До кога да се кърми нощем?

  • 1 292
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
Знам че някои бебета се отказват сами от нощното кърмене, но има и такива които до много късно време си сучат нощем и то често. В процес съм да отуча малката са суче нощем, оставила съм и едно кърмене, но се чудя дали има нужда от него или просто суче по навик. Искам да попитам по-компетентните кърмачки до каква възраст е препоръчително да има нощно хранене бебето и ако успея да науча беба да го пропуска дали няма да и лиспсва от гледна точка на хранителни потребности. Тя денем суче доста често и мисля че си набавя всичко необходимо, да продължавам ли да я храня нощем ?

# 1
  • Мнения: 742
мога да те посъветвам да опиташ с водичка - остави детето на съпруга си (опитай да спиш в друга стая) и когато се събуди детето, нека той опита да я успокои с водичка или просто с гушкане...ако детето се успокои и заспи-значи просто ожаднява. Ако обаче не се успокои докато не суче-значи все още ви е рано да премахване нощното кърмене.

Ние все още се кърмим в 3ч-по никакъв начин не успях да го премахна...А по гореописания начин-приключихме с другите събуждания Hug
така,че детето ще си покаже до кога и колко често да се кърмите Hug
Успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 829
Клара, според това, което съм чела до към 6-тия месец нощното кърмене е физиологична необходимост. След това, особено ако детето е здраво и наддава добре и ако майката има нерви да го откаже-няма да му навредиш на детенце Grinning
Аз лично от чист мързел ще го оставя сам да спред да се буди. Все по-често се случва да проспи цялата нощ Grinning
Успех и непременно разкажи как си успяла, защото доста майки се интересуват от този проблем Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Не сме имали повече от 1 2 нощни сукания/последните месеци дори само 1/..с изключение когато беше болна, но тогава се успокояваше на цицата.  За себе си бях решила да не се пробвам да й махам нощното, докато тя сама не реши. Вече втора седмица не се буди нощем...незнам дали е временно или не...ама засега ляга в 21,30 и се буди в 6 или 7 чак и аз немога да повярвам, макар че нощните сукания не са ми тежали защото тя промрънкваше, взимах я нацокваше се и пак си заспиваше. А дали е навик можеш да пробваш с това да й предложиш водичка/макар че аз не съм го правила/ и ако не кротне след водата явно ще да е глад.

# 4
  • Мнения: 1 089
Пробвах по едно време да давам вода и то скоро след като е сукал- тц, мисля, че иска и да се гушка и да се заслади... Засега не сме спряли нощните хранения, защото така по-лесно заспива и ми е по-лесно. Но Yanast ти е отговорила много точно, така че - ако ти се получава махай го, ако ли пък не - чакай само да се откаже.
Успех и да разкажеш!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 932
Когато започнах работа , Митко още нямаше годинка и ни остана кърмене вечер и сутрин и през нощта.И определено като не ме вижда по цял ден и през нощта много си търси и аз не го ограничавам. И не съм си давала зор да го спирам  , но все пак всяко дете си е индивидуално и зависи има ли потребност от това , а че няма нужда като храна - това е 100 % сигурно

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Ще повторя yanast. Долу-горе около 6 месеца се смята, че повечето бебета нямат физиологична нужда от храна през нощта. Но трябва да се има предвид, че за "през нощта" се броят и 5-6 часа сън. Т.е. бебето може да суче в 23ч., после в 5ч. и това не се отчита като нощно хранене.

# 7
  • Мнения: 1 593
при нас нощното кърмене отпадна около 40тия ден, като нощната пауза стана 7часа, после 9часа, а сега е 11часа.
Детето ми е на 5.5м и все още е изключително кърмен, наддава като по книга, така че не мога да се съглася за физиологична необходимост да суче през нощта...поне не за нас.  Peace

# 8
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Не става дума, че преди 6 месеца не е възможно бебетата да правят големи нощни паузи. И моите двама сина спяха по 6-7 часа на 2 месеца. Просто ако детето до към 6 месеца  все още се буди често, това  най-вероятно е от глад.  Затова зелена светлина за предприемане на действия по отучване от нощното хранене се дава след това - когато вероятността бебетата да се будят от глад вече е малка.

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 20:11 от Че Ка

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Не съм запозната какви са препоръките, но голямото ми кърмаче /почти 3год./ все още суче нощем. Не ми пречи, така или иначе спят и двете до мен и сами си намират пътя до изворчето  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 089
Jenna,
все едно слушам историите на кърмене на баба ми и леля ми, ама и двете са имали МНОГО кърма! Вероятно и ти си от тези щастливки:) Естествено, че важно е количеството кърма за 24 часа, което е поело детето, както и количеството на всяко кърмене. Кърменето нощем стимулира лактацията, за
щото пиковете на пролактин са в малките часове, а често и бебчетата ожадняват или огладняват - повечето усвояват много бързо кърмата ( това по принцип става за 2 часа) и като им падне глюкозата в кръвта се будят гладни.
Блазе ти, познавам и други като вас, но все пак по-често е изключение, даже при хранените с АМ.

# 11
  • Мнения: 1 593
Jenna,
все едно слушам историите на кърмене на баба ми и леля ми, ама и двете са имали МНОГО кърма! Вероятно и ти си от тези щастливки:) Естествено, че важно е количеството кърма за 24 часа, което е поело детето, както и количеството на всяко кърмене. Кърменето нощем стимулира лактацията, за
щото пиковете на пролактин са в малките часове, а често и бебчетата ожадняват или огладняват - повечето усвояват много бързо кърмата ( това по принцип става за 2 часа) и като им падне глюкозата в кръвта се будят гладни.
Блазе ти, познавам и други като вас, но все пак по-често е изключение, даже при хранените с АМ.

Ами аз технично не споделих, че цедя веднъж нощем преди да си легна (около 2-3часа)  Laughing
Не знам колко значение има обаче за поддържане на лактацията, защото съм пропускала само 10тина пъти...но ще разбера скоро, де, че мисля да спирам
За голямо съжаление обаче не съм от онези мацки, дето се пукат по шевовете  Confused, никак даже... мисля, че просто моето дете се роди с голям стомах... като майка си  hahaha

# 12
  • Мнения: 502
Добре е да се спре нощното кърмене на по-големичкото бебе,за да си почива мама,но не е никак леснооо!Аз опитвам,но за сега безуспешно!

# 13
  • Мнения: 1 674
На почти 9 мес. сме и още сучем нощем- докога незнам

# 14
  • Мнения: 2 837
Румен беше на 9-10 месеца, когато успях с водичка нощем да махна кърменето към 2-3 ч. през нощта. Но тогава си остана това около полунощ и това в 5-6 сутринта - тях не ги броя за нощни. Чак сега, на година и нещо, се случва да спи цяла нощ без будене, нищо, че не суче нощем, а само през деня.
Така че, ако мотивът ти е, че искаш и ти да поспиш като човек, и с махането на нощното хранене може да не се получи. Ако мотивите ти са други, както yanast и останалите са ти казали, след шестия месец можеш да пробваш да махнеш това хранене.

Общи условия

Активация на акаунт