Съхраняване във фризер?

  • 2 313
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Колко време съхранявате домашно приготвени пюрета във фризер??? Аз приготвям по-голямо количество 8-10бр и ги държа по 3-4 седмици!!! Има ли проблем???

# 1
  • София
  • Мнения: 2 157
Мисля, че няма Grinning ! Щом кърмата издържа 3 месеца / според някои дори 6 /във фризера, значи и пюренцата могат поне толкова.
Аз имам месо на кубчета, както и спанак и броколи, които стояха горе-долу толкова - бебка ги яде и нищо й няма Grinning .

# 2
  • Мнения: 779
И аз мисля, че няма проблем, щом са във фризер. А ако са в хладилник с "дръпнали" капачки( когато се напълват с горещо пюре и се обръщат с капачката надолу) каква трайност имат? П.П.Извинявам се за отклонението ама не ми се пуска нова тема Embarassed .

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Ами, аз съм правила по максимум 6 бурканчета - първото го изпапкваме веднага, а останалите 5 / ако са хлътнали капачките / си чакат реда. Значи - 5 дена е изпробвано Grinning !
За по-дълъг период не знам.

# 4
  • Мнения: 779
Ми аз не знам дали са хлътнали капачките, но като ги отворя излиза въздух( изпукват) като купешките пюрета. Така ли трябва да е или да ги варя за да "дръпнат"?

# 5
  • Мнения: 2 534
Изпитано е за месец , че няма проблем .

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: Mal4o
Ми аз не знам дали са хлътнали капачките, но като ги отворя излиза въздух( изпукват) като купешките пюрета. Така ли трябва да е или да ги варя за да "дръпнат"?


Няма нужда да се варят допълнително - сипваш врялото пюре и затягаш добре. Това, че изпукват капачките при отварянето е добре. Ама аз все пак ги гледам дали са хлътнали - имала съм случаи да не хлътне, тогава като я натискаш, тя пружинира. Такова пюре го ядем по-бързичко, преди другите.

Женя, благодаря ти че ни светна, че издържат до месец - това е просто чудесно Grinning !

# 7
  • Мнения: 779
Благодаря ти Sunny bunny  Heart Eyes .Наистина така е много по-удобно отколкото да се замръзяват или да се готви всеки ден Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт