Бременност и хемороиди

  • 11 056
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
Здравейте ,момичета,надявам се ,че все някоя е имала такъв проблем по време на бременността си:от 2 седмици съм с кървящи хемороиди,дори без да върша "голямата работа" пак кървят.Имам час за преглед чак април,а до тогава ако е така направо не знам какво ще правя.Не живея в България и тук системата е по-различна(пиша го за тези,които ще ми кажат да се консултирам с лекар).Естествено,ако положението тръгне съвсем да става зле ще отида поне в някой спешен кабинет.На всичко отгоре постоянно ми се гади и почти нищо не ми се яде и пие.Карам на кисело мляко,хляб и маслини.Може би и това допринася за по-твърдите ми изпражнения,но в момента наистина не съм в състояние да ям супички.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ох горката...  Weary Моя приятелка имаше сащия проблем-реши го с ядене на повече плодове и сутрин на гладно пиеше 1с.л зехтин.Пробвай и дано да ти помогне  Hug

# 2
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Пробвай повече течности,овесени ядки,консумирай повече фибри,пр.мляко,плодове-киви,лъжица зехтин на гладно.
Промивки.На майчето която ражда с мен и казаха че може да ползва спрея Биваци.

# 3
  • Мнения: 4 784
Искрено ти съчувствам, макар да знам, че по този начин никак не ти помагам, защотот търсиш лек, а не съчувствие. Имала съм хемороидил И преди да забременея и по време на бременността и след като родих. Ужасно е. Писала съм в доста теми тук за хемороидите. Това, което към този момент мога да ти препоръчам е да си правиш промивки със смрадлика /тетра/, ако има там такова чудо. Ако не, само със студена вода, пак помага, макар и не чак толкова. Използвай и някакав крем, няма ли възможност да си купиш от аптека? Кремчета, съдържащи лидокаин, помагат много, действат обезболяващо.

# 4
  • Мнения: 728
Хапвай по лека храна. Яж мюсли, плодове и пии прясно мляко. Гледай да ходиш редовно по голяма нужда. Иначе съм чувала че бани със смрадлика много помагат.

# 5
  • Мнения: 961
Напълно подкрепям veni9. При мен отвара от смрадлика даде резултат и вече толкова години нямам проблем. А положението беше като при теб. Другото, което трябва да направиш, е да промениш храните, които приемаш за по-меки изпражнение. Като се замисля, май друго не можеш да направиш.

# 6
  • Мнения: 686
Доста бременни имат този проблем.Мии се с по студена вода,повече течности и редовно до тоалетната,това е!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 522
И аз ги имам отпреди да забременея. Знам, че е много гадно! Помагат повече течности да пиеш, плодове и зеленчуци и редовно ходене до тоалетната, което значи всеки ден и отлична хигиена! Има различни кремчета в аптеките, но незнам там какви има и можеш ли да си купиш без рецепта от лекар. Има и неща като това, което са ти писали другите мами, като например да се миеш със студена вода или промивки със смрадлика. Облекчава, но за малко. Има и едни хапчета Детралекс, които много помагат, но мисля че по време на бременност не може да се пият, въпреки, че аз в седмият месец бях доста зле и рискувах и ги пих. Да чукна на дърво нямаше лоши последствия за бебка. Сега понеже кърмя пак немога да ги пия, но от няколко месеца се мажа със свинска мас, колкото и гадно да ти звучи помага! Пожелавам ти по-скоро да се оправиш  Laughing Дано съм ти била полезна!


# 8
  • Мнения: 625
Благодаря ви  за отговорите,както винаги сте много мили,ще опитам да намеря смрадлика тук,ако ли не ще помоля да ми изпратят от БГ.

# 9
  • Мнения: 270
Здравей! Детето ми имаше запек и от там ранички и страшни болки в ануса. Аптекарят ми даде едно кремче за хемероиди. Можеш да го потърсиш в Pharmaprix. Струва около 6 долара. Казва се Anusol Antihemorroidal. Има и още един вид, който е Anusol  Plus Antihemorroidal . Предлагат се и специални кърпички за почистване Tucks. При нас имаше голям ефект, при положение че нищо друго не помагаше, а детето ревеше истерично. Моя приятелка имаше твоя проблем след раждането и също е ползвала това кремче и е безкрайно доволна.

Общи условия

Активация на акаунт