Бебе на 3 мес. а яде на 2-2.30 мин през деня -нормално ли е?

  • 538
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Здр мами,
Моя бебо вече стана 1 седмица все иска да яде през 2-2.30 , а понякога и на 1.30 мин. Цоква за по 5 мин макс 10 и това е . Пробвах да го накарм на 3 часа , ама се почва едно мрънкане ...побъркващо. През ноща няма проблем, ама не си изпуска ядене де.. Другия пробелм е, че яде адски ЛАКОМО на моменти, чак се дави и реве. Вдигам го да се оригне и така продължаваме.Има ли начин да се контролира тази лакомия..?
Пие и чай по 30-мил. средно на ден. Бебо ходи нормално и по двете нужди.
Аз имам кърма, яденето ми не се е променило и вече не знам какво му става на това дете??
Я дайте някой съвет.. #Crazy, че почнах да се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 253
Не виждам какво те притенява. Мисля, че е съвсем нормално. И моят на тази възраст ядеше на 2-2,5 часа. Постепенно увеличи интервала до към 3 - 3,5 часа, но след няколко месеца. Като е гладно детенце, защо да не си го нахраниш ?? Води се по него и няма да сбъркаш  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
Не му се притеснявай.Ние бяхме така доста време.Учудващо е,как за 5 минути може да се поеме толкова кърма,но е факт.
Въобще не гледай часовника,а си му давай гърда,когато иска.Стига на теб да ти е приятно.
Бебчо сам ще си регулира храненията.Каката я дъдржах гладна,докато не дойде часът за хранене,
нищо,освен  рев и мрънкане не постигнах.Затова сега малкия съм го оставила на поискване и съм хем
спокойна,хем и той доволен и спокоен.А за лакомията-нищо не можеш да направиш,или поне аз нищо не съм
правила.В един момент просто се успокои и започна по-спокойно да суче. Hug

# 3
  • Мнения: 3 718
Няма по нормално нещо от това. Успокой се и не отказвай кърмене, та дори и да е след половин час от последното. Има периоди на скок в растежа, когато бебетата зачестяват сученето и сякаш искат цял ден да са на гърдата. Според моя опит, когато на детето му се предлага гърда при всяко негово желание, без да се изчаква, то започва да се храни много по спокойно. Просто не е прегладняло, а и знае, че ще получи кърма винаги когато пожелае. Води се по бебето, следвай неговите промени и ще видиш колко по лесно и естествено е ежедневието ви.

# 4
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Докато не захраних на 6 месеца се кърмехме на такива интервали.

# 5
  • Мнения: 147
Нормално е за всяко дете да си иска храна когато е гладно защо да не му я даваме няма дете което да огладнява по часовник и да успява да се храни по него, еее освен ако не искаш на сила да го направиш трябва да го оставиш да плаче или да даваш разни водички и чайчета абсолютно излишни за мен! Едни се нахранват  за 10 мин. на други им трябва повече време всяко дете е различно. Едни искат по често гърда когато се успокояват от някакво не разположение(предстои да никне зъбче, болки в коремчето и др) Така че нищо му няма на детето и не се притеснявай  Wink !

# 6
  • Мнения: 2 467

Цитат
Бебе на 3 мес. а яде на 2-2.30 мин през деня -нормално ли е?
Абсолютно нормално. Не е лакомия. Кърмата се усвоява бързо и коремчето се е изпразнило. Това за 3-те часа пауза е голяма щуротия. Работата на бебето е да спи, яде и пълни памперса. Кога - когато има нужда. То си знае най-добре  Hug .

# 7
  • Мнения: 9 973
ние до 5м. се хранихме така
бях се отчаяла напълно,когато сам започна да отказва ядене

# 8
  • Мнения: 221
А какво те накара да пробваш на 3 часа? Кърмиш на поискване и това е.  breastfeeding

# 9
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Нормално е, да. Така изкарахме до края на 4ти месец. Малко повече търпение и се свиква.

# 10
  • Мнения: 1 098
Нямаш никакъв проблем. Моето бебче на тази възраст хапваше на час и половина два. Сега на седем месеца също рядко издържа три часа. Не се стреми да правиш режим, детето ти ще ти покаже кога е гладно.

Общи условия

Активация на акаунт