Това да ви прилича на....шарка!?!?!?

  • 5 569
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 546
Какво да ви кажа Мами  Sick  ние сме мноооого болни. Все още даже не знаем и какво ни е със сигурност. Всеки доктор със свое мнение.
Така поддържаме си Т. Под 38 не е падала. Вдига даже 39.5.Тече ни здраво носът. Очите залепнаха днес отвсякъде. Пием антибиотик който единия доктор казва да спрем, другия - в никакъв случай и аз не знам какво да правя. Детето има вид на изтощено "магаренце"  Нашата докторка смята, че трябва да спеем антибиотика защото това било вирусно и вероятно и може и шарка да сме лепнали. Направо не знам  Просто не знам вече на кой свят съм. А как сме с яслата?!...че то детето няма време да се адаптира милото
 ooooh!

# 1
Може и да е шарка, ама с антибиотика няма как да разберете. Докато го пие няма да избие обрива.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Въпросът е как да бъда сигурна за да го спра. Все пак детето вече трети ден Т не пада под 38, а само на горе....на горе...и за кратко спадне до 38 и хайде пак ooooh!

# 3
Би било хубаво ако имате някакви изследвания на кръвта - не само вирусни заболявания и шарки вдигат такава температура

# 4
  • Мнения: 7 831
Съжалявам, че малката буба е болна, дано по-бързо се оправи  Praynig .
Местя темата ти в "Здравния" там ще получиш повече мнения (пишат и някой доктори), а и в "яслената" тема си писала за проблема.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 827
може а звуча налудничаво,но антибиотика тъй и тъй не помага за Т, не виждам врзка между него и Т - в смисъл аз бих спряла антибиотика и бих помагала на детето си по друг начин да се бори срещу Темп.  Rolling Eyes - това е моето мнение

знам как звуча, но моя син изкара три дена на 39 градуса като спадането му беше  до 38 и се оказа гнойна ангина, а беше на 1 год и половина...

така, че успех
стискам палци

и да кажеш как сте  Heart Eyes

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Според мен става въпрос за вирус, щом тимпиратурата толкова време не се повлиява от антибиотика. А ако е шарка наистина няма да избият пъпките докато сте на антибиотик, а и няма да ви остане траен имунитет. Според мен послушайте вашата лекарка. Ако е обикновен вирус от друга страна и с антибиотик и без него ще си вдигате температура, но антибиотика не може да помогне на детенце, защото не влияе на вируси, само може да направи някои бактерии резистентни на този антибиотик и следващия път, когато го пие по предназначение да няма ефект.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
"температура" имим предвид, пусти клавиши на този компютър, често ги бъркам в бързината.

# 8
Цитат на: gmsvetla
Според мен става въпрос за вирус, щом тимпиратурата толкова време не се повлиява от антибиотика. А ако е шарка наистина няма да избият пъпките докато сте на антибиотик, а и няма да ви остане траен имунитет. Според мен послушайте вашата лекарка. Ако е обикновен вирус от друга страна и с антибиотик и без него ще си вдигате температура, но антибиотика не може да помогне на детенце, защото не влияе на вируси, само може да направи някои бактерии резистентни на този антибиотик и следващия път, когато го пие по предназначение да няма ефект.


От друга страна на мен са ми казвали, че ако се спре по-рано с даден антибиотик, се получава по-голяма резистентност. Нещо от рода бактериите почти са застреляни с антибиотик, и точно преди да предадат Богу Дух, спираш антибиотика, така че те вече имат опит с теб и тоз антибиотик.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Да, ако се касае за бактерия. Но обикновено при толкова висока температура и поддържана толкова време, дори с антибиотик, става въпрос за вирус и приема на антибиотика е безпредметен.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: gmsvetla
Да, ако се касае за бактерия. Но обикновено при толкова висока температура и поддържана толкова време, дори с антибиотик, става въпрос за вирус и приема на антибиотика е безпредметен.
А! нещо такова имах предвид и аз

@dama кажи как сте
мисля ви ooooh!

# 11
До колкото ми е известно във всеки организъм има някакви бактерии. Антиботика мори както "лошите" така и "добрите", но имало опасност "добрите", та опасността да дойде от добрите.
Това ми го каза пулмолог, при когото отидохме, бяхме почнали втори антибиотик. Съответния пулмолог се издразни, че сме го почнали (по съвет на педиятърката - поддържахме вече цял месец температура), но каза в никакъв случай да не го спираме, а да пием толкова време, колкото пише в листовката.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Всяко дете боледува различно.Моята голямата от години не е пила нищо,ей така си се самолекува организма и се бори с вирусите.10 дни беше с вирусен бронхит и си мина без усложнения.Но пък малката,само да закачи нещо,колкото и невинно да е(напр.при голямата се разминава само с хрема),тя вдига температура,получават се усложнения и ако не включим антибиотик се влачи и по цял месец.Много е важно педиатъра да е добър професионалист,с опит и да познава детето.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 157
Нашата педиатърка изписва антибиотик след повече от 3 дена висока Т. До тогава само се борим срещу Т , когато се вдигне над 38,5.
Някъде бях чела, че високата Т убива вирусите и затова организма я вдига - като предпазна мярка. Само да не е над 38,5, че може да доведе до гърч.
С други думи - първите 3 дена не е препоръчително да се бърза с антибиотика.  Вие колко дена сте с висока Т?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: THERION
може а звуча налудничаво,но антибиотика тъй и тъй не помага за Т, не виждам врзка между него и Т - в смисъл аз бих спряла антибиотика и бих помагала на детето си по друг начин да се бори срещу Темп.  Rolling Eyes - това е моето мнение

знам как звуча, но моя син изкара три дена на 39 градуса като спадането му беше  до 38 и се оказа гнойна ангина, а беше на 1 год и половина...

така, че успех
стискам палци

и да кажеш как сте  Heart Eyes

Aлекс в началото ма Март изкара също гнойна ангина. Тогава пък Аугментина не му подейства та го сменихме на цевзил. Сега май пак искат да го сменяме.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт