Бяло течение при момиченце

  • 1 003
  • 1
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 311
Здравейте,  д-р Слънчева! Моето момиченце е вече почти на 3 месеца (роди се обаче 45 дни преди термин с тегло 1900гр),  преди около 2 месеца и се появи бяло слузесто течение от влагалището (горе-долу колкото грахово зърно) - появява се два-три пъти дневно при смяната на памперса. Напоследък обаче забелязвам, че е леко жълтеникаво като я избърша с кърпичка. Искам да ви попитам нормално ли е това, необходимо ли е да го изследвам? Притеснява ме, че продължава толкова дълго време и не изчезва, въпреки че я поливах със смрадлика, със лайка. По съвет на педиатърката ни изследвахме стерилна урина и там нямаше бактерии, не знам дали това със сигурност означава, че и във влагалището няма, но дали е възможно да има гъбички или нещо друго? На мен след рзждането ми откриха е. coli, които и сега лекувам все още, възможно ли това да даде някакво отражение, въпреки че се роди със секцио? Моля ви посъветвайте ме нещо, защото тя е много раздразнителна, плаче и не съм сигурна дали не е от това или пък са колики! Много ви благодаря, д-р Слънчева!

# 1
  • Мнения: 5 760
Няма нищо треважно- този секрет е нормален и не е необходимо да се лекува. Добре е след баня да се почиства с бешко олио или мокри кърпички внимателно, за да не се събира между двете срамни устнички. При гъбички има изразен обрив и зачервяване.
Вашите проблеми не могат да се отразят на бебето!

Общи условия

Активация на акаунт