Киста и странна менструация

  • 14 540
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте на всички!Имам няколко въпроса въпреки че вчера бях на преглед.При обикновен гинекологичен преглед ми бе установена киста на левия яйчник с размер 4 см. и следващото ми посещение беше след около месец,когато се видя че е вече 6.6 на 4.4 см. И двата пъти се пада така че отивам 1-2 дни преди да ми доиде.Струва ми се, че от както имам киста менструацията ми е по-оскъдна и кратка.Пих дуфастон 2 месеца, като този месец опитахме и правим бебче.Та въпросите ми са:
1.Може ли кистата да влияе на менструацията или е от дуфастона?
2.Възможно ли е да съм бременна? (правих си тест на 12.03. - отрицателен)
п.п. Имам направен туморен маркер-орицателен.Колко време може да се изчака да не се прави операция (не изпитвам някакви страшни болки,леко придърпване, но мисля че това е защото имам срастване на матката.)Ще се радвам ако някай сподели мнение или опит   bouquet

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 14:21 от sesiliq2

# 1
  • Мнения: 7 716
Тази киста е голяма и застрашава живота ти. Обърни се към  добър лекар, обикновено се изписват противозачатъчни, а не дуфастон, защото тя се храни от него.

# 2
  • Мнения: 13
Да,забравих да добавя, че дуфастон ми беше изписан преди да имам киста, а сега ми е изписан регулон.Не съм започнала да го пия още защото течението ми е слабо и не е като при обикновена менструация.Вчера имах много слабо течение днес също.И не знам дали да го пия,защото с това странно течение не мога да кажа , че ми е ден първи. Благодаря за бързия отговор.

# 3
  • Мнения: 7 716
Пий го.

# 4
  • Мнения: 160
1.Може ли кистата да влияе на менструацията или е от дуфастона?

При мен така се получи този месец, аз също пиех Дуфастон  Thinking

# 5
  • Мнения: 547
Сесилия,след първата инсеминация цикъла ми много се промени и траеше вместо 5-6 дни с нормално течение 1-2 дни с оскъдно,но след третата инсеминация ми откриха киста,а цикъла ми от тогава месеци наред се свеждаше до леко кафеникаво зацапване,а на 2-3 пъти по една единствена жълта капка,като единия месец и капчица нямах.Моята киста се разви с бясна скорост и за месец и половина стана от 3 см. 7/5 см. и ми унищожи яйчника и тръбата.Препоръчвам ти да не изчакваш,а да се ориентираш към лечение.Лично аз полза от противозачатъчните не видях,но пък изпитах всички негативни реакции от листовката.Ако може да се махне с лапароскопия ще е по-щадящо за теб.При мен беше коремна операция-лапаротомия.Оказа се ендометриоза 4 степен.Даже след неуспешното инвитро /7 месеца след операцията/ имах много слабо кафеникаво зацапване около седмица.Бебчето е заченато 9 месеца след операцията.Сега цикъла ми е нормален и като продължителност и като течение.Успех ти желая от сърце и с лечението и с опитите за забременяване! Hug

# 6
  • Мнения: 13
Искаше ми се да опитам с противозачатъчните  Tired .Исках някой да ми даде надежда, че имам възможност без операция. Сега вече направо ми се плаче.Моята се разви до 4 см. за 14 дни а за месец до 6.6 см. Имам някакви надежди, че от дуфастона ми е така менструацията. Все пак никой не ми казва кистата ли пречи на това да нямам нормална менструация.Мога ли усетя ако започне да се смалява.Благодаря на отзовалите се  Hug Мерси Dji-djo

# 7
  • Мнения: 1 234
Аз имах киста 4 см. преди 4-5 месеца, определено беше предизвикана от неправилно лечение. Лекувахме я с регулон,и на следващия месец вече я нямаше. Докато кистата беше налице, цикъла ми беше изключително кратък и оскъден. Веднага след това си беше нормален. Не съм изпитвала никакви болки или неразположения докато се е пукала. Peace

# 8
  • Мнения: 160
Сесилия, както явно вече се убеди при всеки нещата са различни Simple Smile Не губи надежда и стискам палци всичко да стане по по-лесения начин  Hug

# 9
  • Мнения: 13
Дано да я няма  Praynig . След седмица пак ще отида на преглед да я видим. Ако не е пораснала доктора каза, че е склонен да изчака още малко ако туморния маркер е добър. Туморния ми маркер е 8.08 < 35. Благодаря на всички   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 2 381
Дано да я няма  Praynig . След седмица пак ще отида на преглед да я видим. Ако не е пораснала доктора каза, че е склонен да изчака още малко ако туморния маркер е добър. Туморния ми маркер е 8.08 < 35. Благодаря на всички   bouquet
Не разбрах лекарят ти за какъв вид киста ти е казал, защото и това е важно. Иначе не е малка като размер, но не изпадай в паника.  Hug

# 11
  • Мнения: 13
Не ми каза. Първият път като я видя каза че най-вероятно е жълто тяло и другият път няма да я има. Втория път не ми каза нищо особено за кистата. Каза да си направя туморен маркер и да пия регулон и 2-3 след менструация да отида пак на преглед. Резултата от туморния маркер е добър 8.08 > 35 , но доктора видя и как се притесних като спомена операция и ми каза че ако резултата е добър може да изчака още малко преди да премине към операция. Държа да кажа, че по никакъв начин не се опитва да ме вържи да съм при него или нещо такова. По принцип като отидох на преглед за първи път, имах няколко малки фоликули (около 10) със диаметър окло 1 см., и ми каза че има съмнения за ендометриоза. Но за сега не иска и за това да мисля дано да нямам. Не мисля, че е нещо много опасно, защото кистата е голяма и предполагам ако има нещо по-сериозно ще препоръча операция. Писах тук защото исках да разбера има ли момичета с киста колкото моята или по-голяма, които с помощта на контрацептиви е изчезнала. Simple Smile Киа, благодаря ти че се оптваш да ме успокоиш  Hug

# 12
  • Мнения: 547
Сесилия,надявам се че не говориш за някой от бургаските гинеколози /от написаното от теб оставам с впечатление,че е мъж/,защото ако е така сериозно ти препоръчвам да си запишеш час при лекар от клиника по стерилитет.За мен тук няма свестни лекари.Аз лично съм доволна от Калчева и Мърмърова,но смятам че кистата е достатъчно сериозен проблем и затова ти е нужна консултация с лекар който по-често се сблъсква с такива проблеми.Успех!

# 13
  • Мнения: 13
ООО аз направих грешката да отида при Добрева   #2gunfire. Такива глупости чух, че щях да падна. Ходя при Попов в Поморие. Монго е внимателен, всичко обяснява. Чесно казано имам му доверие. Днес бях на преглед и се установи, че е станала 52мм на 36мм. Пия регулон вече 10 дни. Смятате ли, че това напредък и увеличава шанса да изчезне?Или има йойо ефект

# 14
  • Мнения: 7 716
Щом намалява има шансове да изчезне, наблюдавай я.

Общи условия

Активация на акаунт