До кога закуската да е мляко?

  • 1 701
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 745
Здравейте!!
Вълнува ме,кога мога да въведа за закуска нещо,различно от млякото?
В монента се храним така:
8.00-АМ
12.00-Зеленчуково или Местно пюре
15.00-каша
18.00-Малко плодово пюре
20.00-АМ
За сега детето се чувства добре така.Много бебета  на нашата възраст вече заменят сутрешното мляко с други храни,но на мен ми се струва,че ако предложа примерно попара,ще лиша детето от нужното мляко.
Вие какво мислите.Много ще ми е полезно да прочета и други мнения.

# 1
  • Мнения: 9 973
сутрин може да правиш попарка

# 2
  • Мнения: 46 434
На 7м. ядеше посочените 3 хранения с твърда храна, + мляко на поискване, но й се събираше доста, може би към 700-800 мл., само с 1 млечно хранене ми се вижда малко ...

Ако детето приема млякото, до 1 г. поне е хубаво закуската да си е мляко, след това, както си решиш - попарата е най-разпространената, но има и много други, които повече уважвам - овесени, пшенични ядки, просо и т.н., които се приготвят пак с мляко, масълце и сиренце.
 
Моето е голямо вече, но все още закусва само мляко (водя я след закуската в градината), от една страна, защото го обича, от друга, защото е по-здравословно от тестени неща сутрин рано.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Може поне до годинката да си остане мляко.Тери все още си закусва само мляко.

# 4
  • Мнения: 781
След като го засища, да си пие млякото. Много скоро сам ще поиска да хапва  друго освен млякото или и двете. Моя сладур до преди две седмици си пиеше АМ в 5-6 сутрин, и после и попара си хапваше към 9.30. Но вече не иска АМ и яде само попарата или закуската, която предложа - юфка, кис.мляко с бисквита, кус-кус.
Можеш да му даваш плодово пюре към 10часа.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сутрин може да правиш АМ с бисквити или попара.Накои майки даже правят попара с АМ newsm12

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 891
Няма лошо да му даваш мляко до годинката.Има време и за другите неща.Щом го пие няма нищо по  хубаво от това.
Или пък да разнообразяваш,един ден мляко,друг попара,трети нещо друго..както решиш.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
До когато ви харесва и на двамата. Дъщеря ми все още често закусва само мляко. Вече е на възраст на която може сама да си поиска какво да яде и просто предпочита това. А иначе аз давах само Ам за закуска до годинката някъде. 

# 8
  • София
  • Мнения: 3 249
До съвсем скоро - до 1 г. и 1 м. - закуската на дъщеря ми беше само мляко. В един момент обаче започна видимо да не й стига. Огладняваше много скоро след това, а когато е гладна, си казва "Амамамам", води ме в кухнята, нервна и неспокойна е. Освен това обедното хранене в 11 стана безкрайно хранене, тя изяждаше доста големи по моя преценка количества храна.

Това бяха признаците, които ме накараха да заменя сутрешното мляко. Ако детето ти спокойно издържа до обяд и млякото му е достатъчно, няма проблем да продължите така. Peace Няма краен срок за заместване.

Води се по детето, не по другите деца! Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 5 693
Ние сме само на АМ сутрин и поне до 9 месец не мисля да избързвам да го махам от сутришното ядене Peace
Сега имаме 3 пъти дневно АМ+ млечна каша Peace

# 10
  • Мнения: 213
Моята дъщеря все още пие мляко сутрин. Само че си дояжда си и с други неща.

# 11
  • Мнения: 514
Мисля че е добре да има 2 хранения с мляко на тази възраст!!!
Докато си го иска и го пие нека да го даваме! Party

# 12
  • Варна
  • Мнения: 773
Йоана все още закусва с мляко. Ако го изпие по-рано, след 2-3 часа и давам плодове или друга лека закуска. Няма да го махна докато тя не се откаже.

# 13
  • Мнения: 745
Благодаря ви за отговорите.Млякото ще продължа да си го давам,детето само ще си покаже,кога да променя нещо в храненето му.

# 14
  • Мнения: 491
И аз все още давам АМ сутрин,чакам сама да се откаже

Общи условия

Активация на акаунт