каша от коприва/киселец?

  • 6 149
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте!
Искам да попитам дали домашно приготвената каша от коприва или киселец е подходяща за 7 месечно бебе. И ако да, с какво брашно е добре да я направя, при положение че още не съм въвела глутен?

# 1
  • Мнения: 523
Коприва ядохме за първи път на 10 месеца. Не знам точната рецепта, защото майка ми я беше правила, но не е имало брашно в нея. Беше пасирана коприва с жълтък, сирене и малко зехтин или масло. Не сме имали проблеми. Някои смятат, че копривата трябва да се дава по-късно, заради мъхчетата.

# 2
  • Мнения: 27 524
Според мен не още (копривата). И аз не знам да се слага брашно към нея  Thinking
Лапад, спанак, киселец са ок  Peace Прави ги с ориз, вместо брашно  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 441
И аз имам чудене за кпривата-все посягам към нея и после се отказвам.
Иначе за приготвянето,мисля че е най-удачно само с ориз и малко морковче,примерно.

# 4
  • Мнения: 2 721
Листата на копривата са по твърди и затова изчакай с нея,много по подходящи са останалите листни зеленчуци които е изредила Блонди

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз все още коприва не съм давала.Само спанак и лапад.

# 6
  • Мнения: 630
След годинката съм давала коприва със сирене и орехи. Мия много я харесва. слагам и ориз, за да стане по-гъста сместта.

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Малееее, Констанца колко коприва е изяла като бебе....Проблем от нея не е имала, слава Богу. Довечера нашите ще ми донесат прясна и мисля да пробвам и Емма. Иначе спанак(замразен) съм правила с ориз или картоф на пюре.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 15:28 от Гита Ог

# 8
  • Мнения: 195
ние досега само спанак с ориз сме яли и много го хареса.

# 9
  • Мнения: 195
Момичета, благодаря за отговорите. Питах за копривата, понеже ми донесоха и се изкуших да му направя. Но сега реших да изчакам с нея и да забъркам нещо по-лекичко с киселец, лапад или спанак  Laughing

Малееее, Констанца колко коприва е изяла като бебе....Проблем от нея не е имала, слава Богу. Довечера нашите ще ми донесат прясна и мисля да пробвам и Емма. Иначе спанак(замразен) съм правила с ориз или картоф на пюре.

Гита, ти от коя марка спанак взимаш? Бондюел става ли за бебе?
 

# 10
  • Мнения: 1 691
Не помня точно кога дадох копривена каша, но някъде около 7-8 месеца трябва да е било, не повече. Направих я с оризово брашно, за да няма глутен.

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
.....

Малееее, Констанца колко коприва е изяла като бебе....Проблем от нея не е имала, слава Богу. Довечера нашите ще ми донесат прясна и мисля да пробвам и Емма. Иначе спанак(замразен) съм правила с ориз или картоф на пюре.

Гита, ти от коя марка спанак взимаш? Бондюел става ли за бебе?
 

Точно на Бондюел съм взела-накълцан и замразен на порцийки. Много ми е удобен за готвене.

# 12
  • Мнения: 9 973
варите с ориз и пасирате,или? newsm78

# 13
  • Мнения: 1 089
Няма проблем да даваш коприва, но се берат връхчетата на копривата, измиват се, попарват се. Можеш да я пасираш и да я направиш на зеленчуково пюре с ориз или картофи или да я направиш с оризова или царевична кашичка. Много по-богата е на желязо от спанака и другите листни зеленчуци. Освен това, обикновено е напълно екологично чиста, а за замразените зеленчуци няма как да си сигурна...
Но в края на краищата ти си решаваш...

# 14
  • София
  • Мнения: 435
Точно днес си задавах същия въпрос newsm78,коприва и лапад откога?а и за краставицата се питах.Също и как да ги приготвям ние сме на 10месеца и яде доста неща вече.Разбрах че за коприва още е рано и реших да приготвя нещо с лапад обаче как newsm78 и колко зеления да сложа/??/

Общи условия

Активация на акаунт