Една полезна книга

  • 784
  • 14
  •   1
Отговори
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Докато бях бременна с първото си дете(преди 15 год.), изчетох много книжки за бебета и гледане на деца. Гледайки собственото си бебе, бях смутена от доста противоречия - защо не ще да пие вода, в книгата пише, че пият... Беше август, 30 градуса на сянка, а бебето ми не пиеше вода и аз се притеснявах. След около седмица си казах - всъщност, то не е обезводнено, значи вода не му трябва, ама защо в книгата пише да пие 100-200 мл на ден!?
Защо акушерките в болницата казваха да му подслаждам водата, а зъболекарят ми, с когото сме приятели, настоява да не слагам никаква захар, било във вода, сокове или кашички?
Трябва ли да го храня нощем? В книгите пише да дам прословутата подсладена водица, но то блъска водата и ако не го накърмя, плаче до сутринта?
Защо личната лекарка каза да дам сокове, а когато дадох и бебето плака така, че се обадих на Бърза помощ, тамошната лекарка каза да не давам друго, освен кърма... След 3 навършени месеца дадох плодово пюре, заместих едно хранене с тях, спрях нощното кърмене и бебето беше наддало само 200 г... Лекарката каза, че нямам кърма и да го храня с АМ... Да, ама изведнъж се оказа, че имам кърма даже в излишек, а бебето хареса шишето и сега не ще да суче от мен... И въобще куп такива премеждия, които карат младата майка да се чувства неуверена и да се пита дали прави най-доброто за бебето си.

И така, понеже много се отплеснах - сега виждам книга, която е писана от съвременна  майка, а не от остаряло "светило", от жена, която наистина е кърмила, а не от мъж, който никога няма да разбере какво е усещането, когато детенцето вдигне благодарен поглед към мама, докато суче. Чета неща, които съм откривала и аз и съм искала да поправя в книгите.

http://www.estestveno.com/index.php?pageid=1&langid=0&it … d=-2&cid=5011

Стана ми драго от тази книга, искрено я препоръчвам на всички бъдещи майки. Книгата е практична, полезна и написана с познание за естествените нужди на бебето.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 187
Книгата я прочетох на един дъх! Колко жалко, че откриваме топлата вода!
Дано авторката бъде възнаградена с все повече читателки и последователки!

Аз намерих подкрепа в книгата, насоки, добро настроение. Толкова е лесна за четене, блага, съществена!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Дори не я бях чувала, но наистина ме заинтригува и ще я потърся.
Благодаря за инфото!  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 618
Стана ми драго от тази книга, искрено я препоръчвам на всички бъдещи майки. Книгата е практична, полезна и написана с познание за естествените нужди на бебето.

Страхотна е! Изчетох я на един дъх. На страниците й е събрана информация, която преди време търсех и разпечатвах на хвърчащи листове. Браво на авторката  smile3501

# 4
  • Мнения: 6 713
Мерси за линка!  bouquet

# 5
# 6
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Съжалявам, че нямаше такавакнига преди 7 години. Cry

# 7
  • Мнения: 4 414
книгата е великолепна...изключително приятна за четене...
много драго ми стана, че всички неща, които трябваше да откривам сама с първото си дете, вече ги има на български, систематизирани и поднесени от майка с реален опит, а не от някой, който развива теории.
горещо препоръчвам на всички бъдещи/а и настоящи/ родители!
и подкрепям мнението, че това е един чудесен подарък за бъдещи мами и татковци.   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 517
Книгата е страхотна! Браво на basilisk!   bouquet
Аз я бях купила за подарък, но сега не мога да се разделя с нея  Laughing

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
[quote author=firebird link=topic=275576.msg6825656#msg6825656 date=12054839
Стана ми драго от тази книга, искрено я препоръчвам на всички бъдещи майки. Книгата е практична, полезна и написана с познание за естествените нужди на бебето.
[/quote] newsm10

# 10
  • Мнения: 8 228
Мисля че няма еднозначни отговори, когато се говори за гледане на деца. Всяко дете си е различно. Моят син от малък моного обичаше да пие вода, въпреки че сучеше достатъчно. След като се отби много често му се е случвало да пие много малко АМ, но вода никога не е отказвал. Някои от неговите връстници през най-големите жеги лятото изобщо не искаха да близнат вода, въпреки че вече също не сучеха, а той изпиваше по половин литър на ден. Виктор на 8-9м реши че вече не иска да пие АМ, а някои от приятелите му още си го пият с удоволствие. Той спря много рано (на около 50 дена) да се буди нощем за храна, а на моя приятелка детето до 2 годишна възраст се хранеше и нощем. Знам от майка ми, че двамата с брат ми сме били много различни като бебета - като темперамент, рев, хранителен режим. Брат ми изобщо не спеше като бебе - нито през деня, нито нощем. Бяха му изписали някакви капки за сън и пак нищо. Така до 4-5 клас. За сметка на това сега като голям такъв поспаланко стана. Така че според мен, просто трябва да се вслушваме в детето си. То само си показва какъв му е дневния режим за спане, колко пъти ще яде, иска или не вода и т.н.

# 11
  • Мнения: 1 517
ston2000, съгласна съм! Тази книга е точно за това - учи ни да се вслушваме и да уважаваме желанията на децата си и да следваме родителския си инстинкт!

# 12
  • Мнения: 681
Принципно тези книги са насочващи.Всяко дете е различно-едни растат като по книга,други не.Щом казвате,че е добра ще я потърся и аз. Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 39 758
Една мама ми я препоръча. Ще я поръчвам Simple Smile

# 14
  • Мнения: 9 973
  bouquetмерси

Общи условия

Активация на акаунт