Интриги - как се справяте с тях

  • 8 598
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 442
Тези дни преминах през много емоционални фази, но успявам да се контролирам. Мисля че имам проблеми с интриги и "ехо" което се носи из службата. Едва ли на някой друг му пука толкова, колкото на мен, но тази обстановка ме стресира. Не знам точно какви приказки има, но някои хора са наострени, некооперативни. Не всички, разбира се. Непрекъснато съм нащрек. Подобна атмосфера съм срещала в една от старите фирми, където работех. Махнах се с голямо удоволствие. Всъщност излязох по майчинство, което беше и края на работата ми там, защото ме помолиха да не се връщам  Mr. Green Кой ли искам майки с алергични бебета  Mr. Green По принцип не съм конфликтна, но не понасям да ми се налагат просташки. Интелигентно и с финес - да, моите уважения, но разни тъпи хора да ми правят стойки и да приказват, колкото да си чешят езиците - определено не Naughty

Дайте акъл как се води такава война. Най-лесно е човек да си тръгне, майната им на тия и на ония, ама откъде да знае, че следващия път няма пак да попадне в същия змиярник?

# 1
  • Мнения: 157
Защо не потърсиш вината и в себе си?

# 2
  • София
  • Мнения: 411
И аз имах същия проблем.В началото си замълчавах,обаче по едно време ми писна и се махнах от там.Просто беше пълно с вечно мърморещи и недоволни хора и реших,че не си заслужава да товаря себе си.
В момента на новата ми работа отново се плетат различни интриги,но първо изобщо не си мълча,защото в противен случай ще ме смачкат.Но и ако мога гледам изобщо да не попадам в разни интрижки.И честно казано това ми помага.

# 3
  • Мнения: 25 447
Защо не потърсиш вината и в себе си?

А защо да я търси в себе си? Ти не си ли работила в чисто женски колектив? Обикновено там се вихрят такива интриги и подлярщини. Колкото по-малко работа имат хората, толкова повече са склонни към такъв род забавления.
Между другото, за голямо мое учудване се оказва, че подобни отношения все по-често се срещат и сред чисто мъжки колективи. Което пак ме навява на мисълта за изпедерастяването на нацията, ама това е въпрос за друга тема... 
А конкретно на въпроса - и аз не знам отговора. Единственият начин според мен е да се остави човек на течението, да се присламчи към някоя групичка и също да се отдаде на интригите. Не му ли идва обаче отвътре, лошо. Вписване в такъв колектив няма, поне според моя скромен опит.

# 4
  • Мнения: 532
Лично аз толкова мразя интригите че направо полудявам.Ако съм замесена по някакъв начин веднага изяснявам положението и позицията си на висок глас или лично с човека от когото произлиза ,зависи от случая.Малко е неприятно ,но следващия път ще сте вън от такава ситуация Peace

# 5
  • Мнения: 1 896
Изключително неприятна ситуация.Отскоро съм в нов колектив и за съжаление и при мен положението е подобно.
Засега се справям като се абстрахирам от ситуацията наоколо.Слагам слушалките и слушам любимата си музика, докато работя. А когато ми се прииска да се разтуша и да си поговоря с някого - влизам във форума.
Интригантстването и подлостта с цел подмазвачество и самоизтъкване за сметка на останалите колеги, както и настройването на останалите срещу този, който чувстваш като конкуренция в работата, заради качествата му ми е излючително противно.Избягвам контактите с подобни хора и страня от интригите, поради което в момента съм се превърнала в тяхна жертва.
Обмислях и варианта да изясня директно положението с колежките, но в последствие се отказах-реших, че е безмислено и едва ли ще има ефект. Ще потърпя още известно време, пък ако ме стегне шапката-ще си потърся нова работа.Работа поне има достатъчно-стига да му се работи на човек, а и свестните и сплотени колективи не са изключение.

П.П.Оказва се, че  не само заплатата, но и отношенията в един колектив са изключително важнен фактор относно мотивацията за работа.

# 6
  • Мнения: 5 940
Никога не съм била вкарвана в интриги на работното място. Старая се да работя добре, да бъда откровена с хората, независимо от работната им позиция. Общувам непредубедено и с чистачката в офиса, и с директорите. Според мен затвореността на хората, съзнателната им изолираност, им докарва неприятни ситуации. Опитай се да общуваш повече с другите, така никой няма да те вкарва в  смешни или тъжни сценарии, дето не можеш да познаеш героинята си. И още нещо, има няколко прости правила- човек не трябва да злорадства, да клюкарства, трябва да се учи от хората с повече опит и да помага на новите колеги. Когато мисли нещо за някой, независимо дали с положителен или отрицателен оттенък да си го казва. Върши работа.

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 08:38 от valerie

# 7
  • Мнения: 1 896
valerie,
много, ама много си права във всичко, което си написала.Такова поведение  обаче би могло да ти помогне да се впишеш е колектив, където хората са приятелски и положително настроени. Работила съм в такъв и знам за какво става въпрос-ходех с огромно желание на работа, а колегите ми бяха и са едни от най-близките ми приятели.Понякога обаче нещата не зависят само от теб. За съжаление има и хора, които злоупотребяват с твоята отвореност, положителното ти отношение и непредубеденост спрямо тях, превръщат всяко твое действие в поовод за сплетни и интриги и анализират до откат всичко, което си казал, вменявайки ти мисли които и през акъла ти не са минали.Ако не си попадала сред подобни хора, едва ли ще можеш да ме разбереш. Доскоро аз  също вярвах, че добротата и откровенността могат да ти донесат само позитиви в отношенията ти с хората( респективно колегите).Оказа се,че не винаги е така.
Та в една такава ситуация изборът ти е или да се превърнеш в интригантка,за да се впишеш в работната среда; или ако искаш да съхраниш себе си и ценностите си да се затвориш и изолираш от останалите или просто да си потърсиш нова работа и колектив, в който ще се чувстваш на място и няма да се налага да правиш компромиси със себе си.

# 8
  • Мнения: 5 940
Ulia, може би си права. Наистина, сред колегите ми, са едни от най-добрите ми приятели. Сега, когато съм по майчинство, доста ми липсват.

# 9
  • Мнения: 1 896
И на мен много ми лиспсват  предишните колеги и ежедневните контакти с тях. Изключителни хора и невероятни прфесионалисти. Възхищавам им се искрено. bouquet
П.П.Извинявам се за офф-а, но не можах да се въздрържа и да не кажа поне една добра дума за тях.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 268
"Високо, високо, високо, над завист и обида....."
Така се справям аз. Всякакви битки са ми обречени на неуспех. Отчайващо неумело се справям с подобни проблеми. Липсват ми много необходими качества.

# 11
  • Мнения: 120
В почти всеки женски колектив има интриги, неизбежно е просто.

# 12
  • Мнения: 2 663
Преди години много се палех, реагирах остро и насмитах много сериозно всички замесени, ако стигне до мен нещо такова.Последните няколко години обаче реших, че не си струва да си хабя енергията и нервите с прости хора и просто не обръщам внимание.Чувам какво ли не зад гърба си и просто го отминава с насмешка, майната му и това е!
Такъв човек съм, че си казвам всичко, ама всичко право в очите, с риск дори да обидя някого!Пред себе си съм чиста и толкоз пък кой к'вото ще да говори

Имаше един период, в който искрено се забавлявах слушайки разни клюкинки за себе си, но и това отмина!
Просто ми е все тая, не падам толкова ниско и не плета интриги, някак си ми е долно!

# 13
  • Мнения: 533
Убий простака с мълчание.Хич да не ти пука , имунизирай се от клюки и интриги.

# 14
  • Мнения: 2 897
В почти всеки женски колектив има интриги, неизбежно е просто.

За съжаление Tired
Обаче и в мъжките колективи ги има,на всякъде...Чист късмет си е да попаднеш на свестни колеги.

Общи условия

Активация на акаунт