Температура 38.2

  • 4 300
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 908
Здравейте!
Искам да питам просто теоретично,според запознатите от какво трябва да се притеснявам,понеже дъщеря ми вдигна сега на обяд 38.2 температура?Опитвам се да се свържа с една частна педиатърка,от която сме много доволни,понеже е събота..но тя не вдига за сега и ако не успея до час да се свържа,ще я водя при дежурният в поликлиниката(това го казвам,ако се намери някой да ми отговори-води я на лекар-Да,това е първото,което ще направя Wink).Питам просто риторически от какво може да е тази температура-детето е жизнено,весело,яде,играе,няма признаци... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 475
Да не е от растящо зъбче newsm78Мисля,че не е чак толкова притеснително.Дай Панадол и следи температурата.Ако не я смъкне,тогава я заведи на лекар.  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 908
Само да допълня,че се свързах с лекарката и тя каза същото-да дам Панадол и да я следя до утре,ако няма изменение,тогава да я водя...Но каза,че е някаква гранична температура,дали от зъб или от настинка,не е ясно още-аз обаче съм почти сигурна,че е настинка... Sadпонеже вчера я изведох за един час навън(а имаше един вятър),уж добре беше облечена,както всеки друг път,а сега какво стана... Thinking

# 3
  • Мнения: 475
Не се притеснявай,ще мине.Даже довечера като я сложиш да спинка,може да й обуеш чорапки (за всеки случай),да й е топличко и я загрей повече в банята. Wink

# 4
  • Мнения: 8 209
Ами моят син снощи вдигна 38.4. Беше около 18.30. Не му дадох нищо, защото не беше много висока, но му я мерих през 30 мин. Стоеше си все така, което ме успокои. Точно при такива стойности организма сам се бори доста ефективно с инфекциите. В 20.00 му дадох 5мл Нурофен и след 10 мин вече нямаше никаква температура. Сутринта го заведохме на лекар. Каза, че само гърлото му е леко зачервено, а иначе му няма нищо. Сега му растат кътници, така че може и те да са причината. Имаме и предписание да си пие Нурофена в продължение на 3 дена + Тантум Верде за гърлото.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Дай й панадол и я заведи на лекаря, на когото имаш доверие. Не звучи като да има нужда от спешен преглед, че да не се свържеш с истински доктор...

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
Най-вероятно е начало на грип...те често така почват - Т един -две дни, леко зачервено гърло и после вече по-сериозните симптоми...
Може и от някоя инфекция също, ако не се появи до 3 дни обективно пречена (имам придвид, да не се извинява температурата със зъби например, защото е малко нелепо....)

И така - най-точно д-ра ще ти каже като отидете...пожелавам ви бързо и безпроблемно да мине и замине....

# 7
  • Мнения: 8 209
да не се извинява температурата със зъби например, защото е малко нелепо....

И на мен ми се струва нелепо зъбите да са причина за температура. Обаче единственият път, когато е вдигал температура до сега (беше през септември) така и не се появиха никакви симптоми за заболяване, но за сметка на това се появиха 2 зъба. Два пъти настива здраво през тази зима - кихане, сополи, зачервено гърло. Държа го по една седмица, но нямаше никаква температура.

# 8
  • Мнения: 475
Разбира се,че МОЖЕ да е от зъбите и въобще не е нелепо!Факт! NaughtyИ дано да са зъбите,а не грип.Между другото болестта на Ния премина без никаква температура Sunglasses

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
да не се извинява температурата със зъби например, защото е малко нелепо....

И на мен ми се струва нелепо зъбите да са причина за температура. Обаче единственият път, когато е вдигал температура до сега (беше през септември) така и не се появиха никакви симптоми за заболяване, но за сметка на това се появиха 2 зъба. Два пъти настива здраво през тази зима - кихане, сополи, зачервено гърло. Държа го по една седмица, но нямаше никаква температура.

значи до колкото ми е казвала лекарка - може да се дигне Т но до 24 часа в такъв случай би трябвало да пробие зъбчето...и пак е съмнително дали е от него.....
А второто - кихане, хрема и сополи....ние в къще сме от 2 седмици так аболни - Т имахме само за по един ден, но си е вирус....и при вас е било някоя настинка....не е задължително пък да се дига винаги Т ...и то висока....

Ей, тъй при нас пък като беше малък имаше случая 37,3-37,5 Т, всички казваха - ми зъбки...ама се оказа пикочна инфекция...без други симптоми...а уж от онфекции се вдигало мноогоо висока Т....та......има нещо някъде... важното е къде и какво - изключително рядко причината е зъб....понякога пък организма успява да се пребори в зародиш и да не се развие вирусно заболяване, а да прикллючи с една акава "необяснима температура".....
дори от лееко зачервено гърло малко дете може да вдигне 39 градуса.....вие може да не видите лекото зачервяване...но пък то да си е факт....

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


     Дай й и една малка ампула витамин С, подсилва имунитета.

  Успех, дано не е нищо сериозно!

# 11
  • Мнения: 106
МОже да е уши....Зъби....
Панадол и я следи...Дано не е нещо сериозно!!!   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 908
Да,за ампула вит Ц ще дам.Дадох и вече фреш от портокал-и той има витамин Ц.За съжаление единствената лекарка ,на която имам доверие тук е тази,която ми каза да изчакам,така и ще правя,но само до утре,вече дадох Панадол,въпреки,че се колебах,дали да я оставя да се справи сама,но живачният ми термометър вече отчете температура 38.6,затова се отказах от колебанията.Чудно ми е обаче,как редом с живачният(който показа 38.6),дигиталният ми на Омрон показа 37.8.... Rolling EyesУж много го хвалят тук,пък,де да знам сега на кой да вярвам... newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 43 904
на живака ест....
а дигитарните като почнат да им "падат"  батериите откачат, имай предвид....
а къде е това "тук" ако не е тайна....

# 14
  • Мнения: 2 908
Троян

Общи условия

Активация на акаунт