Мнооооого шоколадов кекс

  • 36 903
  • 180
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Преди няколко седмици бяхме с мъжа ми на рожден ден на негов колега. Той (колегата де) беше направил божествен шоколадов кекс. Направо, беше уникално: един такъв пухкав, ама същевременно и топящ се в устата.  Crazy Докато се усетя да го питам за рецептата, се наложи да си тръгнем (на дребуса му доску4а, май  ooooh!). НА другия ден седях ве4е вкъщи и си говорех с мистър google за шоколадови сладкиши. Лесно го накарах да ми изплюе една сполу4лива и лесна рецептичка. По-шоколадов кекс още не бях яла, надмина даже и този, с който ни гощаваха на РД. Ще ми се да споделя това кулинарно изкушение с вас, скъпи съфорумки. Дано ви хареса

280 гр. масло
250 гр. захар
1 бр. ванилия
4 бр. яйца
1 щипка сол
230/250, а може и 300 гр. шоколад, зависи от апетита ви
400 гр. брашно
1 пакетче бакпулвер
150 мл. мляко

Маслото, захарта, ванилията, жълтъците и солта се разбиват много добре. Разтопеният на водна баня шоколад се прибавя към сместа. Брашното и бакпулверът се разбъркват и, редувайки се с млякото, се прибавят също към шоколадовата смес. Накрая се добавят и белтъците, разбити на сняг.
Пече се на 180 градуса, 50 мин. Пожелание може, като изстине, да му цапнете една глазура, разбира се шоколадова  Twisted Evil (Кат' ша е, да е!)

Добър апетит и колкото се може по-малко угризения на съвестта  Flutter Grinning

# 1
  • Мнения: 937
Хайде сега кой ще се престраши да го направи и да пусне снимка непременно...че и другите които уж си спазват диетите да се изкушат... bowuu  chef

# 2
  • Мнения: 1 122
Много обичам сладкиш, в който има шоколад. Задължително ще се пробва и ще го снимам разбира се. Laughing

# 3
  • Мнения: 118
Голяма вкусотия е този кекс, трохичка не остана от него, та даже снимка не можах да му направя. Embarassed
Но следващият път, който със сигурност ще е скоро обещавам да пусна.  cook 

# 4
  • Мнения: 68
bobvan, много се радвам, че ви се е усладил. Мисля, като се върнем от почивката, ще го спретна пак и този път ще взема са го увековеча.

# 5
  • Мнения: 7 091
Непременно ще го пробвам,ще видим кога обаче Simple Smile Peace

# 6
  • Мнения: 6 441
Е,как се пазят диети с вас,моля ви се!!!Да мине малко време от предишният,че сладкишите започнаха да ми стават основно хапване Crazy,а това хич не е добре Naughty

# 7
да... мъжете обичат шоколад Simple Smile

аз си събирам такива рецепти (благодаря за тази! - ще пробвам скоро) и който иска да опита супер вкусни шоколадови вълшебства, да опита тези:

- Тортата Шоколадова мечта се прави с 300 г натурален шоколад, 300 г млечен шоколад, 2 бр. яйца, 125 г кафява захар, 75 г брашно, 125 г масло, 1 шепа ядки по желание, 100 г шоколад за украса - аз само от списъка с продукти започвам да се вълнувам, а резултата е още по-вкусен...

- не съм го опитвал още, но на снимките изглежда невероятно шоколадово: Кекс за почитатели на шоколада

Наистина, как да не надебелява човек...

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Непременно ще го пробвам,ще видим кога обаче Simple Smile Peace
И аз така.......

# 9
  • Мнения: 11 747
о, звучи страхотно, с тези продукти няма как да не е! Crazy Crazy

жалко, че няма снимка, да го видим, много ми се иска да го хапна, да видим кога ще го направя

# 10
  • Мнения: 1 175
Ох,уж мислех да огранича правенето на сладки...Но като прочетох рецептата не издържах-утре ще я пробвам.Диетата от понеделник.

# 11
  • Мнения: 4 358
Е не то не се издържа ooooh!отворих темата, прочетох ,викам си ще подмина, но в главата ми......Шоколадов кеск, Шоколадов кекс hahaha ще се прави, няма как.
Някой снимчица няма ли?

# 12
  • Мнения: 1 440
Е, не! То само сладкиши, торти, козунаци...направо вече се предавам  ooooh! Само докато четях и ми потекоха лигите...Онази вечер месих насън козунаци, довечера май ще пека кекс...Аз като чуя шоколадов кекс веднага си представям един кекс, който една приятелка на майка ми правеше - нящо като негърче и отгоре целия полят с шоколад...ама така и не знам рецептата..Страхотна вкусотия!

# 13
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Еййййй и диета и всичко отиде по дяволите Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 3 271
МММ, вкусно ми изглежда, ама то хем доста шоколод, хем и доста масълце има Wink

Общи условия

Активация на акаунт