Имам Проблем

  • 2 495
  • 24
  •   1
Отговори
Племенникът ми е на 4 години и неможе да говори,със слухът е добре,моля ако може да ме посаветвате към какъв доктор да се обърна,защото при докторите който са  ходили те немогад да решет проблема и немогадат да го насочат към какви доктори да отидат!!!Благодаря предвартелно  Cry Cry  animal037

# 1
  • Мнения: 1 157
Gergana33 ,а племенникът ти ходи на детска градина?

Защото,знам и съм го виждала с очите си деца ,който не говорят каго тръгнат на детска градина сред децата и започва да говорят Peace

# 2
Gergana33 ,а племенникът ти ходи на детска градина?

Защото,знам и съм го виждала с очите си деца ,който не говорят каго тръгнат на детска градина сред децата и започва да говорят Peace

ходи на детска градина,но въпреки това неможе да говори.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...защото при докторите който са  ходили те немогад да решет проблема и немогадат да го насочат ...

При какви специалисти е ходило детето?
Психолог и логопед работили ли са с него?

# 4
  • Мнения: 1 037
 Gergana33 , здравей. Hug
Само липсата на говор ли е проблема при детето?
Питам, защото даваш много малко информация и така надали някой ще може да помогне със съвет.
Как се развива детето, разбира ли какво му се говори, изпълнява ли команди?
Неискам да те затрупвам с въпроси, причините за  липса на говор може да са най-различни.
Ако дадеш повече информация вярвам, че ще получиш и много отговори.

# 5
Ходили са при специалист УНГ там са им казали,че детето чува на 100% ходили са и при логопед,детето се развива напълно нормално и разбира какво му се говори,играе дори и на компютърни игри единственното което може е да издави звуци който приличат на бебешко говорене не което нищо не му се разбира.

# 6
Моля,помогнете ако можете!!! Cry Cry Cry Благодаря предварително!!! Cry Cry Cry

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
къде е ходило на специалисти дедтето
има ли други здаровсловни проблеми, проблеми пир раждането?
как контактува на тази възраст в дг и в къщи? как си иска нещата?
логопедите какво казват? не може да не дават някакво становище?
какво казва личния/та?
за слуха особено къде е правена проверката....
имал ли е проблем при сукането племеника ти? някакви аномалии при храненето?
движгателон добре ли се развива и на време или със забавяне?

# 8
  • Мнения: 1 434
Не съм логопед   но съм майка на дете което проговори след 4 години   с много работа .Детската   градина    помага на детето до толкова  че се среща с други  с деца  но    въобще не помага  ако   детето не  посещава   редовно  добър логопед .Търсете   добър логопед това е моят съвет,ако логопеда прецени  се  минават  консултации  и  със  детски психиатър,детски психотерапевт и детски невролог .   bouquet

# 9
От шест месеца може и повече ходят при логопед и тя  ги уверява, че детето  ще проговори но засега нищо не може да каже. Детето се роди напълно нормално и се развива нормално. Когато иска да му се обърне внимание или иска нещо го показва с ръка понякога ако немогат да му разберат какво иска започва да си говори нещо което никой не разбира или плаче. Благодаря за отговорите и ако може да ми  кажете за някой добър логопед,детски психотерапевт или детски невролог защото личната докторка не знае къде да ги насочи.   

# 10
  • Мнения: 1 434
Мога да препоръчам нашия  логопед но е  във  град Бургас ако  ви устройва пишете ми  на лични  ще ви дам  координати Hug

# 11
  • Мнения: 2 232
Благодаря за отговорите и ако може да ми  кажете за някой добър логопед,детски психотерапевт или детски невролог защото личната докторка не знае къде да ги насочи.   
Все пак за кой град става въпрос?

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 14:34 от Deja Vu

# 12
Благодаря за отговорите и ако може да ми  кажете за някой добър логопед,детски психотерапевт или детски невролог защото личната докторка не знае къде да ги насочи.   
Все пак за кой град става въопрос?


Стара Загора,но няма значение кой ще е града важното е да са доби докторите Simple Smile

# 13
  • Мнения: 516
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22509 Не знам дали съм се справила с цитирането на информацията.
Ако не съм, отиди в библиотеката на форума, на темата "алалия". Мисля , че ще ти е от полза, отговаря на симптоматиката на детенцето.

# 14
  • Мнения: 155
Ако държиш на диагноза можете да идете и в Св. Никола. София. Ние сме на 5г и също не говорим, само бебешки говор.

Общи условия

Активация на акаунт