Няколко въпроса за храненето?

  • 465
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте  Laughing , пак имам въпроси относно храненето. Ще съм ви благодарна за отговорите.


1. Захраних с оризова каша(млечна) - кога мога да заместя цяло хранене?
2. Другите видове каши, колко време след захранването мога да ги давам, и пак  по 1 лъжичка ли от всяка нова, или направо доститгнатото количество?
3. Колко време след въвеждане на една храна трябва да се изчака до въвеждане на следващата нова?
4. Смятам 2-рата храна да е зеленчуково пюре. Кое (от какви зеленчуци) според вас е най-щадящо за коремчето?
5. След въвеждане на един вид зеленчуково пюре, следващото пак ли трябва да го въвеждам като нова храна (по 1 лъжичка и т.н.) или може направо от последното достигнато количество от предното?
Дано да съм се изразила достатъчно ясно  Laughing . Това е за сега. Благодаря за отговорите предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 940
1. Захраних с оризова каша(млечна) - ако я правиш с адаптирано мляко, спокойно като стигнеш до една порция, можеш да заместиш.
2. Другите видове каши, колко време след захранването мога да ги давам, и пак  по 1 лъжичка ли от всяка нова, или направо доститгнатото количество? - пак захранваш, с всяка нова храна се прави така, лично аз никога не съм давала само по една лъжичка, започвах с две-три, шест-седем, десетина, цялото количество.
3. Колко време след въвеждане на една храна трябва да се изчака до въвеждане на следващата нова? -чаках два-три дни ,някои майки чакат по седмица-две
4. Смятам 2-рата храна да е зеленчуково пюре. Кое (от какви зеленчуци) според вас е най-щадящо за коремчето? -картоф, тиква, морков
5. След въвеждане на един вид зеленчуково пюре, следващото пак ли трябва да го въвеждам като нова храна (по 1 лъжичка и т.н.) или може направо от последното достигнато количество от предното?-ако има нов зеленчук в състава, захранваш пак постепенно

# 2
  • Мнения: 514
1. Захраних с оризова каша(млечна) - кога мога да заместя цяло хранене?---ОТГ--ако я правиш с адаптирано мляко, спокойно като стигнеш до една порция, можеш да заместиш.

2. Другите видове каши, колко време след захранването мога да ги давам, и пак  по 1 лъжичка ли от всяка нова, или направо доститгнатото количество?---ОТГ.---След като си въвела един път кашата вече спокойно може да давеш различни модели! Peace Peace Peace
3. Колко време след въвеждане на една храна трябва да се изчака до въвеждане на следващата нова?---ОТГ----Аз изчахвах мимимум 10 дни!Може и по рано но ние бяхме с повръщане и затова!~ Peace Peace
4. Смятам 2-рата храна да е зеленчуково пюре. Кое (от какви зеленчуци) според вас е най-щадящо за коремчето? ОТГ---Дадох ранни моркови на Хип!Картов също е много подходящ
5. След въвеждане на един вид зеленчуково пюре, следващото пак ли трябва да го въвеждам като нова храна (по 1 лъжичка и т.н.) или може направо от последното достигнато количество от предното?ОТГ---Мисля че не! newsm78 newsm78
УСПЕХ!!!!! Peace Peace

# 3
  • Мнения: 630
1. Захраних с оризова каша(млечна) - кога мога да заместя цяло хранене? -При достигане на количеството, което изяжда детето, може спокойно да се замести хранене.
2. Другите видове каши, колко време след захранването мога да ги давам, и пак  по 1 лъжичка ли от всяка нова, или направо доститгнатото количество? - В никакъв случай направо достигнатото количество, но не и необходимо според мен да даваш всяка по лъжичка, освен когато въвеждаш глутенова каша. Повечето плодови каши примерно са на основата на ориз или царевица, така че можеш спокойно да разнообразяваш с различни каши. Когато въвеждаш глутен по-нататък, ще го направиш внимателно като абсолютно нова храна.
4. Смятам 2-рата храна да е зеленчуково пюре. Кое (от какви зеленчуци) според вас е най-щадящо за коремчето?  -тиквата е много подходяща, но също и картоф, морков.
5. След въвеждане на един вид зеленчуково пюре, следващото пак ли трябва да го въвеждам като нова храна (по 1 лъжичка и т.н.) или може направо от последното достигнато количество от предното? - Ако детето не е предразположено на алергий и не дава признаци на реакции към вече въведени храни, аз след втория въведен зеленчук, другите ги въвеждах по-смело -за 3 дни. Смесваш една трета от новия зеленчук с вече въведен и така.  А последните неща, които въвеждах -тя вече беше доста голяма, ги въвеждах за 2 дни -половината количество пюре единия ден, другата половина на следващия. Но моята дъщеря не е правила реакции и приемаше много добре новите неща. ще преценяваш в движение, спрямо детето. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт