сме глобили 100 човека, тези с колите ще млъкнат щотот са се оттървали

# 6
  • Мнения: 186
Аз живея на "Патриарха" и смятам,че достатъчно висок данък на апартамента плащам,на колата също,та поне ползуваме привилегията да паркираме безплатно пред кооперациятя.Мисълта ми беше за тези,които просто си бодват колата на първото свободно безплатно местенце-тротоара.

# 7
  • Мнения: 1 650
живея на 8 км от патриарха и плащам същия размер данък
явно имаш къде да паркираш
щом като плащаме същия данък, защо аз да не мога да паркирам на патриярха, ако следваме тази логика, ако ми кажеш, че защото живееш там - отговора е паркирането в центара явно е привилегия, която се осигурява срещу заплащане, а не право. Самата ти се сърдиш че са паркирали за си спестят 2 лева, но ако става въпрос ти да ползваш платено паркиране - нещата вече са други, би трябвало да можеш ...

# 8
  • Мнения: 1 650
прозвуча като заяждане
исках да кажа че всеки има своята логика, и нещата не трябва да се поставят на плоскоста живеещи в ценътара, покрайнините, провинцията, каращи коли, пешеходци, велосипедисти. Всеки един от хората които са спрели в центара има своите причини да го направи - кои живее там, кои отишъл на заведение, кои за лекарства, работи там, на всички им е добре да е удобно. Не можем да кажем твоито удобство е по важно от удобството на еди кои си, и проблема няма да се реши само с глоби, закона ще се се мачка заради невзъможността да се изпълнява при това положение (а не поради нежелание да се изпълнява)

# 9
  • Мнения: 39
Според мен поне центъра трябва да е пешеходна зона.Писна ми и на мен,когато излизам от нас да си рискувам живота.Не ми харсва разни служители на фирми да си паркират автомобилите пред вратата ми и дори в градинката на децата.

# 10
  • Мнения: 1 517
Нещата са си регламентирани законово, но общината наистина не може да осигури достатъчно места за паркиране, особено в центъра, затова и не налагат глоби и бягат от въпроса!
Съгласна съм с Durango.

# 11
  • Мнения: 1 952
Слава богу и някой друг е забелязал това, което всеки ден ме изкарва извън релси. На тротоара пред нас по цял ден е пълно с коли, бусове, че даже и камиони. Няма такава простотия за мен. Може да паркирам на 10 мин от мястото, където имам работа, но няма да спра на тротоара. На такива нагли селяци попадам, не само че паркира на целия тротоар при празна улица, пък и онзи ден един като занатискал клаксона да се мръдна, та да паркира.

# 12
  • Мнения: X
Много често ми иде да изритам кола,спряна на тротоара,ама и аз като Драго рискувам да завърша с разбит нос  Tired

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 12:45 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 47 956
не живея в центъра, а в гео милев, ама точно до скай сити  Tired
ненавиждам любовта към мол-овете, особено през почивните дни
няма къде да се паркира, къде да се ходи...
в центъра е същото
много неприятно

# 14
  • Мнения: 5 370
Аз съм разкарвала нагляр, паркирал като копърка в консерва кутия пред вхида на кооперацията.
Ще питате "как"? Ми много просто - заудрях по капака и алармата му се включи.
Ако втори път го видя-директно отивам във фирмата му , при шефовете му и вдигам грандиозен скендъл. Апропо, отдавна се каня да отида при тях и да ги попитам какво, аджеба, правят , за да осигурят нормалното и ПРАВИЛНО паркиране на служителите си. Аз не съм длъжна да им прелитам колите, все пак. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт