дайте съвет какво да правим вече?

  • 673
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Пиша от името на една приятелка.Имат много голям проблем с храненето.Сладура е на 9 месеца и не иска да глътне храната.държи я в устата си докато мама не даде вода за да го глътне.Кошмарно е!Хранят се по 1час и повече!Захранена е с твърди храни.яде бисквити,бананче,коричка хляб.До скоро се давше от едра храна,но мина и това.обаче сега не иска да гълта!Дйте съвет мили мами ако сте имали този проблем!БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ НЕЙНО ИМЕ!!!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Нека го остави да поогладнее повече да види дали пак така ще прави.
Такъв период сме нямали.Държи си хапката в устата само когато вече не е гладна,но вода не давам за да я глътне,просто изчаквам и спирам.

# 2
  • Мнения: 668
тя яде на 4 часа.някои пъти е оставяна и 5 за да огладнее и пак не иска да го глътне.незнаем като бебока е на 9 месеца дали няма да му станат малко храненията на ден?тя е на 4 хранения за сега

# 3
  • Мнения: 523
Уф , и през това минахме .Наистина е досадно това ядене , което продължава по час и повече. Така и не разбрах причините за подобно поведение по време на хранене . Оставяла съм я много дълго време гладна , та да огладнее и да гълта както трябва , обаче без резултат . newsm78 newsm78 newsm78 Май това е поредният необясним период при бебетата и децата и отново трябва да се изчака да отмине . Докога ще има такива периоди и аз вече не знам и се чудяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя ..............ли чудя #Crazy #Crazy #Crazy

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 891
А мляко пие ли..може да не иска да яде пюрета за извесно време.

Освен повече търпение да има друго незнам какво да кажа,но със сигурност и това ще отмине.

# 5
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми беше така. Стоеше с часове с подута буза, без да гълта. Храненето беше един кошмар. Малко се пооправиха нещата, когато брат й поотрасна и също мина на пюрета и каши. Та покрай него, успявах и нея да прилъжа - до 3 годишна беше на бебешки пюрета.
Едва от около година преодоля това злоядство.
Не искам да те тревожа, но моято борба, както се вижда, продължи повече от 6 г.
Да е живо и здраво детенцето и да са яки нервите на майка му!

# 6
  • Мнения: 668
мляко не пие изобщо не иска!нито кисело ,нито АМ !newsm45

# 7
  • Мнения: 1 049
Ами бебчето сега открива всичко и му е интересно да пробва... и ние сме минали през това.  Mr. Green А казва ли вече някои кратки думички? Ако да, нека вместо да му дава вода да прегльтне да го кара след като лапне една хапка да повтаря "мама" или "тати" и преди да каже каквото и да било ще му се наложи да прегльтне, защото с пьлна уста не става.  Wink Моята дьщеря така го преодоля този" период" без да се усети, но беше малко по-голяма (на около 1 г.) и на мен определено ми олекна много след като го измислих. Дано помогне, успех.  Wink

# 8
  • Мнения: 668
храната по гъста ли е или по рядка?защото тя като почне да говори и всичко излиза на вън

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
Според мен това е неправилно да се кара да говори детето когато се храни.

Както казах по горе нека бъде по търпелива явно е някакъв период на детето.Дано отмине по бързо.

# 10
  • Мнения: 1 049
Определено по-гьста беше храната при нас. А че не е хубаво да говори като яде, така е, но при нас ставаше вьпрос за преходен период (около 2-3 дни) и както се казва беше "по-малкото зло" ...  Mr. Green Още повече, че дьщеря ми пьрво гьлташе и после казваше нещо, а не обратното. Тоест не говореше с пьлна уста, че да се задави... То и шише с вода да се бута в устата за да прегльтне не е правилно, но всеки сам си преценява и решава как да постьпи... Wink

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 15:52 от Ciao_bella

# 11
  • Мнения: 668
майка му е много търпелив човек,но вече 2 месеца имат проблем

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На първо време - ако държи храната в уста, да не го кара да я гълта, а да му извади каквото е складирало в бузата.
И да пита в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29070.340
или ако са в София - тук - http://www.pumpelina.eu/

# 13
  • Мнения: 668
благодаря ти

Общи условия

Активация на акаунт