Вечно гладни и вечно дебели...

  • 1 112
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Скоро обядвахме с колежки и разговорът се завъртя около диетите. Една колежка спомена че имало една категория хора които били "вечно гладни (т.е. на диети) и вечно дебели". Като се замисля наистина е така. В работата ми има няколко колежки, които откакто се помня все са на диети и все са дебели.
Друга една колежка пък ми сподели за интересно нейно наблюдение. Тя била на диети няколко години. Установила че отслабва само когато нищо не яде. Ама абсолютно нищо. В момента в който хапнела и едно пакетче солети и хоп - организма си възстановява своето. Сега в момента ядяла всичко което й се яде (предимно пасти и торти Simple Smile ) и пак си стояла на същите килограми.
С една дума - и когато била гладна и когато ядяла като прасе килограмите й не мърдали от едно ниво. Което пък мен ме навежда на мисълта че явно теглото на човека (както и всичко друго в тялото му) е генетично определено и човек си има едно оптимално за него тегло което тялото му достига и после си стои на него.
Вие как мислите - теглото ни генетично определено ли е и ако е така това означава че всяка диета е нарушение в хармонията на организма и това не води до нищо добро...

# 1
  • Мнения: 1 599
Здрасти,

Не съм съгласна с теб.... аз съм с двете ръце за отслабване с добър диетолог, който да те наблюдава и да те съветва как да отслабнеш. Естествено който реши да отслабне не трябва да си мисли, че това ще стане с магическа пръчка...трябва да си упорит и решен да отслабнеш.... имам познати, които от пълни лелки се превърнаха във фини мадами... И другото което е с глад не се отслабва ... ако говорим за окончателно отслабване... отслабва се с редовно хранене-бавно е но е сигурно. Другото което е поне  80% (да не казвам повече) от слабите момичета са на определени режими.

УСПЕХ

# 2
  • Мнения: 720
Твоята колежка е побъркала тялото си от глад. След като го е лишавала от всякакъв вид храна, много ясно, че при първата хапка то ще се запаси, и то под формата на мазнинки, за да има как да оцелее при следващото й хрумване да не яде. И естествено качва. За да сваляш трябва да ядеш.
Иначе на въпроса - да смятам, че генът е важен фактор когато става въпрос за теглото ни, но не и определящ.

# 3
  • Мнения: 223
Наистина гладът не дожежда до никъде .  Когато гладувам ... после имам да свалям двойно  ooooh! и за това сега съм на този хал ...  от около половин година съвсем промених насоката ... хапвам си разнообразни храни .. салати, меса, млечни продукти , плодове ... лишавам се единствено от сладко , мазно и газрано ... и ефект има ... организма ни се отблагодарява когато се храним природосъобразно  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Наистина гладът не дожежда до никъде .  Когато гладувам ... после имам да свалям двойно  ooooh! и за това сега съм на този хал ...  от около половин година съвсем промених насоката ... хапвам си разнообразни храни .. салати, меса, млечни продукти , плодове ... лишавам се единствено от сладко , мазно и газрано ... и ефект има ... организма ни се отблагодарява когато се храним природосъобразно  Peace
Вярно е,Боре! Peace

# 5
  • Мнения: 1 367
До голяма степен твърдението е вярно.Склонността към пълнеене е генетично определена.Аз имам такъв проблем и каквото и да правя,няма да стана фиданка  Laughing.Другото,което според моя опит има значение,е възрастта-колкото е по-млад човек,толкова по-бързо отслабва,ако пази диета.Има значение и плътността на костите,казвам го пак от опит.Ако костите са по-плътни,те тежат повече.Мен хората винаги са ме мислели за поне 10-15 кг по-лека,отколкото съм,просто защото имам плътни кости.

Общи условия

Активация на акаунт