А облизвате ли лъжичката?

  • 5 135
  • 164
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
...като храните бебчо  hahaha

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
То това остава Stop
Абсолютно никога не съм облизвала лъжицата.

# 2
  • Мнения: 1 897
Докато го храня - не.
Понякога обаче ако остане малко на дъното на бърканчето го дояждам с неговата лъжичка.

# 3
  • Мнения: X
Нищо не съм и облизвала, нито биберони, нито лъжички, нищо. Много гнусно ми иде, дори да съм и дояждала храната съм си взимала отделна лъжица.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Не, но ми се е случвало да доям нещо с нейната лъжичка. Нищо гнусно не виждам - нали после я мия.

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз съм от "гнусните" мами  Crazy и да случвало ми се е да го правя , рядко но съм се хващала неволно да я облизвам  Wink

# 6
  • Мнения: 2 479
Не съм я облизвала, но редовно съм дояждала с нея. Облизването обаче ми изглежда нищо, в сравнение с облизването на бибероните от някои майки... Sick

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз не облизвам,докато я храня,но ако след като сме свършили с храненето е останало нещо за дояждане,го ям с нейната лъжица.После я мия,пък и това е лъжицата,с която яде детето ми все пак,не намирам нещо гнусно.

# 8
  • Мнения: 6 029
А не Stop

Имаше такава тема, стана скандал.  Laughing

Да, облизвам понякога. Освен това понякога бръква в чинията и му облизвам пръстите, преди да е намазал.

Ай изяжте ме сега  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 10 320
Облизвам й лъжицата, когато сме навън, наяла се е и трябва да я прибера в чантата.

...Ай изяжте ме сега...
Немаш проблем.  #2gunfire  #Cussing out  Twisted Evil

 Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 479
А не Stop

Имаше такава тема, стана скандал.  Laughing

Да, облизвам понякога. Освен това понякога бръква в чинията и му облизвам пръстите, преди да е намазал.

Ай изяжте ме сега  Mr. Green
Пръстите и аз много честоги облизвам... Joy

# 11
  • Мнения: 1 089
Не бива да се облизва лъжичката или бибероните ( едно време беше много модерно, защото в слюнката имало лизозим, който убивал бактериите), защото в слюнката има бактерии, които предизвикват ралзични заболявания като кариес и пародонтоза и чрез този акт попадат в устата на бебето и се заселват там ( дори когато няма зъби) и бебчо е много вероятно да страда по-късно от тези заболявания, особено от кариес.
Така че - не, не облизвам, случвало ми се е след приключване на хранене по някаква причина да оближа лъжичката, но след това задължиително стерилизирам.
Като видях в нашата градинка една баба, как хранеше следобяд едно момченце приблизително на нашата възраст и облизваше лъжичката и направо полудях... тя беше със сигурност над 60 години....ужас!

# 12
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Защо да я облизвам? Thinking

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Случвало ми се е понякога признавам си.Но биберон никога не съм облизвала.Съшо полудявам когато го храни някой друг, визирам бабите му и да оближе лъжицата  #Cussing out Абе то в нашето семейство панаири имаме с майка ми и свеки само относно храненето на детето.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт