Помръдвания по време на сън

  • 2 297
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Здравейте,
първо извинение ако темата не е за тук, но не знам къде и е мястото.
въпросът: гледали ли сте децата си докато спят? забелязали ли сте да правят движения с пръстчетата/ръчичките, свиване на юмруче, помръдване на ръката и други подобни? става въпрос за тригодишно дете?
благодаря предварително.
поздрави, Сара

# 1
  • Мнения: 1 049
Да, разбира се, наблюдавала сьм дьщеря ми да си мьрда прьстчетата или рьчичките, особено ако сьнува нещо. И големите го правят насьн. Намирам го за абсолютно нормално.  Hug

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и аз мен е нормално newsm10

# 3
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Нормално е, то бебетата сънуват, та камо ли 3 годишно дете Wink.

# 4
  • Мнения: 1 072
Аз по-скоро за бебе го намирам за нормално, защото им е незряла нервната система. Затова и споменах възрастта. Синът ни на 5 години например не мърда.

# 5
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Много зависи колко е емоционален човек. Съпругът ми мърда ръце, крака и т.н докато спи Wink. Не се притеснявай, не мисля че е нещо нередно и не е до несъвършенство на нервната система Wink.

# 6
  • Мнения: 1 049
Да, много е индивидуално. Нервна система, психика, преживяно през деня и т.н., но няма нищо притеснително!  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 43 900
e, ти пък сега, естествено, че ще помръдва детето...ти също мърдаш като спиш...ама не се виждаш...може да е леко, може да подскача, да бълнува и какво ли не....всичко си е нормално...зависи от емоционалното състояние, от това какво сънува, колко дълбока спи, какви впечатления му е донесъл изминалия ден и т.н....

# 8
  • Мнения: 523
Явно е нещо нормално , защото съм наблюдавала моите деца и двете по време на съм мърдат с ръчички и пръстчета. Peace

# 9
  • Мнения: 1 072
Много много ви благодаря. Притеснявам се, защото синът ни на 3 е с епилепсия и се чудех дали е от нея или не. Поне се успокоих, че и "нормални" деца го правят, а иначе е ясно, че за него не е сигурно.
Лек и приятен ден на всички!  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 522
Нормално е! И мойта сладурана помръдва даже понякога маха с ръчички и после се успокоява без да се събужда, а е на 4 месеца и половина. Сигурно сънуват нещо душичките!


# 11
  • Мнения: 3 376
Разбира се,че е нормално.
Както и бълнуването,смеха...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И моята дъщеря често го прави...мисля,че е нормално!

# 13
  • Мнения: 681
Разбира се.То и ние големите мердаме по време на сън.

# 14
  • Мнения: 959
Разбира се,че е нормално.
Както и бълнуването,смеха...

Синът ми движи по цяла нощ.Върти се, от единя край на кревата до другия. Crazy Един два пъти даже, пада от кревата и пак продължава да си спи   Simple Smile
Та, мисълта ми е - аз, лично намирам за напълно нормално да помръдват. Hug

Общи условия

Активация на акаунт