Микровълнови печки и детска храна

  • 2 679
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 758
Чудя се дали е добре да затоплям храната на детето в микровълнова? Доколкото знам, тези печки не действат добре на храната - т.е разрушават витамините или нещо подобно.
Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 417
 Shockedза първи път чувам такова нещо Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 312
Shockedза първи път чувам такова нещо Rolling Eyes
И аз но не мисля,че 30сек. или 1 мин.+ - вреди толкова на храната само ако се затопля Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 327
не съм чувала за това,аз винаги топля на микровълнова,мисля ,че няма проблем,но някой ако знае да пише

# 4
  • Мнения: 97
Витамини се губят при всякаква термична обработка. Микровълните не са опасни за храната, опасни са за хората, които стоят много близо до нея по време на работен процес. Така че, ползвай си я без притеснения  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Микрото купихме докато бременеех с Дияна. Не съм спряла да използвам печката.

# 6
  • Мнения: 514
Ползвам я почти за всичко! Peace Peace

# 7
  • Мнения: 2 211
Вижте опити при които растения са поливани с вода, преварявана в МВ и на обикновен котлон. Сами си правете изводите.

http://www.execonn.com/sf/

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Както бях писала и в един друг подфорум.В предаването "Часът на мама" имаше такава тема,тогава медицински физик обясни,че няма проблем,защото самите лъчи не влияят по никакъв начин на храната.И на хората няма как да повлияят ,защото за да работи МВ вратата е затворена,а те няма как да изляза навън.Така,че няма никаква опасност. Peace

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 08:58 от kloie

# 9
  • Мнения: X
Резултатите от опитите с тези растения са наистина смущаващи, и това беше първото което видях "доказано" за вредното влияние на лъчите . След това, тъй като сайта ми беше попаднал наистина съвсем случайно, и се притесних понеже затоплях храната на малкия, и основно нашата в микровълнова печка, започнах да търся най-различни статии и т.н. за влиянието на печките. И понеже от около 4 месеца нашата изгоря, я хвърлихме и неща да чуя повече за такава печка Peace Не се вълнувам от това че един кой си е казал че няма нищо страшно. Самия факт че нещо толкова сериозно е под въпрос и се нищи и говори наистина дълго време, ми е достатъчен за да се откажа от лесното затопляне Peace

# 10
Не бих ползвала, не съм убедена в безвреднстта на тези фурни. Принципът им на действие е, че инфрачервеното и радиолъчението(макар и малко) предизвикват  въртене на водните молекули в съответния прдукт  и в резултат на силите на триене температурата в изделието се повишава. Понеже лъчите проникват в дълбочина продукта се сгрява бързо и навсякъде(където има вода). Това е официалната информация, която имам по най-бегли спомени. На мен целият този процес ми се вижда твърде насилствен, като добавим и консервантите и другите химии, които ядем.......А и едва ли екраниращият филм, който е на вратичката е 100% ефективен, при това отзад на фурните има ли екраниращ филм или нещо, което да спира лъчението на 100%, от къде се охлаждат тези фурни? Това само някой инженер-специалист може да каже, аз не съм такъв.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не мисля че има проблем, по вредно е да говориш по ГСМ-то отколкото да си притопляш храната. Как ще затоплиш в случая няма чак толкова голямо значение, важното е да няма прегрявания.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Използвам МВ много- за претопляне, размразяване, готвене. Дали нашата или на детето храна, няма значение, използвам постоянно.

# 13
  • Мнения: 9 814
Вредите от микровълновата са доста повече от удобството, че затопля бързо. Ползвам я, но само да топля храна за нас. Тази на детето я слагам на котлона.

# 14
  • Мнения: 1 783
Ползвам редовно, макар и с резервации, за всякаква храна. Пластмаса никога не слагам обаче, макар че и това не е доказано, че е вредно.

Експериментът с растенията е интересен и подтиква към въпроси, но за мен не е убедителен, може много проблеми с него да се намерят.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт