Отново за ортопедичните гащи...?

  • 799
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Копирам пост на приятелка от друга тема, понеже никой не й отговори там, а тя е притеснена и не знае как да действа... Embarassed. Моля ви, ако някой може да й помогне със съвети... Confused
    Здравейте мами!
Моето бебче Никол след 9 дена ще навърши 2м.Вчера бяхме на ортопед,който ни предписа ортопедични гащички 1н-р.Той ни обясни,че понеже на бебка трудно и се разтварят крачетата,трябва профилактично да носи такива гащички денонощно поне до следващата консултация,която е след 1 м.Тогава ще видим какъв е резултата и ако има нужда ще продължава да ги носи до 4  м.Показа ни упражнения-разтваряне на крачетата като жабче и задържане с лек натиск,които да правим по 10-20 пъти на ден.
За сега бебо не плаче много,но като я гледам горката разкрачена с тези гащички ми е жално за нея. CryНезнам какво да правя.Да послушам ортопеда,който твърди,че уж било за нейно добро??? newsm78Или да не ги слагам непрекъснато,а само по няколко часа на ден?Като и гледа ставите не каза че има проблем. Иначе нас ни вика всеки месец профилактично на преглед.На вас казаха ли ви да правите такива упражнения и по колко пъти на ден?Моля,дайте ми някакав съвет как да постъпя в този случай.

# 1
  • Мнения: 4 292
Не мога да помогна от личен опит, но аз лично бих послушала ортопеда. Колкото и да е неприятно и за майката и за деттето на този етап, сигурна съм, че препоръката не е току така дадена. Не бих рискувала да я променям на своя глава.

# 2
При нас не се е получавало такова нещо, но аз със сигурност бих послушала ортопеда, за да не се наложи пък по-късно да се взимат други мерки. Моя племенница и братовчед като бяха бебчета бяха с тези ортопедичните колани, които се слагат около крачетата и със сигурност не беше нито приятна гледка да видиш как го мъчат тия гадости, нито пък детенцето се е чувствало добре. Затова вземете мерки докато е рано.

# 3
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз лично бих послушала.Ако ти е притеснено потърси и второ мнение.Моята беба я гледаха и с ехограф, казаха, че няма проблем.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Когато заведох дъщеря ми на ортопед беше на 2 месеца.Прегледа я с апарата и каза че ставичката и не е хубаво наместена.Затова ни изписа и на нас тези гащи.Веднага ги купих-въобще не се замислих,защото по-добре да ги носи сега докато е малка,отколкото да стане по-сериозно/ако ставата не се намести добре,детето започва да куца и се стига чак до операция/.Носихме ги два месеца през които бебка не е плакала,че е с тях-сега отдавна ходи и си е добре/нито са и станали криви крачетата/.Моят съвет е да не се чуди,а да ги слага веднага,защото положението може да стане много сериозно.Неискам да те плаша,но на моята комшийка детето се роди 5.500кг, 10 дни след моята дъщеря.На нея също и изписаха гащите,но бабите говориха,че само мъчела детето с тях и не и ги слагаха-на следващия ортопедичен преглед нещата бяха вече по-зле.Изписаха им каиши,които носят досега/детето още не може да ходи нито прави опити,защото по цял ден е оварзано с каишите/Дано ме послушаш и да се оправите по-барзо  newsm10

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 891
И моя съвет е да послуваш ортопеда.Свиква се с гащичките.

# 6
  • Мнения: 119
Ние бяхме на 2 месеца, когато след ортопедичен преглед и поставиха "диагноза" дисплазия. Наложи се да носим 2 месеца ортопедични гащи.
Първите, които и сложих бяха на Ортотех, ужасно твърди и неудобни. София пищеше в тях и ми късаше сърцето. По цял ден беше на ръце за да не плаче толкова много, а през ноща и слагах по 2 памперса един върху друг. Карахме си така докато не пуснах тема тук и една мама 450   bouquet smile3525 Flowers Bouquet не ми изпрати гащичките на нейното момиченце. Супер меки и удобни, Софи въобще не ги усещаше, дори се случи така, че ги носихме по-време на големите студове и освен, че и помагаха за крачетата и топлеха на дупето.
След два месеца я заведохме в Горна Баня на преглед при проф. Владимиров и се оказа, че всичко е ОК.  Simple Smile

Стискам палци всичко да е наред и детенцето на приятелката ти да се оправи. Мъката с тези гащи е повече за майката отколкото за детето, защото два месеца го гледаш с едни гадни гащи и от мисълта "Ами ако не се оправи..." направо се побъркваш.  Sad

# 7
  • Мнения: 165
Дъщеря ми е с 3 градуса отклонение на дясното краче.Нашия ортопед ми каза да и разтварям краката при всяка смяна на памперса.Това беше преди месец и половина.Следобед сме на преглед да видим какво е положението,ако няма подобрение и ние ще слагаме такива гащи.При вас колко градуса е ?

# 8
  • Мнения: 131
Благодаря ви много!   bouquet
Предадох й съветите ви. Тя ги слага общо взето през нощта...през деня бебенцето реве с тях...ще видим на следващата консултация как ще е...А и друго - ортопедът й е казал да ходят всеки месец (и не само на тях - и на друго комшийско бебе, което също е без проблеми) - чудя се това нормална практика ли е??

# 9
  • София
  • Мнения: 1 527
А за кой лекар става въпрос и в коя болница?

Моят съвет е да ги носи и през деня, защото иначе не виждам особен смисъл.
Ние минахме през почти същото. Когато дъщеря ми беше на 3 м. ортопеда ни каза да й сложим не гащички, а каишки. Наистина шока е голям и аз ревах много. На нея въобще не й пречеха. Носи ги 3 месеца непрекъснато /свалях ги само за баня/ и накрая всичко се оправи. Сега трябва да ходим веднъж годишно за контролен преглед да не би след прохождането нещо да се измести.

# 10
  • Мнения: 35
Благодаря ви много мили мами и особено на теб Светле!
Значи колкото и да ме е жал за бебка трябва непрекъснато да е с тях.Puzzle можеш ли да ми кажеш марката на вашите ортопедични гащички,че тези на Orthoteh наистина са доста твърди?Понякога през деня Никол реве като и ги сложа,но вечерта няма проблем за сега.

Общи условия

Активация на акаунт