Имам въпрос относно ePay

  • 9 731
  • 50
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Току що се регистрирах в ePay, но все още не съм регистрирала банковата си карта,  която мисля да ползвам. Гледам, че има опция "Справка за всички движения по Вашите карти и микросметки" , та интересува ме тази опция ще ми покаже ли кой , кога и колко пари е внесъл по моята сметка ?

Интересува ме защото банкоматите мисля, че нямат такава опция /поне до сега съм проверявала само състоянието на сметката си, но не и кой ми е направил превода и колко точно ми е внесъл/  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 152
Не знам как стои въпросът с микросметката в Ипей, но за дебитните карти категорично не дават такава информация, жалко.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами тогава каква ще е тази "Справка за всички движения по Вашите карти"  Rolling Eyes, след като има друга опция " Проверете наличните суми по Вашите карти"  Thinking

С какво ще се различават двете опции  Rolling Eyes

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
С това, че ще ти дава информация за всички платени сметки с обявената ти карта.

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Значи само банката може да ми направи справка за постъпленията в картата /от кой, кога и колко/  Rolling Eyes

Хм, ами тогава защо като искам да направя превод към друг потребител регистриран в ePay има следната опция :
"Информация, която получателя ще види за Вас Задължително поле: КИН; E-mail или Име" /тук се избира една от тези 3 опции/

 
С това, че ще ти дава информация за всички платени сметки с обявената ти карта.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Значи само банката може да ми направи справка за постъпленията в картата /от кой, кога и колко/  Rolling Eyes

Хм, ами тогава защо като искам да направя превод към друг потребител регистриран в ePay има следната опция :
"Информация, която получателя ще види за Вас Задължително поле: КИН; E-mail или Име" /тук се избира една от тези 3 опции/

 
С това, че ще ти дава информация за всички платени сметки с обявената ти карта.
Превод към друг потребител, може да направиш само към микросметката му. Движенията по микросметката си ще ги виждаш всички. Защото тази микросметка се захранва от теб, чрез регистриранат дебитна карта.
Движенията по картат са различни от движенията по микросметка.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Значи само банката може да ми направи справка за постъпленията в картата /от кой, кога и колко/  Rolling Eyes
В еРеу ти представят само информация за сумите постъпили по регистрираните ти карти, ако искаш да знаеш кой ти ги е превел можеш да си направиш електронно банкиране към съответните банки.
Надявам се да не възразиш ако използвам темата ти да питам следнато - в случай че съм си регистрирала две карти в ePay и от едната искам да прехвърля пари в другата пак ли с платежно трябва да стане, има ли такса и за колко време става превода.   bouquet

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Значи само банката може да ми направи справка за постъпленията в картата /от кой, кога и колко/  Rolling Eyes
В еРеу ти представят само информация за сумите постъпили по регистрираните ти карти, ако искаш да знаеш кой ти ги е превел можеш да си направиш електронно банкиране към съответните банки.
Надявам се да не възразиш ако използвам темата ти да питам следнато - в случай че съм си регистрирала две карти в ePay и от едната искам да прехвърля пари в другата пак ли с платежно трябва да стане, има ли такса и за колко време става превода.   bouquet


Нямам против, разбира се, даже ще се радвам да има повече въпроси, та и на мен да ми се изяснят някой неща  Simple Smile

А това електронно банкиране, как ще си го проверявам ? В сайта на банката ли ?
Сори за тъпия въпрос  Embarassed

# 8
  • Мнения: 1 152
Надявам се да не възразиш ако използвам темата ти да питам следнато - в случай че съм си регистрирала две карти в ePay и от едната искам да прехвърля пари в другата пак ли с платежно трябва да стане, има ли такса и за колко време става превода.   bouquet

Предполагам, че говориш за дебитни карти - преводи от карта в карта по принцип не са позволени. Те са предназначени за плащане на ПОС терминал и АТМ.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
А това електронно банкиране, как ще си го проверявам ? В сайта на банката ли ?
Сори за тъпия въпрос  Embarassed[/color]
Да, в страниците на повечето банки можеш да заявиш че искаш сертификат за електронно банкиране след няколко дни трябва да отидеш до посочен от теб клон на банката да си го получиш - аз имам такъв на Уникредит Булбанк прадставлява малък диск и указание за инсталиране. След това в сайта на съответната банка влизаш с име и парола  и можеш да си правиш всякакви справки по сметките а също и да иницииращ плащания /подобно на ePay/

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 15:37 от Linkata

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Предполагам, че говориш за дебитни карти - преводи от карта в карта по принцип не са позволени. Те са предназначени за плащане на ПОС терминал и АТМ.
Защо да не са разрешени? Зад всяка карта си стои сметка, а в ePay няма проблем да инициираш платежни към която и да е сметка. Преди време бях си регистрирала едната карта и без проблем си захранвах другата с платежно през ePey. Сега си регистрирах и другата за да мога да й следя наличността и се чудя след като очевидно и двете карти са си мои и са регистрирани в ePay пак ли с платежно трябва да нареждам захранванията или има и друг начин. На мен лично въпроса с тази микросметка ми е доста мътен  newsm78

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Linkata, а какво е това платежно за което говориш ?

Искат ли някакво заплащане за електронното банкиране ?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Linkata, а какво е това платежно за което говориш ?

Искат ли някакво заплащане за електронното банкиране ?

Плащанията се извършват като се попълва платежно нареждане или вносна бележка. Виж в менюто "преводи" в ePay. Ако искаш да прехвърлиш пари от твоя по друга сметка или да си платиш разни сметки трябва да попълниш този формуляр.
Мисля че електронното банкиране не се заплаща допълнително - правила съм го преди година и нямам спомен, но можеш да провериш в тарифите на съответната банка.

# 13
  • Мнения: 1 152
Сега пробвах да захраня през иПей от карта в карта, по едната сметка салдото е намаляло, по другата все още няма увеличение. А на ме служителките в банката ми казаха, че тази и подобни операции са невъзможни.

А електронното банкиране на БулБанк преди известно време беше по 2,5 евро на месец.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Сега пробвах да захраня през иПей от карта в карта, по едната сметка салдото е намаляло, по другата все още няма увеличение. А на ме служителките в банката ми казаха, че тази и подобни операции са невъзможни.

А електронното банкиране на БулБанк преди известно време беше по 2,5 евро на месец.
Увеличението по другата ти карта ще се види вероятно утре.
Моя сертификат е към Уникредит Булбанк и сега се върнах от началото на годината до сега нямам начислени допълнителни такси. Нашите имат карти в ОББ и понеже и на тях направихме електронно банкирана, което аз следя зная че и там няма допълнителни такси.

Общи условия

Активация на акаунт