Avene - за мазна и склонна към акне кожа

  • 42 743
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Една колежка ми каза за тази серия на авене-тя съдържа измиващ гел, лосион/той е зелена течност, вътре с някакъв бял прах/, крем за мазане на лицето/главно сутрин и вечер след измиване на лицето/, както и гел за премахване на пъпките.Ако сте я ползвали, напишете своето мнение, дали сте доволни и струва ли си да се купят тези продукти, като се има предвид, че ако трябва да се купят и трите или поне два продукта, трябва бая парички да се пръснат.Казаха ми в аптеката , че трябва да се ползва поне едното измиващо средство и съответно крема, за да има ефект, които щял да настъпи чак след 4 месеца.По аптеките съм питала за брошури именно за тази серия, но нямат такива.Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз ползвам гела за пъпки - Авен Диакнеал или нещо подобно се чете  newsm78
Много съм доволна от него и вече си взимам втора опаковка. Действието му е обаче не превантивно а вече когато ти излезе пъпката - помага за по-бързото й лечение. Но естествено го комбинирам с други продукти - сега ползвам гел за измиване на Ейвън, след това крем от серията Нормадерм на Виши и накрая мазвам това гелче върху пъпките ако има. но не трябва да се използва в/у цялата кожа а само локално защото щипе много и повтарям - няма превантивно действие

# 2
  • Мнения: 1 722
Добра е серията, аз съм ползвала няколко продукта от нея. Най- ефективен е нощния крем Диакнеал, но е малко  агресивен и не е за честа употреба, ако формата на акне е по-лека. Останалите продукти също са добри, лосиона с пудра добре матира. Дневната емулсия против лъщене също не е лоша, но няма слънцезащитен фактор.

Не знам на каква възраст си, но имай на предвид че тази серия на Авен е предимно за млади кожи т.е. няма някакъв по-специален анти ейдж ефект, освен донякъде Диакнеала, може би...

# 3
  • Мнения: 3 675
Аз съм на 30.Казаха ми именно за този диакнел и за гелчето за лице.Кое от трите бихте ми препоръчали, цялото лице ми е в белези /като някои тийн съм/ и постоянно ми излизат нови пъпки.Аз лично бих пробвала лосиона с пудрата и диакнела.Иначе лицето го мия с измиващ гел грозде на орифлейм и го тонизирам с розова вода.Направо съм се  Sick от това акне, през годините съм ползвала всичко включително и зинерит, ефект нулев.

# 4
  • Мнения: 1 165
Добра е серията, аз съм ползвала няколко продукта от нея. Най- ефективен е нощния крем Диакнеал, но е малко  агресивен и не е за честа употреба, ако формата на акне е по-лека. Останалите продукти също са добри, лосиона с пудра добре матира. Дневната емулсия против лъщене също не е лоша, но няма слънцезащитен фактор.

Не знам на каква възраст си, но имай на предвид че тази серия на Авен е предимно за млади кожи т.е. няма някакъв по-специален анти ейдж ефект, освен донякъде Диакнеала, може би...
Дерматолога ми каза, че Диакнела може да се използа практически цял живот PeaceТой е с излющващо действие и спомага за обновяването на кожата. Има лек противостареещ ефект Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз също съм на 30 и имам мазна кожа. Бих ти препоръчала да отидеш на едно почистване на лицето от черни точки, особено ако живеещ в София тъй като мръсния въздух тук подпомага за замърсяването на кожата и оттам образуването на пъпки. Моята козметичка ми обясни че причините за образуването на пъпки могат да бъдат : ген или "мръсна кръв" като при второто организма се стремял да се пречисти и затова избивали пъпки. Относно темата - препоръчвам ти гела за пъпки но пак ти казвам че няма да ти предотврати образуването на такива а само ще ти помогне за по-бързото им заличаване

# 6
  • Мнения: 1 722
Да на първо време, може да си вземеш нощното кремче Диакнеал и лосиона. Диакнеала има ефект на изглаждане на кожата, свиване на порите, пъпките намаляват. Но през деня ползвай задължително крем с висок фактор, защото Диакнеала съдържа гликолова киселина, която има излющващ ефект и кожата става склонна към образуване на пигментации.

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 11:21 от AniSim

# 7
  • Мнения: 3 675
Аз съм от Пловдив и въздуха тук е много мръсен.Наистина, че причината е в кръвта.И бирена мая съм пила и всякакви други глупости, ефект нулев.Бяха пуснали в джой тестер за проба на маслеността кожата на лицето, моята беше много мазна, лъщи отдалеч, май трябва наистина да си взема лосиона и диакнела.

# 8
  • Мнения: 250
Аз ползвам крема за белези на Авене - Цикалфат и съм много доволна, предполагам, че и другите продукти ще са много добри Simple Smile А този Дианчел или нещо подобно много ми го похвалиха, може следващия път да го пробвам Simple Smile Успех

# 9
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125

супер кремче вече го ползваме 2 поколения сестра ми и аз.

Използвам от тази серия и


 
като гледам сега по ваше отговори ще си купя лосиона с пудрата

# 10
  • Мнения: 29
Аз съм на 30.Казаха ми именно за този диакнел и за гелчето за лице.Кое от трите бихте ми препоръчали, цялото лице ми е в белези /като някои тийн съм/ и постоянно ми излизат нови пъпки.Аз лично бих пробвала лосиона с пудрата и диакнела.Иначе лицето го мия с измиващ гел грозде на орифлейм и го тонизирам с розова вода.Направо съм се  Sick от това акне, през годините съм ползвала всичко включително и зинерит, ефект нулев.
Здравей, мисля, че трябва да хвърлиш това на орифлейм и да отделиш 30-40 лв. за Avene. Аз от такива кремчета и измиващи гелчета със страхотни описания си докарах напукани капиляри и си съсипах лицето. Avene е медицинска козметика. Едно кремче ще ти стигне за два месеца поне. От две години ползвам само тяхни  кремове и гел  за измиване. Трябва да ги забранят със закон тези боклуци на орифлейм. Според мен стават само да си мажеш петите. Извинявам се на ползващите ги. Спри да го ползваш и ще видиш, че лицето ще ти се изчисти.

# 11
  • Мнения: 779
 дадоха ми тестер на Avene Cleanance-antishine regulating lotion!преди малко го нанесох за през но6та,пише,4е също се използва преди грим-за регулиуране на мас.секреция!някой използва ли го!отзиви...

# 12
  • Мнения: 779
 и на авен кой се води матиращ дневен крем!?защото доколкото разбирам диакнел е по агресивен newsm78,и също-отзиви Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 282
Случайно попаднах на инфо точно за тази марка в едно списание.
Не е особено изчерпателен материалът, но дано е от полза: Wink

Дермокозметичните продукти на Авен - съпътстващи терапията на акне - почистват кожата и намаляват риска от дразнене в резултат на медикаментозно лечение.


Клеананс - дермокозметична серия за третиране на акне с термална вода Авен

Клеананс - почистващ гел без сапун
Клеананс - почистващ и матиращ лосион
Клеананс - регулираща и матираща емулсия
Клеананс К - премахва комедоните
Клин-АК - хидратиращ и успокояващ крем
Клеананс коректор - коректор за пъпки
Клеананс слънце SPF 40 - много висока защита от слънцето
Диакнеал - за третиране на акне

# 14
  • Мнения: 5 173
Ползвала съм тестер за интолерансна кожа и бях възхитена. Предполагам, че и др им продукти ще са много добри

Общи условия

Активация на акаунт