Изплащат ли ви болничните навреме?

  • 1 603
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
От 2008 година не са ми изплатили никакви. Имам от 20.01 и от 21.02.2008г. При вас как е ? Предишната година не са се бавили толкова. Максимум 30 дни. Звънях на телефоните им ,но след много настояване вдигат и затварят и после-заето. Някой знае ли какво може да се направи по въпроса?

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не съм имала закъснения по вина на НОИ. Винаги всичко на време за изплащали.

П.С. Болничния ти от 20.01 най-вероятно е занесен в началото или средата на февруари-би трябвало скоро да ти го платят. Другия ти е занесен или ще бъде занесен този месец.

# 2
  • Мнения: 73
Аз също нямах проблеми бяха точни

# 3
  • Мнения: 274
Много сте нахални! Правите се на болни и искате да Ви плащат! Мързели такива!

# 4
  • Мнения: 5 622
И мъжа ми си чака болничния от януари още  Crazy

# 5
  • Мнения: 5 370
Аз пък се обърках вече кога и какво са ми изплатили. Баба му стара и НОИ, на маймуни ни обърнаха. СЛучи се така, че в 2-3 поредни месеца боледувам, много хора сме и си менкаме вирусите. Кога какво и как вземам-хич не ми е ясно. ПРистигат там някакви преводи, но им губя сметката, защото се смесват с другите пари в картата.
Абе с 2 думи-нямам думи. ooooh!

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Да, мислех, че ще чакам с месеци, но се оказаха точни.При продължителен болнични и разпечатка от НОИ трудно се хващат дирите кога и какво са излатили, но в крайна сметка изплатените суми са правилни.

# 7
  • Мнения: 2 631
За последния ми болничен от 3 дни, прекаран миналия месец, от фирмата вече ми удържаха сумичката  Mr. Green, ама от НОИ-то още нищо не са ми превели в картата... Проверих  Blush

Иначе и аз миналата година нямах проблеми.

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
От както са въвели тази система на изплащане на болничните, НОИ винаги са ми ги изплащали в рамките на 3 седмици от занасянето им. Нооооо, работодателят ги държи при него понякога по 3 месеца. Така че, аз забележки към работата на НОИ нямам.
Чудя се какви срокове са предвидени за занасяне на болничните в НОИ от работодателите и съответно какви глоби при неспазването им?

# 9
  • Мнения: 6 993
И аз не знам. Онзи ден получих някакви неочаквани 70 лв, ма нещо малко ми се видят за 4дневен болничен newsm78 И представа си нямам колко трябва да е болничният също. И моите се смесват с другите в картата и така и не ми става ясно кога, какво и от къде съм получила...

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Единият вариант - ако си знаете осигурителния номер, можете да проверите кога и какво ви е изплатено на сайта на НОИ (ако не го знаете, можете да пуснете молба до НОИ да ви го дадат).
Вторият вариант - ако работодателят е взел ИКО (идентификационен номер на осигурител), направете справка в счетоводството или Личен състав кога и колко ви е платено.

Имам болничен от края на януари, занесен е в НОИ на 25.2. (след изплащането на януарските заплати), изплатен е на 12.3.

Ео, ако целият ти болничен е за 4 дни, първият от тях се плаща от работодателя, а трите - от НОИ.

# 11
  • Мнения: 620
От началото на Декември 2007г. си ги чакам,може и да са ми ги изплатили,ама ония лошите от банката са ми ги цъкнали Mr. Green
От днес съм 3 дена болнични и ще видим кой кум,кой сват,кой на булката брат Whistling

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Касиерката ни е внесла болничния ми от декември на 08.02., т.е. почти два месеца по-късно. От НОИ ми го изплатиха след две седмици - в края на февруари. Досега винаги се е получавало така при мен - НОИ са точни и коректни, а забавянето идва от касиерката.

П.С. Дирите на болничните и аз ги губя - дали са преведни или не, но днес си направих една справка в банката и се оказа, че са ми изплатили две обезщетения, без да забележа, тъй че ако се чудите, можете да си проверите - става във всеки клон на банката ви, с лична карта, за нула време при това.

# 13
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Нати, а кога ви изплащат заплатите? Защото болничните се внасят СЛЕД като бъдат изплатени заплатите и преведени осигуровките за месеца, в който си ползвала болничен, т.е., ако ви превеждат декемврийските заплати в края на януари, не е необичайно.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, а кога ви изплащат заплатите? Защото болничните се внасят СЛЕД като бъдат изплатени заплатите и преведени осигуровките за месеца, в който си ползвала болничен, т.е., ако ви превеждат декемврийските заплати в края на януари, не е необичайно.

Декемврийските заплати ни ги изплатиха още в средата на декември, тъй че няма оправдание за касиерката ни. Ние сме страшно много народ и не е нормално да задържа толкова много болничните. Днес побеснях направо и даже се изпокарах с нея.

Общи условия

Активация на акаунт