какво се слага на фугите, за да няма мухъл

  • 5 381
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Уф, дано се намери някой да ми отговори. Ще сменяме плочките на банята скоро и знам, че има някакъв препарат, който се слага в сместа за фугите, така че да не плесенясват. Сега положението е направо ужас ooooh! Казах на майстора, който уж сме намеили за ремонта, но той нещо ме гледаше много умно. Човека е от старата школа- пенсионер- затова пък работи безупречно. Явно обаче, не е запознат. Кажете моля - мацките, които скоро сте си спретнали нови бани  Wink

# 1
  • Мнения: 357
На мен ми казаха Фуга фикс, но то се маже върху фугите . На него пише подробности, аз само съм го купила, още не сме стигнали до там .

# 2
  • На село
  • Мнения: 873
Някои марки фугиращи са антибактериални, с такова впечатление останах докато си търсех фугиращо за моите плочки. А от фиксатора за фуги не очаквай чудеса - така поне съм чела в "Направи си сам", "измивало" се от препаратите за теракот. По-добре заложи на качествен и по-скъпичък фугин.

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Доколкото знам има някаква съставка вътре във фугина,така поне пише на опаковката,ама доколко предпазва,незнам.Ние купихме на Теразид,но майсторът каза,че много трудно се работи с него,на Боро бил по-лесен за обработка.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние отгоре върху фугите намазахме с Фуга - фикс. На опаковката си пишеше как се ползва, вече не помня. Не беше скъпо, банята ни е почти на 4 години и мухъл няма.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 801
Ще следя темата с интерес, понеже ни предстои нанасяне в новия апартамент... ooooh!

# 6
  • Мнения: 166
Благодаря на всички за отговорите. Може да ползваме специален фугин тогава, а после огторе с Фуга-фикс за по сигурно  Mr. Green Ще се поинересувам и в Практикер, да видим и там какво ще ме посъветват

# 7
  • Мнения: X
И аз
Ще следя темата с интерес, понеже ни предстои нанасяне в новия апартамент... ooooh!

# 8
  • Мнения: 818
В някакво предаване споменаха,че след фугина се слага силиконов импрегнант.

# 9
  • Мнения: 5 178
В някакво предаване споменаха,че след фугина се слага силиконов импрегнант.
точно, само че много добре измийте банята и изчакайте да изсъхне.. аз по разбираеми причини изтървах този момент и на 2-3 фуги има залепнали песъчинки ... е дразнят ме  ooooh!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз сложих импрегнатор на фугите(на Мурексин),но банята трябва безупречно да е измита и фугите даже може да се минат с прахусмокачка преди това, че ако има боклук така си остава.И трябва да е много суха(поне няколко дена да не е мокрена).Минава се с четчица само по фугата, и с кърпичка се забърсва плочката ,че е много течно и се разтича.По принцип е голяма играчка,но надявам се да си заслужава труда.Сега водата се стича по фугата и въобще не се задържа.

# 11
  • Мнения: 329
Минавахме фугите с импрегнант, за сега няма мухъл. Някой според мен са се поизстрили от препаратите, защото след измиване леко побеляват, но това не е проблем, защото след време може да си освежиш фугите и да ги минеш отново с четката.

# 12
  • Мнения: 1 165
Здравейте.Преди време бях чела за едно гелче, което се нанася с четчица в/у фугите за предпазване от захабяване и мръсотия, но не мога да намеря къде и искам да попитам дали този импрегнант върши същата работа и дали не е едно и също.

# 13
  • Мнения: 2 211
Някой забелязал ли е, дали цветът на фугата са променя след минаване с фуга - фикс. Питам, защото си мисля, че няма смисъл да се минава цялата баня ако е такава играчка. Какво ще стане ако намажа само по пода, в душ кабината и около мивката? Голям съм мързел, а?

Общи условия

Активация на акаунт