Отговори
   Здравейите настоящи и бъдещи майки и татковци,

бих искала да ви запитам за информация относно предлаганите услуги от фирма Макс Телеком. За съжаление до нашия блок все още не са стигнали стандартните кабелни оператори. А искам да събера повечко информация за наличните възможности.
   Ще съм ви много благодарна, ако споделите каквато и да е информация или впечатления!  Simple Smile
   Благодария предварително и приятен ден!!

  Peace

# 1
  • Мнения: 282
Ползваме го за служебно и сме супер доволни.
Връзката е стабилна и достатъчно бърза, не изгасва, когато вали, както се случваше винаги с калбелната връзка на Евроком.
Хваща без проблем във всички части на големите градове.
Ние сме на абонамент от 30 лева /интернет и телевизия/, като първо трябва да си купиш за 50 лева модем - това е при договор за 1 година.
Няма ограничение за колко компютъра ще го ползваш.
Харесва ми, че при нужда  може да си го носиш с теб където си пожелаеш.
Засега само положителни неща мога да кажа, но все още имат малко потребители, ще видим когато се натовари мрежата дали все така добре ще върви нета.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
А как става гледането на телевизията им, някой знае ли? Телевизорът бизжично ли приема от модема  newsm78
Извинете, ако разводнявам.

# 3
  • Мнения: 282
bib.bib,
модема е свързан с кабел към компютъра и към електрическата мрежа.
За да предава безжично трябва да се включи рутер след него, но телевизора по принцип няма как сам да влезе в интернет, а вероятно няма и възможност да приема безжично.
Гледането на телевизия става директо на компютъра, на телевизор пак може да гледаш, но се включва чрез компютър.
За да гледаш телевизия през интернет трябва да влезеш в интернет страницата на оператора /макс телеком в случая/ - това мисля, че е не възможно да стане директно от телевизора, затова ти трябва компютър  с интернет.

# 4
  • Мнения: 2 663
А може ли да се ползва някъде си из планинските селца?Силно ме вълнува начин да имам достъп до нет-а навсякъде!

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Услугата е перфектна сама по себе си. Лошото е, че все още са малко местата, на които има покритие. В сайта им има карта, на която са отбелязани селищата.

# 6
  • Мнения: 794
А може ли да се ползва някъде си из планинските селца?Силно ме вълнува начин да имам достъп до нет-а навсякъде!

Само в по-големите градове...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
bib.bib,
модема е свързан с кабел към компютъра и към електрическата мрежа.
За да предава безжично трябва да се включи рутер след него, но телевизора по принцип няма как сам да влезе в интернет, а вероятно няма и възможност да приема безжично.
Гледането на телевизия става директо на компютъра, на телевизор пак може да гледаш, но се включва чрез компютър.
За да гледаш телевизия през интернет трябва да влезеш в интернет страницата на оператора /макс телеком в случая/ - това мисля, че е не възможно да стане директно от телевизора, затова ти трябва компютър  с интернет.
Благодаря ти, хич не ми беше ясно. Мислех, че няма да има жица между модема и компютъра и че и телевизора някак ще влезе в действие. Прекалено голям оптимист съм била, или по-скоро прекалено технически неграмотна.

# 8
  • Мнения: 282
Да, за съжаление в момента услугата е достъпна само за големите градове, да се надяваме, че някой ден ще бъде достъпна навсякъде като мобилните телефони.

Хубавото е, че доживях да си нося интернета и компютъра в дамската чанта - модема е достатъчно малък, взех си и мини компютърчето на Асус, сега си ги нося навсякъде из града с мен и където и да спра, стига да има ток, си имам и интернет.

bib.bib, възможно е да няма кабел между модема и компютъра, ако си сложиш рутер, който ще предава безжично сигнала. Но между модема и рутера ще има кабел, не може да се избегне и кабела, който захранва с електрически ток.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 16:51 от zarinka

# 9
  • Мнения: 794
Да, за съжаление в момента услугата е достъпна само за големите градове, да се надяваме, че някой ден ще бъде достъпна навсякъде като мобилните телефони.

Няма как да стане толко достъпна, защото лицензията им не го позволява (както и на останалите WiMAX оператори).

# 10
Мой личен приятел е баш там (МаксТелеком) на отговорен пост. Ако някой има интерес мога да му дам координатите и да звънне от мое име. Днес се надявам да ми донесе комплект за малко тестове на едно място  Mr. Green

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не е нужно да се звъни от нечие име, достатъчно любезни са и така. Предложиха даже 24 часова безплатна проба, която се оказа от петък до понеделник Laughing

# 12
Не е нужно да се звъни от нечие име, достатъчно любезни са и така. Предложиха даже 24 часова безплатна проба, която се оказа от петък до понеделник Laughing

Добре де да го пребутам по-бързо да стане   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 950
Фирмата на мъжа ми работа с Макс телеком още от самото начало и са много доволни. Ползваме и в къщи, супер удобно е. Като си ходя в Пловдив си го нося с мен, за сега нямам оплаквания Laughing.

# 14
В момента имаше и промоция някаква и беше доста изгодна оферта...

Общи условия

Активация на акаунт