Постоянна температура,повръщане....какво става незнам,идеи???

  • 986
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте мами,ние сме с проблем и незнам какво да правя,педито ни и той свива рамене...
Значи бебчо е на 3 месеца и 28 дни.Още от раждането все си връща по малко,т.е не повръща а само му изтича по малко от устичката.
Закъсняхме с ваксините поради здравословни проблеми,беше в болница и тн.Наскоро му слагаха дифтеткока и оттогава е с постоянна температура 37.2-37.5,която си е така денонощно.Педиатърът ни каза,престанете да я марите постоянно,ще изчакаме,със сигурност не било от ваксината.
От 2 дни веднага след като се нахрани повръща,след оригването точно.Не е много но е нещо ново което ме притеснява.
Броя изхождания и цвета на акото нямат промяна,нормални са,за зъби май е рано.....незнам какво става,да го водя ли при друг,имате ли идеи??

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Това, че връща по малко мляко не означава, че повръща. Това е мляко, което остава в хранопровода и при оригването излиза. Температурата, за която говориш, предполагам е толкова след като извадиш 0,5 градуса. При някои деца разликата между вътрешната и външната температурата  е по-голяма от 0,5, така че не се притеснявай, опитай да му сложиш термометъра под мишницата и да я премериш там, за да си сигурна, че наистина има.
Успех!

# 2
  • Мнения: 219
Ами ние му я мерим само под мищницата с обикновен живачен термометър,весел е иначе,яде си,смее се....благодаря ти Simple Smile

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Ами ние му я мерим само под мищницата с обикновен живачен термометър,весел е иначе,яде си,смее се....благодаря ти Simple Smile
За повръщането,всичките ми деца бяха така че и по доста връщаха,малкия до 5 месец го правеше.
За Т сигурно си изключила всички вероятности но все пак помисли да не е претоплен т.е да го държиш по облякан от нормалното,дали приема достатъчно течности.Ако си е добре детето приемаш че е като дъщеря ми с по висока телесна Т.А за да си много по спокойна потърси и 2 мнение винаги е по добре.
Успех и здраве на бебо Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 44 084
Не знам колко наскоро е била тази ваксина, но повече от 3 дни не е нормално дза иа Т от ваксина.
Питай дали ще влиае по някакъв начин ако пуснете изследвания, ако няма проблем, пуснете кръв и урина....вместо да чакате на провидението...
Без да те плаша, но такава Т на 4 месеца при нас беше причинена например от пикочна инфекция....та по-добре пуснетее изследвания да изключите всякакви такива вероятности..

За връщането, надали е свързано с Т.....

# 5
  • Мнения: 4 451
Преди колко дни е сложена ваксината? Връщането на мляко така като го описваш, звучи съвсем нормално, това не е притеснително. Защо не му направите изследвания, кръвна картина? И аз като Mira те съветвам да потърсиш още едно лекарско мнение.
Angel_Dust ме изпревари. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 285
Не се притеснявай бебетата до 6 месеца при оригване може да повръщат.А за температурата, не зная дали си я мерела преди ваксината, за да можеш да прецениш с колко градуса е по-висока.Понеже моите и двамата са със по-висока телесна температура.

# 7
  • Мнения: 872
Ми това е нормална температура за толкова малко дете.Дъщеря ми също поддържа толкова,даже,ако е по-топло и до 37,6 стига.

# 8
  • Мнения: 523
Т по - висока от 36.7 не е нормална за един човешки организъм , особено ако се поддържа дълго време като при вас . Тя може да наистина причинена от ваксина , но само в рамкита на 3 дни от нейното поставяне . А за връщането на мляко - то е казано , че децата " повръщат излишното количество мляко " . Задължително се консъл;тирай с друг детски лекар .

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Т по - висока от 36.7 не е нормална за един човешки организъм...........

Хайде сега, аз цял живот съм с 36.8- 36.9 да не би съм "ненормална" или вечно болна. Не плашете така жената.

# 10
  • Мнения: 953
Сигурна ли си че не прехранваш детето след като повръща всеки път?
Ако го храниш с АМ помисли за вариант да смениш с друг вид АМ.
Това не е добре, може да се обезводни, давай начесто, но по-малко млекце/кърма.
Температурата на малките деца е по-висока отколкото на възрастен човек, но не би трябвало да е повече от 37.5. Хората са много различни.
Например моята нормална телесна температура е около 36.3 -36.4, а на съпругът ми около 37-37,2.

# 11
  • Мнения: 219
Ами яде по 130 мл АМ,няма как да го сменя понеже имаме проблем с лактозата и сме на специално диетично мляко.
Относно облеклото-по едно долно боди е и отгоре е с друго,само по това,без терлъци,жилетки и тн,аз съм силно против навличането с дрехи.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 243
Ми това е нормална температура за толкова малко дете.Дъщеря ми също поддържа толкова,даже,ако е по-топло и до 37,6 стига.

С това пък не съм съгласна изобщо. Даже и в 40градусовите жеги детето ми няма Т, по- висока от 37. Ако вдигне повече, значи има нещо не наред.
От друга страна, имаше период, в който поддържаше Т между 37 и 37.5. Правихме много изследвания, които не установиха нищо. След около месец нещата се нормализираха.
Все пак- задължително КК и урина.

# 13
  • Мнения: 9 973
имахме същия период за около 2 седмици,но ние си имахме рефлукс и все още си повръщаме

Общи условия

Активация на акаунт