За едни по-особени взаимоотношения...

  • 2 375
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
Били ли сте някога в подобно положение - да сте еднакво близки с двама души,които не се понасят?Просто не се харесват,меко казано,никога не са имали желание да се опознаят,никога не биха били приятели...А вие у всекиго намирате нещо,което ви допълва,облагородява и не можете да изоставите.
Как се справяте?Трудно ли е да бъдете приятели с хора от два враждуващи лагера?Не настъпва ли момент,в който от вас се изисква да изберете страна?Можете ли да бъдете неутрални без това да ви човърка отвътре?Поставяли ли са ви вашите приятели пред такава дилема - да избирате?А били ли сте вие една от враждуващите страни и как сте постъпвали спрямо ''междинното звено''?
Бих искала да споделите вашето мнение или опит.

# 1
  • Мнения: 27 524
Мисля, че това е съвсем нормално и сравнително често срещано. Случвало ми се е, да. И ми се случва. С поведението си давам да се разбере, че плюене и настройване срещу един от тях не приемам и въпросът не подлежи на обсъждане. Ако някой ме притиска да избирам или злослови - губи.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Случвало ми се е и то не рядко. Не вземам страна, държа се еднакво добре и с двете страни. Не споделям какво съм говорила с другия, просто си общуваме и не говорим за врага. И двете страни оценяват дискретността ми и никога не ми се е налагало да избирам, просто си продължаваме отношенията така. Давам пример  с разделени съпрузи, приятелка съм с жената, мъжът ми е приятел с бившия й мъж, аз също съм в добри отношения с него. Пред него не говоря за жена му(бившата), пред нея също съответно, макар да знам много неща за него.

# 3
  • Мнения: 606
 На мен ми е като проклятие. Това е защото се опитвам да разбера всеки и съответно успявам. В един момент не можех да събера двама свои приятели на 1 място, че ще се избият.

# 4
  • Мнения: 1 813
Случвало ми се е да.
Просто не отварям дума пред единия човек за другия.

# 5
  • Мнения: 3 760
Случва ми се сравнително често  Crazy
Правя един-два опита за затопляне на отношенията (с едно изключение неуспешни), след което се наслаждавам на отношенията си със всеки от тях, стараейки се да не ги допускам близо един до друг. Тактично натвърдвам, че ми е неприятно да се говори против другия и това е.

# 6
  • Мнения: 7 723
Трая си. Не съм лицемер...
...да се оправят, аз нямам нищо общо
с техните взаимоотношения..

# 7
  • Мнения: 2 829
да,неприятна ситуация
и аз поставям така нещата ,че пред мен да не се говори лоша дума за другия, Wink
не се оставям в положение да избирам между двамата
Да си се оправят помежду си Wink

# 8
  • Мнения: 2 196
Случвало се е.
Не се намесвам в техните отношения и не позволявам плюене по адрес на другия пред мен.

# 9
  • Мнения: 5 393
Имам такива познати, които определено не се обичат много. Опитвали са се да ме привлекат към някой лагер, но не се е получавало. Като цяло мразя интригите и не участвам. Имах една позната, която прекали малко в тази насока, започна да си измисля и неща за мен и мъжа ми- спрях да контактувам.
Как се справям? Ами виждам се с тях по отделно. Предупредила съм ги, да не ме натоварват с излишни злобни коментари по адрес на другия Naughty

# 10
  • Мнения: 17 546
Всъщност не ми се е случвало аз да имам такива приятели. Rolling Eyes  Но затова пък се сетих как взаимно не се понасяма с приятелка на кумата ми, с която ни събираше често. Приятелката вече е бивша, защото се оказа, че съм била права що за човек е.

# 11
  • Мнения: 17 407
Да, отвратително е в някои ситуации. Но пък...не може всички да с ехаресват взаимно Grinning

# 12
  • Мнения: X
Много рядко ми се е случвало подобно нещо,но като се случи е много неприятно.  Tired

# 13
  • Мнения: 2 386
Дааа, дори на форумско ниво ми се случва..
Дала съм да се разбере кой какво значи за мен, ако му стига - чудесно, ако не- пак чудесно.  Stop

Ако трябва да съм по-конкретна ще кажа, че хората около мен знаят, че съм способна да се сближа с почти всеки, просто съм ултраконтактна...и с това оправдават топлите ми отношения с индивид, който самите те не харесват. А в действителност се разбирам с доста, но обичам малцина ..и те го знаят. Heart Eyes

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 23:05 от Еванесънт

# 14
  • София
  • Мнения: 3 392
Аз харесвам ярките индивидуалности и съм близка по един особен начин с много различни хора, които нямат никакви общи точки, изключвайки най-близкия си приятелски кръг.
Разбира се, случвало се е да се появи негативизъм, но аз, като цяло не споделям общите срещи и изобщо събирането на едно място на хора, които не се харесват.
По принцип, очаквам да не ме натоварват с взаимната си неприязън, дотолкова трябва да им стига домашното възпитание, за да се въздържат , ако все пак се окажат на едно и също място по някакво стечение на обстоятелствата.
Въпросното стечение на обстоятелства е най-често по повод някакъв празник- мой, или на дъщеря ми и определено близките ми ме познават достатъчно, за да са абсолютно наясно какво следва ако си позволят нахалството да употребят подобен повод, за да изразят личните си антипатии.

Общи условия

Активация на акаунт