Как да премахна нощното хранене?

  • 2 124
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 238
   Когато беше на два месеца (тогава още кърмех), синът ми се хранеше по пет пъти на ден, като заспиваше към 21.30 и се събуждаше сутрин към 7.00. Този прекрасен период обаче, продължи около месец и от тогава до ден днешен всяка нощ се събужда от глад. Преди да дам шишето с мляко го наливам с вода, което го залъгва за по половин час, но след няколко опита да се разсее започва да плаче, чак пищи понякога. Щом си изпие млякото и заспива. Въпросното хранене е между 02.30 и 04.00 и много рядко се случва да изкара чак до 05.00.
  Това, което ме притеснява всъщност е не толкова, че яде много, защото през деня пие по 120мл и веднъж 150мл, а по-скоро, че стомахчето не си почива. Освен това, вече трябва да съм заместила според педито три млечни хранения и да ни останат две, а на нас при заместени три ни остават цели четири млечни #Crazy, понеже ядем на три часа. И до кога ще продължава това се питам?
   Ако някой знае успешно решение на такъв проблем, много моля да сподели своя опит.
 

# 1
  • Мнения: 9 973
ние ядем през нощта по 3-4 пъти по 50гр.-вече свикнах Peace

# 2
  • Мнения: 1 008
Ами, ако пробваш с чай, вместо с вода?

# 3
  • Мнения: 10 982
Виж тази тема, много подробно е описано Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=275409.0

# 4
  • Мнения: 475
Бе не го насилвай детето.Той сам ще реши кога ще се откаже.Да не би да му е малка дозата? newsm78

# 5
  • Мнения: 2 131
Моят син се отказа сам от нощното хранене на осем месеца и половина. Това се случи след като спрях всякакви опити да го откажа "насилствено", спрях да пресмятам часове, да намествам графици и т.н.

# 6
  • Мнения: X
И кой велик ум ти каза да наливаш детето с вода и после да даваш и мляко, че то не повръща ли?
Защо трябва да махаш нощното хранене, на теб ако ти се дояде отиваш и си взимаш, а детето какво да направи.
Дъщеря ми пиеше кисело мляко до почтената възраст от 2г.6м.

# 7
  • Мнения: 668
нашият младеж беше като вас Simple Smileмога само да ти кажа,че млякото не го насища.може някои от тук да ме офули,но аз му давах супичка нощем и после ако иска мляко.от тогава до ден днешен спим до 9-9:30ч.от 2 месец доо 7 бях откачила.то и с чай не става да ти кажа,пробвала съм! Peace

# 8
  • Мнения: 6 438
Ние до скоро си хапвахме и нощем,но този период отмина от само себе си.Когато беше гладен си ядеше.А това с почивката на стомахчето си е глупост  Tired
Това,че трябва да имате заместени 3 хранения -също  Tired Млякото и млечните хранения са основни поне до годинката,че и след това  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Пробвай да го храниш вечер по-късно, с повече, а през нощта да даваш разредено мляко.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моят син се отказа сам от нощното хранене на осем месеца и половина. Това се случи след като спрях всякакви опити да го откажа "насилствено", спрях да пресмятам часове, да намествам графици и т.н.
и при нас беше така,малката след 1 -я месец сама спря да яде през ноща

# 11
  • Мнения: 1 049
Това с почиването на стомахчето през нощта са отживелици... след като иска детето, нека пие мляко. Друг е вьпроса, че можеш да даваш вечер преди да легне нещо по-засищащо, за да не огладнява през нощта. Ако вьпреки това се буди, просто ще трябва да изчакаш сам да се откаже.  Peace

# 12
  • Мнения: 106
Това с почиването на стомахчето през нощта са отживелици... след като иска детето, нека пие мляко. Друг е вьпроса, че можеш да даваш вечер преди да легне нещо по-засищащо, за да не огладнява през нощта. Ако вьпреки това се буди, просто ще трябва да изчакаш сам да се откаже.  Peace

И аз така....Моята до скоро си ядеше нощем....Сама се отказа и сега е само на водичка...  Peace

# 13
  • Мнения: 114
Ама защо си мъчите децата така бе хора?Щом се буди от глад,нахранете го.Поставете се на негово място и се будите гладни и вместо храна пиете вода???
Не съм подлагала детето си на такива експерименти започна да спи по цяла нощ към 5-тия месец.До тогава ставах когато иска да яде.Знам,че е гадничко да ставаш по 100 пъти нощем,ама за това сме майки.И хич да не те интересува какво казва педито,моя син яде 4-тири пъти на ден.И така е от как стана на 1 годинка.Всеки човек е различен,аз ям максимум 2 пъти,други по 5 по 6.На кой колкото му се яде.И стига с това стомахчето да си почива-когато къркори от глад,мислиш ли че си почива?
Извинявам се за острия тон.  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 376
Никога не бих лишила детето си ако му се яде или обратното-да го крам да яде нещо ако не иска.

Аман от "умни" педиатри и майки,дето ги слушат Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт