Първо зъбче - кога???

  • 7 903
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
 Здравейте майчета!
 Та както се подразбира от заглавието - кога се появи при вас първото зъбче,  както и кога видяхте, че има "заченка" на такова, колко дълго продължи процеса?
 Въпросът ми е провокиран от отговора, който днес получих от педиатъра на Еми, а именно, че има 2 бели точици, че няма да тръгнат да избиват все още, но че ги има Crazy. И аз се запитах, абе не е ли малко раничко ...все още...на 2 месеца сме?! Знам, че  колкото различни са сами по себе си нашите деца, толкова индивидуални са и в развитието си, но все пак...
 
 Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 908
Венците и побеляха като беше на 6 месеца,първото зъбче изби на 10 точно.

# 2
  • Мнения: 511
Първото зъбче изби точно на 7 месеца. Не съм забелязала кога точно започна да побелява венеца. newsm78

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 891
при нас на 8 месеца проби първото зъбче.

# 4
  • Мнения: 1 006
При нас първото зъбче изби на шест месеца.Венците побеляха,когато беше на четири.

# 5
  • Мнения: 9 973
ние от 3м. сме побелели,а зъбче няма-на 6.5м. сме

# 6
  • Мнения: 3 376
Нашата педиатърка ни разказа,че има бебенце,което се родила с 2 зъба и майка му е била родена така.

Така че не се учудвам вече,може по всяко време.
На сина му изби първото на 7 месеца.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 587
На почти 8 месеца изби първият зъб, след десетина дни и вторият. Преди това редовно  проверявах, но нямаше нищо. Съвсем случайно ги видях, малко преди да избият. Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Първите 2 зъбчета избиха точно когато стана на 3 пълни месеца и влезе в 4

# 9
  • Мнения: 454
На Ники зъбчетата ми растат по двечки наведнъж и първите 2 излязоха 9 месец.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 И нашата педиатърка видя две бели точици когато Александър беше на 4 месеца.Също каза, че няма да избият скоро, но аз не повярвах ConfusedПрава беше жената, първото зъбче изби когато детето беше на 11 месеца след нощ на рев и температура.

# 11
  • Мнения: 472
На една позната детенцето и беше на 3м. със зъбен камък, а нямаше зъбки newsm78. Изчистиха му го, а зъбче му поникна мнооого след това.
Иначе на Маги първото зъбче излезе чак на 11м., но след това за нула време се озъби  Wink

# 12
Аз съм се родила с два зъба и докато не забременях нямах проблеми със зъбите.На дъщеричката ми обаче и излязоха чак като навърши 9 месеца.

# 13
  • Мнения: 481
На нас ни изби първото зъбче на 6 месеца-сега сме на 10 месеца и имаме вече 8 зъбчета Laughing(девето е на път)

# 14
  • Мнения: 11 003
Първото зъбче на дъщеря ми изби преди 10 дена, сега тя е на 11 месеца. Иначе венците й побеляха още на 4-5 месеца.

Последна редакция: пт, 14 мар 2008, 23:14 от Linofrina

Общи условия

Активация на акаунт