различни ли са калориите

  • 740
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
ако не надвишавам днешния си прием кал. но ги набавям под формата на шоколад ще напълнея ли?има ли разлика в калориите дали са от плодове или от шоколад например ако като количество са еднакви чакам отговор от човек който наистина разбира и може да ми обясни

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 15:18 от didencetoo

# 1
  • Мнения: 32
имам в предвид различни ли са калориите

# 2
  • Мнения: 729
Не са различни.Може да ги набавяш само от шоколад.

# 3
  • Мнения: 1 599
Не са различни.Може да ги набавяш само от шоколад.

Да то даже има и шоколадова диета... яде се по 2 шоколада (може и 3 ) но само шоколад нищо друго и се смъква... аз имам позната която така отслабна... но не знам до колко е здравословно

# 4
  • Мнения: 21
За да намериш отговор на въпроса си, а и на много други въпроси, които вероятно те вълнуват, ти препоръчвам книгата "Ултраметаболизъм" на д-р Майк Хаймън. В момента я чета и мисля, че най-накрая съм хванала верния път, който ще отведе до  заветната цел.

# 5
  • Мнения: 21
Тъй като пощенската ти кутия е запълнена, ще ти отговоря тук .
За съжаление има значение от какво ще си набавиш калориите. В книгата много добре е обяснено значението на вида храна, която приемаме. От сладките и рафинирани храни се забавя метаболизма, изостря се апетита и се отделя много голямо количество инсулин. Всичко това води до надебеляване, както се досещаш. За шоколада пише, че може да се хапва до 50 гр дневно, но само натурален със 70 % какао.
Надявам се, че съм ти била полезна!

# 6
  • Мнения: 32
благодаря

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Тъй като пощенската ти кутия е запълнена, ще ти отговоря тук .
За съжаление има значение от какво ще си набавиш калориите. В книгата много добре е обяснено значението на вида храна, която приемаме. От сладките и рафинирани храни се забавя метаболизма, изостря се апетита и се отделя много голямо количество инсулин. Всичко това води до надебеляване, както се досещаш. За шоколада пише, че може да се хапва до 50 гр дневно, но само натурален със 70 % какао.
Надявам се, че съм ти била полезна!

Като рафинирани храни кои се считат?
Захарните изделия ли само?
Корнфлейкса , ориза, картофите и бобовите храни и др. такива провокират ли отделянето на много инлулин?

# 8
  • Мнения: 1 424
Според мен не са различни калориите. Както вече са писали преди мен пример за това е  шоколадовата диета  Peace  Друг е въпроса,че е много по-здравословно да изядеш 1000 калории от салати, отколкото от шоколади  Peace

# 9
  • Мнения: 21
Тъй като пощенската ти кутия е запълнена, ще ти отговоря тук .
За съжаление има значение от какво ще си набавиш калориите. В книгата много добре е обяснено значението на вида храна, която приемаме. От сладките и рафинирани храни се забавя метаболизма, изостря се апетита и се отделя много голямо количество инсулин. Всичко това води до надебеляване, както се досещаш. За шоколада пише, че може да се хапва до 50 гр дневно, но само натурален със 70 % какао.
Надявам се, че съм ти била полезна!

Като рафинирани храни кои се считат?
Захарните изделия ли само?
Корнфлейкса , ориза, картофите и бобовите храни и др. такива провокират ли отделянето на много инлулин?

Храните, които предизвикват по-голямо отделяне на инсулин са всички захарни изделия, дори и тези с изкуствени подсладители, изделията от бяло брашно, белият ориз, картофите, алкохолът, тези с изуствени (хидрирани) мазнини, като маргаринът например. Изобщо, съветът на доктора е да се избягват храните, които имат етикет, т.е. имат голяма доза изкуствени добавки.
Бобовите храни ,семената, кафявият ориз, тлъстите риби, нетлъстото месо, умереното пиене на вино, плодовете и зеленчуците са полезните храни.

# 10
  • Мнения: 72
ДА калорииите  са мноооооооооооогооо различнииииии  ама  мноогоооо наистина има  ОГРОМНО  значение от какво ще  ги приемеш 


препоръчвам ти д апрочетеш "Ултраметаболизъм"

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Според мен не са различни калориите. Както вече са писали преди мен пример за това е  шоколадовата диета  Peace  Друг е въпроса,че е много по-здравословно да изядеш 1000 калории от салати, отколкото от шоколади  Peace
Според теб може да не са,но всъщност са крайно различни калориите.Можеш ли да сравниш усвояването на 1000 калории от шоколад и същите от плодове.

Общи условия

Активация на акаунт