Държи си главата все на дясно

  • 4 652
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Моето бебче е на два месеца и половина и отскоро забелязвам,че си извърта главата на дясно и му е по-добре да е легнал на дясната си страна.По принцип нощния си сън  спи на дясната си страна,а през деня сменям ту на ляво,ту на дясно.Правя опит,слагам го на лявата му страна и го наблюдавам,почва да мрънка и се опитва да извърти глава на дясно.Дали не му се е схванало вратлето или по-зле да му се е разтегнал мускул?Как може да се оправи?

# 1
  • Мнения: 469
 Виж тук.
Дано всичко е наред Praynig

# 2
  • Мнения: 610
Когато водих моето бебече на профилактичен преглед при ортопед ме посъветва да я въртя на 2те страни,но тъй като на нея и е интересно към нас и ми препоръча да я обръщам на обратно в легълцето(с крачетата към нашите глави).Дано не е нищо сериозно и опитай.

# 3
  • Мнения: 641
Заведи детето на ортопед . Ако има разтегнат мускул се образува топче ,което с масажи и "волтарен" се оправя. Назначава се физиотерапия. При нас се оправи за 2 месеца ,но беше малък хематом. Оказа се разтегнат мускул най-вероятно при раждането.

# 4
  • Мнения: 296
И моето дете беше така през първите месеци, но не си спомням пък на коя страна имаше желание да си държи главата. При всяко спане му сменях посоките на главата, но той пак си се извърташе в желаната му поза. Когато съм говорила с педиатърката за това, тя също ме съветваше да му извъртам главата при спане, друга причина не видя. И наистина след известно време започна да си върти главата в двете посоки. Не се притеснявай излишно, най-вероятно нищо сериозно не е.

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 22:39 от meril

# 5
  • Мнения: 1 745
Заведи бебчо на ортопед,но и моята дъщеричка беше и все още понякога си клюмва главичката,само че на ляво.Иначе като по-малка седеше изкривена като скоба и главичката й клюмваше на страни,но нищо й няма.Ортопеда каза,че е така понеже спи само по гръб и да я въртим на страни.Според мен ако няма хематом няма нищо страшно,но все пак не съм лекар.Най-добре отидете при някой специалист,за да се успокоите!
   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 757
Като гледам няма изразена асиметрия на лицето. Мисля, че проблемът не е голям и до 3 месеца има шанс да изчезне. Ако не изчезне до тогава потърсете физиотерапевт. Дъщеря ми има нещо подобно, но при нея е KISS синдром, блокаж на вратните прешлени. Водихме я на киропрактор и физиотерапевт няколко пъти, но не забелязах промяна и спряхме. Но все пак може и да са помогнали, защото лека полека проблемът изчезна. При нея имаше асиметрия на лицето, която вече почти не личи, но главата отзад все още не се е оправила напълно. Дано при вас не е този синдром, въпреки че мануален терапевт с опит може сравнително лесно да го оправи. При нас проблемът беше по-голям защото още от вътреутробното развитие е почнал, понеже има брат близнак, който 8 месеца е носила на гърба си. От този синдром идват една купчина други проблеми, неврологични, хранителни, колики, пролем със съня, ревове и е изобщо  ooooh! Предполагам това е една от основните причини поради които Ева е много трудно бебе. Мисля, че тортиколис означава не само, че детето си държи главата на една страна, а дори не може да я обърне на другата. При KISS синдром може да се завърти главата, но детето избягва да го прави. Квото и да е изчакай до 3ти месец и я заведи на физиотерапевт ако не се е оправил. До тогава просто го стимулирай да си върти главата на страната, на която не иска.
Сега прочетох, дъщеря ми беше точно като тази на pebs. Оказа се, че има проблем да спи по гръб, много се буди с писъци и започнахме да я слагаме по корем - от тогава все така спи, по гръб изобщо не ще, завърта се веднага. В количката само е по гръб щото няма друг избор. Май спането по корем и помогна доста

# 7
  • Мнения: 1 745
NikiFin,вашето звучи сложно.Ние слава Богу се оправихме.  Praynig Вече всичко е ок.Дано и при вас се оправят нещата.
Наистина е важно дали детето изпитва болка при въртене на главичката.При нас нямаше.Абе има си доста неща.Аз като четох синдромите на Тортикулис веднага я поставих тая диагноза,но се оказа,че съм се притеснявала и плакала излишно.Това се установява от лекар.А ние не сме.Та най-добре е да се посети лекар.  Peace
Спането все още ни е почти по гръб,не иска на страни и това си е.  ooooh! Чакам я да заспи и я обръщам.Иначе може да го слагате бебчо по корем и с играчки да се опитвате да го накарате да се обръща на тази страна,на която не иска.Аз много й го прилагах това на Лизи.  Peace

# 8
  • Мнения: 270
Моето бебче е на два месеца и половина и отскоро забелязвам,че си извърта главата на дясно и му е по-добре да е легнал на дясната си страна.По принцип нощния си сън  спи на дясната си страна,а през деня сменям ту на ляво,ту на дясно.Правя опит,слагам го на лявата му страна и го наблюдавам,почва да мрънка и се опитва да извърти глава на дясно.Дали не му се е схванало вратлето или по-зле да му се е разтегнал мускул?Как може да се оправи?
Здравей! Според мен детенцето ти няма никакъв проблем. Най-вероятно това му е предпочитаната  страна за спане. Мога да ти разкажа как беше при нас. В Канада бебетата се слагат задължително да спят по гръб с извърната на страни глава. Алекс лежеше само на лявата страна и не можехме по никакъв начин да го накараме да си завърти главичката на дясната. Вратлето все едно беше блокирало. Към втория месец имаше явна асиметрия-едната му страна беше права, като отсечена, а едната бузка по-сплескана. Бях се поболяла от притеснение, а като прибавим и умните, и укорителни коментари на компетентните роднини, вече не знаех на кой свят съм. Водихме го на сумати лекари и тук, и в България. Хората го преглеждаха доста обстойно и заключението им беше, че просто това е предпочитаната от него страна да спи. Успокоиха ни, че когато започне много да се движи и да седи, всичко ще се оправи. Повярвай ми към деветия месец вече нищо не се личеше и детето се въртеше и спеше и на двете страни. Спомням си, че когато го преглеждаха, тук в Канада, много внимателно провериха слуха. Обясниха ни, че при бебетата слухът е доста добре развит още от раждането и една от възможните причини детето да лежи само на лявата страна, т.е. върху лявото уше, е че чува само с дясното.

# 9
  • Мнения: 4 784
И Калоян беше така. Според мен свикна по този начин, понеже като спи вечерно време все искаше към нас да е обърнат и както и да го слагам все на дясно се завърташе. Ходихме на ортопед, но не поради тази причина, а просто на първия нужен преглед и тогава ортопедът сам забеляза, че Калоян държи главичката си повече надясно. Каза ни да го завъртаме като редуваме всяка вечер положението му за спане в кошарата. Не помогна особено, понеже той пак си се въртеше на дясно и така самичък се извърташе до положението, в което пожелаеше. Но отмина и това. Сега вече всичко е наред. Даже не съм забелязала кога точно спря да го прави.

# 10
  • Мнения: 9 973
ние бяхме по същия начин за 2 -3м. сега като заспи се върти и на другата страна
може би е по-лесно и по-удобно на дясно Laughing

не   му търси кусури на детето,моето заспива само ако си е сложил възглавницата върху главата(покрива си я)
така му харесва,а е на 6м. Crazy

# 11
  • Мнения: 686
Може да си завърти главата и на ляво,но като че му  е по-удобно на дясно.Няма признаци да изпитва болка.Надявам се да не е от нещо лошо,просто така да му е по-удобно.Ще го наблюдавам още няколко дни и ще го слагам на ляво да видя дали ще се оправи,ако не ще отидем на ортопед да го види.

# 12
  • Мнения: 367
И ние бяхме така и аз се бях притиснила, че ще му се сплеска главичката отдясно. Мъчех се известно време да го обръщам наляво, но той сам си сменяше посоката. Какво ли не пробвах - подпирах одеяла, възглавници..нищо не помогна. Сега си върти главата в двете посоки докато спи, даже не съм забелязала кога се отзвуча проблема. Не се притеснявай - много скоро бебо ще започне да си върти главичката и даже ще забравиш за този проблем. Моето обяснение на нещата е че бебето е било свито надясно в корема и когато се ражда това е предпочитаната поза, защото е най-удобна. Ако се загледате в новородените, те никога не са изправени като 3-месечните бебета например, винаги са лего изкривени.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 185
Моят бебо се въртеше все на ляво до преди два дни, когато сложих един нивелир на легълцето и се оказа, че има наклон наляво  #Crazy, подпряхме с летвички и О чудо - бебо спи и на другата страна!!!  Joy

# 14
  • Мнения: 71
и георги все така правеше , ама вече не можеш да го удържиш на едно място.с времето ще се оправи Wink

Общи условия

Активация на акаунт