Има ли тук хора , които отглеждат каракачанска овчарка ?

  • 99 576
  • 206
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
С мъжът ми вече сме на финала да осъществим една наша мечта - да се махнем от лудницата в София и да заживеем в къща .
Първата ни работа ще е да си вземем куче  Hug
Спрели сме се на българското овчарско куче или както е по - известно - каракачанската овчарка .
Мъжът ми е голям любител на кучета / скоро почина любимата му боксерка и го преживя тежко /
Знам , че ще се справим , защото ще гледаме животинчето с много любов , но искам съвети от хора , които са отглеждали това невероятно куче - навици , поведение , отношение към децата или просто някакви интересни случки  Grinning
Благодаря предварително на всички , които ще се включат   bouquet

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ние също се бях ме спря ли на каракачанка,но ни разубедиха.Били много своенравни и не се поддавали на дрисура.А мен ме достраша заради децата.
Та спрях ме се на лабрадор,но дали ще стане....

# 2
  • Мнения: 4 916
Във Варна имах каракачанка, женска. Много добро куче, чудесен характер, послушно, разбираше от половин дума, чудесен пазач за къща. Наоколо нямаше малки деца и не мога да кажа нищо по въпроса. Но предполагам, че е като при всяко друго куче - като му покажеш, че има йерархия и че в семейството децата са на първо място, няма да има проблеми.
Също така каракачанското куче иска много разходки, дори и да живее в къща с двор.

# 3
  • Мнения: 3 036
Ние на село от една година имаме каракачанка - мъжко,но не чиста порода(бащата е дратхарт).Поддава се на дрисура и е страхотно привързано и любвеобилно.
Връщаме се веднъж в месеца,но свекърва ми каза че поне от 200 метра познава колата,шума и ни усеща и почва неистов лай.

# 4
  • Мнения: 66
И ние с мъжа ми преди по- малко от година осъществихме мечтата си, и се махнахме от лудницата в София и се прибрахме да живеем в родния си град Русе. На нас също първата ни работа беше да си вземем куче за двора. Двоумяхме се между Голдън ретривър и БОК. Избрахме Бок,защото (поне според мен) това е породата която издържа при всякакви условия. Като имам в предвид конкретно студените русенски зими. Кера е вече на 10 месеца и е изключително любвеобилна. Просто вече е доста едра и затова е груба в игрите си. Има страшно много енергия за изразходване и определено изисква внимание всеки ден.
  С детето са в ежедневен контакт и определено има симпатии между тях. Когато Марина спи в количката на двора, Кера мълчи. Ако се разплачи и аз не чуя, започва да лае. Simple Smile
 Другото което мога да кажа ( от малкият си опит с тази порода) е, че са изключително непретенциозни ( досега не е отказала нищо за ядене, включително плодове и ядки, които сама си обира от двора..

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=52&AlbumId=110385& … rol_CurrentPage=1
Успех в избора Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 668
viarkata - кучето е страхотно  Peace
И ние искаме женска . Не ме плашат дресурата и разходките - мъжът ми ще поеме тази част и то с удоволствие .

Това , че не се поддават на дресура не е вярно , а със сигурност мога да кажа , че няма никаква опасност за детето .
pavletutka - не са те посъветвали добре , според мен .
Кучето е страшен пазач  Hug

# 6
  • Мнения: 66
За това че е пазач спор няма.
Нищо че е  още малка познава абсолютно всички шумове покрай къщата. Само някой да се отклони от тротоара към къщи и започва един лааай ooooh!. А приятелите които идват на гости ги помни и на втори, трети път вече не иска да ги яде Joy само предупреждава че идват. Абе страхотни кучета са, няма какво. Само като си я гушна с тази дългата козина и ми се иска никога да не я пускам. Heart Eyes Само където е малко груба с игрите, ама ще го израсте и това. Simple Smile
Pipinka щом има кой да го разхожда кучето мисля че няма да имаш проблем. Защото ние като се роди Марина и нямахме много време за Кера, по често я пускахме по двора да бяга отколкото на разходки по улиците.

# 7
  • Мнения: 4 668
Ние също ще сме с голям двор , но на мъжът ми му липсват кучешките разходки , така че - сутрин и вечер ще излизат  Laughing
А вие на колко месеца я взехте ?
От малка ли я оставихте на двора ?
При нас мислим да и направим къщичка от итонг , но по - голяма от стандартните кучешки къщи  Simple Smile

Груба е в игрите , но това е истинско куче все пак , не е някоя декоративна порода .

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Имаме такова куче, взехме го със същата цел - да е пазач за новата къща. За съжаление къщата още не е готова и го гледат в друг двор. Кучето е почти на година. Хората, които го гледат имат още едно и са гледали и други кучета, специално за нашия казват, че е много умен и закачлив. Аз доста се плаша, че няма да мога да го озаптя,мрънках на всяка цена да го дадем за обучение, но жената ми разказа, как винаги като води на разходка (в полето) ходи плътно до нея и винаги идва, когато го извика. Когато минавала край другото куче, нашето заставало помежду, за да не я закача другото Simple Smile Нямам търпение да си живеем заедно, но от сега знам, че ще живее на плочник със сифон, защото миризмата иначе е ужасна. Освен това рови дупки (наистина големи) Simple Smile

# 9
  • Мнения: 66
Взехме я точно на 40 дни. Беше юни и затова веднага я оставихме навън, може би няколко дни само беше в  къщи, защото трябваше да й се направи ограда на къщата, за да не стой вързана. После в големите жеги я вкарвахме вътре на хладно( но само през нощта, защото вече беше станала слон и не можеше да стой през деня сама вътре). Милите с тази козина им е много топло. Посаветваха ни да и сложим в дворчето корито с вода, и найстина се оказа много полезно, лятото го изкара с лапите вътре.
 Нейната къща е от сандвич панел и е доста голяма. мисля че и беше добре през зимата. Що се отнася до плочките със сифон не мился че са много удачен вариант, хубаво е да има пръст върху която да лежи.А като се почиства редовно( на няколко дни )миризмата не се усеща Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 4 668
 Аз също смятам да и е голяма къщичката  Wink и наистина си мислех за корито с вода - да се разхлажда .
Ако много и стане жега имаме и 4 гаража - ще я пускам в единият , който е празен .

Само не разбирам за каква миризма говорите ? Rolling Eyes
Аз знам , че дори и дворно куче , ако се извежда сутрин и вечер , то не ходи по нужда в двора ...

# 11
  • Мнения: 66
АААА ходи, ходи newsm53. Кера на улицата не можеш да я накараш да си свърши работата.( ми така де няма да се излага,я newsm62)
А миризмата, ми голямо куче си е все пак, ако не му се чисти 10 дни много ясно че ща завони.

# 12
  • Мнения: 4 668
E , как няма да се чисти . Тя ще е една принцеса - изкъпана , сресана , измита  Laughing

# 13
  • Мнения: 4 916
... Аз знам , че дори и дворно куче , ако се извежда сутрин и вечер , то не ходи по нужда в двора ...

Както го свикнеш. Ако кучето е сигурно, че сутрин и вечер ще го изведат на разходка, няма земна сила, която да го накара да се изака в двора си. Навремето, когато живяхме в къща, моят мъж си мислеше, че кучето ще излиза от къщата и ще си върши нещата на двора, а той само ще ги събира с лопатка и ще ги хвърля. Да, ама друг път! Кучето категорично отказваше да ходи по нужда в двора и трябваше да го разхожда. Така че явно е въпрос на педагогика (в нашия случай с обратен знак - от кучето към мъжа ми  Joy).

# 14
  • Мнения: 4 668

Както го свикнеш. Ако кучето е сигурно, че сутрин и вечер ще го изведат на разходка, няма земна сила, която да го накара да се изака в двора си.

И аз така знам  Wink

И понеже основната тежест по разходките ще падне върху мъжа ми , този вариант много ме устройва  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт