лежане в болница за задържане

  • 3 498
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
моля, ако има момичета лежали продължително време за задържане - дори през цялата си бременност да споделят опита си. интересува ме това покрива ли се от здравната каса и въобще как е възможно да се осъществи това

# 1
  • Мнения: 939
Тук май няма да се намерят много такива, но има няколко клинични пътеки, които са предвидени за проблема бременност. Най- често ползват 144 пътека. За съжаление нито една не предвижда престой през цялата бременност - има заложен минимален изискуем престой от касата и това е. Но ако има проблем някой - не би трябвало съответното лечебно заведение да се съобразява само с престоя от касата. Възможна е и рехоспитализация, но е желателно да бъде с разлика от изписването до втория прием поне 30 дни, защото иначе ще има санкция за лечебното заведение, че касата тълкува това като неизлекуван случай. Дано за когото и да става въпрос, не се налага такъв продължителен престой и бременността завърши успешно!

# 2
  • Мнения: 173
Мишинка добре е отговорила, аз ще напиша само, че лежа 4 дни в болница и ми дават за 30 дни болничен лист. След това се повтаря процедурата. И си ползваш по НЗОК обезщетения за болничен.

Общи условия

Активация на акаунт