Помощ! Антибиотикът предизвиква диария!

  • 10 413
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета! Ще съм безкрайно благодарна да обменя малко опит. Ето проблемът накратко: Синът ми е на 4,5 години и от миналата година започна често да прави ларингити/миналата пролет направи и спазъм/. Живеем в малък град, където почти не останаха лекари. Може би защото до скоро той почти не боледуваше, но някак си в началото приемах безпрекословно лечението, което му прилагат. Така миналата година, след като сменихме 3-4 антибиотика, накрая стигнахме до инжекции. Сега историята се повтаря. Миналият понеделник малкият се оплака от болки в гърлото, заведох го и казаха,че е ангина. Изписаха Аугментин. Пи го седмица и на следващия ден след спирането на лечението - пак наново. Този път го заведох на друг лекар - специалист УНГ. Той дори не го преслуша, хвърли един поглед в устата му и изписа Далацин. Ден след като започнахме да го вземаме, започна и едно разстройство  Close...Консултирах се по телефона с доктора, а той каза да изчакам 48 часа. Е, хубаво, 48-те часа минаха, детето продължава да има разстройство...но лекарят не си вдига телефона. Междувременно взех от една приятелка телефона на специалист в областния град и смятам утре да го заведа там.
Въпросът ми е: имали ли сте подобни случаи и какво правите? Да спра ли антибиотика , след като не съм се консултирала с лекар?

# 1
  • Мнения: 2 082
какво е състоянието на детето ще прецени най-добре лекар,но ангина се лекува по принцип без антибиотик.докато пие АБ,ще има разстройство.можеш да му вземеш Лактофлор-за нормализиране на чревната флора.има ли температура,налепи-какво е състоянието на детето в момента?

# 2
  • Мнения: 18
Благодаря за коментара. Ами малкият всъщност е в сравнително добра форма/като се има предвид колко лекарства изпи/, няма температура, но заради разстройството не може да хапне почти нищо и на моменти се оплаква от коремче. Давах му смекта, но без ефект. Сега му дадох Ентерол прахче. Най-кофтито в случая е,че така и не знам какво точно лекуваме. Първата диагноза беше ангина, а втория път лекаря като ни прегледа каза само едно "хммммм" и изписа Далацин. Може би е моя грешката,че не питах по-настоятелно какъв е проблемът Sad Със сигурност утре ще го види човек, който разбира, но наистина се чудя - дали да спра антибиотика...

# 3
  • Мнения: 2 082
единият вариант е да го спреш при положение,че не знаете какво лекувате и детето доста време е на АБ,а другият вариант е да изчакаш до утре и да видиш какво ще каже лекарят...
аз лично бих го спряла

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Често срещан страничен ефект на АБ е разтройство,давай му ентерол.Ако ходи един-два пъти на ден не е проблем.Когато спрете АБ ще спре и разтройството.Гнойната ангина се лекува с АБ.

# 5
  • Мнения: 18
Благодаря ви, момичета....  bouquet
nano, след дълги колебания, реших все пак да се вслушам в интуицията си....а и твоето мнение ми помогна. спрях антибиотика, пък утре ще видим. Дано междувременно не се появи друг проблем.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За сега не мога да се изкажа. Но занапред, ако някой д-р ти изпише Аугментин пак, му сподели, че той дразни стом. лигавица на детето ти и не го искаш. На моето 2-ро дете се отразява по същия начин и затова му изписват винаги CURAM, който е 100%-в заместител на Аугментина, но не така дразнещ.

Запомни го - Курам.

# 7
  • Мнения: 18
Благодаря за съвета, Шани. Ще си го запиша.
Иначе снощи стигахме до Спешна помощ  Cry Малкият много го болеше коремчето и не сприраше разстройството, но ни върнаха, защото нямал температура , а отделението било пълно. Има и още нещо, което ме притесни много - в изпражненията му се появи кръв. Някой имал ли е подобен проблем? Със сигурност е от антибиотиците - първо Аугментин , а после този Далацин... Sad

# 8
  • Мнения: 2 082
води го на лекар и пиши какво ти е казал.според мен трябва да приема пробиотици,за да се нормализира чревната флора...

# 9
  • Мнения: 18
От вчера сме в болница  Cry Лекарите много се притесниха от кръвта в акото на малкия. Сложиха го на системи и днес взеха проба за микробиологично изследване. Предполагат,че или от пиенето на антибиотици му се е увредила лигавицата на червата ири паралелно с възпаленото гърло е развивал и някаква стомашна инфекция, но все пак изследванията ще покажат.

# 10
  • Мнения: 2 082
съжалявам,че не са наред нещата при вас,но дано в болницата детето получи адекватно лечение.надявам се ,че ще се възстанови бързо.пиши как се развиват нещата,когато излязат резултатите

Общи условия

Активация на акаунт