Зачервен и леко подут тестис?!?

  • 1 367
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Здравейте!
От петък единият тестис на синът ми е зачервен, а от вчера е и леко подут. Обадих се на педиатърката му, тя ме прати на детски хирург, той прегледа синът ми и каза да отидем на другия ден сутринта, за да го види на ехограф и евентуално да го оперира. Отидохме (вчера), но се оказа, че за сега нямало нищо. Каза да го наблюдаваме и ако се зачерви повече или синът ми е неспокоен, да отидем пак. До този момент почти нямаше подуване. Сега червенината е по-малко и детето е сравнително спокойно, но проблема в крайна сметка си остава.
Между другото го водихме и на частен педиатър, който каза, че можело и да е повърхностно, изписа цинкова маз и сега мажа с нея.
Въпросът ми е, бихте ли ми казали какви могат да бъдат евентуалните причини за това състояние. Тъй като в крайна сметка никой нищо конкретно не ми каза. Страшно съм притеснена и ще Ви бъда благодарна, ако ми отговорите.

Забравих да допълня, че детето е спокойно, не реагира когато го преглеждат, няма температура.

# 1
  • Мнения: 5 760
Моят съвет е да се консултирате с детските уролози от Пирогов- д-р Момчилов, който работи в детския кабинет. Може да е невинно зачервяване, но може да е по-сериозно възпаление с късни последици. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт