За дозирането на АПТАМИЛ-а

  • 643
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 017
Дъщеря ми е на 2 месеца и 10 дни, на смесено хранене. Тъй като втория месец наддаде само 500 грама спрямо 1 кг през първия месец и по настояване, педиатърктата препоръча да сменя Фризолак с Аптамил. 

Исках да го сменя, тъй като дори при хранения само на АМ, тя не изяжда повече от 3 дози  - 100 мл.

В упътването на Аптамил за нейната възраст пише, че трябва да яде 6 пъти по 6 дози, т.е 6 пъти по около 200 мл- това количество ми се вижда ОГРОМНО. Та нали на 2-3 месеца трябва да се изяжда по 120 - 130 мл.???
Освен това, като знам тя как яде - абсурд да поеме повече от 4 дози... newsm78

Моля за вашето мнение и опит с това мляко...

# 1
  • Мнения: 41
Ние сме на 50 дни и се храним с Аптамил,но ядем по 120 мл. шест пъти на ден,т.е. 4 мерителни лъжички.Относно посочените дози на кутията от педиатъра знам,че са завишени.Намери си непреведена кутия от млякото,защото при превода има разминаване.На моята кутия пише за 2-месечно бебе 6 пъти по 120мл.(4 мерителни лъжици).

# 2
  • Мнения: 1 049
А текста преведен ли беше, кьдето го пише това или е в оригинал на немски? Защото това количество е прекалено много за 2 месечно бебе, срещала сьм често фалшиво преведени сьдьржания на немски продукти в Бьлгария.  baby_neutral Ние сьщо сме на Аптамил почти от самото начало и по 200 гр. да трябва да пие ми се вижда невьзможно да пише. Чак около годинката дьщеря ми започна да приема наведньж такива количества и то по 2 пьти на ден. Според мен има някаква грешка.  Wink

# 3
  • Мнения: 27 524
И на мен ми се струва много да са 200мл за два месеца, нещо е объркан превода явно. Синът ми беше от доста ящните като бебе, но повече от 180 не е изпивал на тази възраст. Нормалното количество е около 120, да.  Peace
Разлика в млеката почти няма обаче, дали Аптамил или Фризолак, не зависи от тях качването на килограмите. Всяко дете яде различно и качва различно. Ако детето все пак се храни, спи и е спокойно, то тогава не виждам никакви причини за притеснения и нужда от смяна на млякото.

# 4
  • Мнения: 4 017
Благодаря ви за отговорите Hug
Наистина няма грешка - Представете си, те започват от три дози - 100 мл за бебе от раждането- и така до 2 месеца са 6 дози шест пъти.... newsm78

Аз пък от страх ли от свръх-амбиция ли - на два пъти след обед изцедих рекордните за мен 60, че даже и 70 мл- кърма и ще дохранвам само с две дози, засега от Фризото, че освен всичко друго Аптамилът е два пъти по-скъп.
Дано се нормализира малката, ще я водим да контролно теглене  другата събота

Общи условия

Активация на акаунт