Надпис върху тениска

  • 11 972
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 762
Моля ви помогнете ми да направя надпис със шаблон върху черна тениска.На какво да отпечатам шаблона?Какви бои да използвам?

# 1
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Темата според мен е за "Хоби"  Peace

# 2
  • Мнения: 893
Привет,
Ще следя темичката защото и мен ме интересува.
Аз пробвах с боите на Марабу за тъмни основи. Взех си червена, обаче стои като избеляло върху черната ми тениска. Направих шаблон и нанясях с гъбичка за по-равномерно. Обаче проблемът беше в това че тези бои оцветяват тъканта, а не я покриват и затова така се получи. Иначе за светли тъкани е трепач, стана равномерно и наситено.

# 3
  • Мнения: 1 237
Защо не си поръчаш такава от някъде,ще си спестиш главоболията.Мисля,че имаше някакъв сайт,където могат да ти направят с твоя снимка.

# 4
  • Мнения: 344
Сложи първо бяла основа и след това желания цвят  Wink
Има доста бои за текстил, Марабу е една от тях  Peace
За "Слънчоглед" се сещам, че може да намериш.

# 5
  • Мнения: 617
teniski.eu виж тук не са скъпи и със сигурност ще стане по-евтино от колкото да си играеш да купуваш бои пък и мисля, че ще бъде по-качествено.

# 6
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Ако е само надпис - т.е. не е нещо, в което имаш полутонове (например снимка) можеш да отидеш във фирма,
в която да ти го изрежат на плотер от флекс или флок, и с преса да се лепне върху тениската. Има избор от цветове, и е издръжливо на пране до 60 градуса. За единична бройка това е изгоден вариант.
Иначе другият вариант е ситопечат, но за една бройка не е никак изгодно.
Ако искаш снимка - много фирми предлагат отпечатване на принтер, и след това пак се лепва с преса върху тениската - но издръжливостта не е много голяма.
Ако искаш си ги правиш собственоръчно - послушай sophiepp за бялата основа.
Шаблонът трябва да го изрежеш.

# 7
  • Мнения: 2 270
Най добре става на ситопечат,но това както сподели LemonDesi -ще ти струва много за една бройка.Много зависи от надписа.
Ако е нещо по елементарно можеш и сама да се справиш.Изпринтваш надписа на хартия-прекопираш го на прозрачно фолио-твърдо /от папки например/.После вземаш макетно ножче и започваш внимателно да изрязваш буквите отвътре.Следва най трудното.Отиваш при някой ситопечетар и го молиш да ти даде или продаде малко бяло мастило за текстил.Ако ти даде продължаваш нататък.Опъваш тениската на нещо така,че да няма гънки и да не се размества.След това с двойно лепящо тиско залепваш фолиото от което си изрязала буквите.Трябва да е плътно прилепнало/затова може предварително -още преди да си почнала да режеш буквите да залепиш на гърба тиксото/После започваш да нанасяш мастилото с тампон/можеш да си го направиш като увиеш парче дунапрен с парцалче от тениска.Нанасяш мастилото докато стане плътен цвят.Оставяш да изсъхне.Предварително трябва да си питала печатаря,дали мастилото има нужда от допълнително нагряване или съхненето на въздух му е достатъчно/това зависи от марката мастило/Ами това е.
По същия начин се процедира и с бои за текстил,но те нямат много добра покривност върху черен фон,или поне аз не съм попадала на такива

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Правят такова нещо във фото-ателиетата на Кодак  Hug Цената с тениската е 15 лева, а с твоя тениска - 10 лева  Hug

# 9
  • Мнения: 1 237
Аз говорех  за ето този сайт: http://portokal.bg/create

# 10
  • Мнения: 2 270
Всички тези сайтове правят тениски със щампи,които се лепят с преса.Това всеки може да си го направи вкъщи ако има принтер.Купува си хартия за щампи върху текстил ,принтира огледално върху нея ,обръща и лепи с ютия.
Истинския печат се прави с мастила

# 11
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Има ли значение какъв е принтера

# 12
  • Мнения: 2 270
Има ли значение какъв е принтера
Не на всякакъв принтер става.Но тениската трябва да е бяла,защото напечатаното е слива с плата и се смесват цветовете.
Има и такава хартия,която става точно като гумирана щампа,но не знам къде се продава

Общи условия

Активация на акаунт