Здравейте момичета!
Моля за помощ!!
От няколко месеца съм с диагноза тиреоидит - повишена функция на щитовидната жлеза.
Ендокринологът ми ме уверява, че това е големия ми проблем и да не предприемам други изследвания, за да не се харча напразно...
Да, но аз не го послушах и пак тръгнах по гинеколози и лаборатории..
правих си хормоналните, които са горе-долу добре, като изключим недоброто съотношение между фсх и лх - съответно 7,09 към 3,10 Sad
Но гледам да не се шашкам - сигурно е свързано с разбутването на щитовидните хормони...
Реших да си пусна и ДХЕА-С, защото разбрах, че е свързано с повишеното окосмяване и резултата е двойно над горната граница..
Ендокринологът ми ми се скара, че не съм го послушала за изследванията, но като видя неговите стойности ми каза да пусна и андро - нещо - някакъв друг хормон също свързан с надбъбречната жлеза..
Написа ми писмо до здравна каса за искане за ЯМР на надбъбречната жлеза...
Някой може ли да ме "светне" за какво става въпрос, че нещо съвсем се обърках...
А и ендокринолога ми не ми обясни много, защото гледа, че съм страшно притеснена.
Каза ми, че ДХЕА-С не пречи на забременяване, ами на какво тогава?!?!
И защо е нужен другия хормон!?!?!
И какво може да се види с този ЯМР , че вече почвам да си мисля разни страшни неща...
За аденом на хипофизата знам, а тук.....
Моля, помогнете ми, че вече имам одобрение за ЯМр о тздравната каса и искам да знам какво ми предстои......
Благодаря ви предварително!
Гушкам ви и ви желая най-искрено най-желаното от нас чудо да ви се случи именно в най-женския и майчин месец!
  bouquet  bouquet  bouquet