транзит през Сърбия???

  • 2 650
  • 19
  •   1
Отговори
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 newsm78  момичета, в началото на април се записах на екскурзия в Европа, но се минава през Сърбия.нали се говори за разни проблеми евентуално на границата...та-пътува ли вече някоя от вас или близки и какви са отзивите?все пак и детето ще е с мен...

# 1
  • Мнения: 187
Ако има някакви по-сериозни проблеми,едва ли ще минете оттам.Сега знам,4е пове4ето предпо4итат през Румъния.

# 2
  • Мнения: 1 298
Не вярвам да има проблеми. Спокойно. Hug

# 3
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Аз живея във Видин-нали сме до границата-за сега хората спокойно си пътуват, но не знам туроператорите какво мислят.вчера ми казаха от агенцията, с която се записах, че нещо умуват ...Надявам се и това поредно политическо сътресение да преживеем безпроблемно-уф ooooh!

# 4
  • Мнения: 282
   Аз в неделя чакам да пристигнат гости от Холандия, решили са минават през Сърбия, като дойдат ще мога да дам актуална информация за положението.
   Но колата им не е с бългаска регистрация и не знам дали това има някакво значение.
   Иначе, съм минавала в размирно време транзит през Сърбия, никога не е имало проблеми.
   Обикновено у нас медиите преувеличават проблема.
   Все пак сърбите нямат никакъв интерес този поток парички, който идва от магистралните такси, да бъде пренасочен към Румъния и в този смисъл се надявам да не допуснат инциденти с транзитно преминаващите.

# 5
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Дано няма проблем-като слушах новините по обяд...все някой ще се наака и народеца ще го отнесе-то е достатъчно да ни задържат по 10 часа на границите и да ни въртят за всякакви документи...отива ти половината от времето за екскурзия.стискам палци... Praynig

# 6
  • Мнения: 187
Дано няма проблем-като слушах новините по обяд...все някой ще се наака и народеца ще го отнесе-то е достатъчно да ни задържат по 10 часа на границите и да ни въртят за всякакви документи...отива ти половината от времето за екскурзия.стискам палци... Praynig
Не се шашкай, автобусите не ги бавят,знаят се,а и те винаги им дават по нещо за да минават по-бързо. Макар, 4е сърбите са най-гадни по границите.

# 7
  • Мнения: 4 916
Каквито и проблеми да има, шофьорите на автобуса ще се оправят сами, няма да занимават пътниците. Споко  Peace

# 8
  • Мнения: 282
Аз да споделя съвсем актуална информация.
Моите гости от Холандия днес пристигнаха, минали са през Сърбия, пътуването е било както всеки друг път - никакви проблеми по пътя, с полицаите или митничарите.

# 9
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
И аз си мисля, че няма да има проблеми.Мин год пак през пролетната ваканция със същата приятелка и децата се натоварихме-и към Италия и само сръбските митничари си поискаха 3 бири от шофьора, а бяха четирима и автобуса избухна в луд смях щото единия сигурно е въздържател-егати и техната държава... Laughing

# 10
  • Мнения: 198
Аз да споделя съвсем актуална информация.
Моите гости от Холандия днес пристигнаха, минали са през Сърбия, пътуването е било както всеки друг път - никакви проблеми по пътя, с полицаите или митничарите.

Да, ама колата им е холандска регистрация нали?Абе дано да е така,ама що ли не ми се вярва,че сърбите няма да си го изкарат на обикновенния човек.

# 11
  • Мнения: 4 784
Да ти кажа, аз чух доста гаднички неща от познати. Верно беше точно първите дни след обявяването независимостта на Косово, но са ги държали ей така на границата 4 часа. Взели им паспортите за проверка и ги оставили да чакат. Чувала съм и за пукане на губите ако ти се наложи да спреш...  все пак, това са чути неща, не са ми се случили лично, но мен ме плашат и ако ми се наложи да пътувам с лека кола бих избегнала Сърбия.

# 12
  • Мнения: 919
Преди няколко дни се прибрах от разходка в Европа. На отиване минахме през Сърбия, нямахме абсолютно никакви проблеми. Докато почивахме, България се "изказа", ние все пак решихме да минем през Сърбия с кола. Запътихме се, но всичките ни приятели се обадиха да кажат да не минаваме. След малко размисъл, просто се качихме на ферито в Анкона и се прибрахме през Гърция. Преди години баща ми имаше сериозни проблеми със сръбски полицаи, не ми се рискуваше.
Това беше нашето решение!
Късмет на теб!

# 13
  • Мнения: 4 784
Момичета, търся нови мнения по въпроса. Скоро ни предстои пътуване и сме пред голяма дилема дали да минаваме през Сърбия или да заобикаляме през Румъния. Чували ли сте какво е сега положението. Аз чувам доста противоречиви неща  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 298
Аз не съм чула нищо. Ако имаше неприятности, според мен щяха да го кажат я по новини, я вестници.
Знам, че автобусите си минават през Сърбия.

Но за Румъния - преди 1 седмица братовчедка ми мина оттам пак по съвет, че е по-добре.
Каза ми, че трябва война да има в Сърбия за да го направи отново.
Ужасен път, едва са се добрали до границата с Унгария.
На всяко спиране - тълпи цигани, не можеш да се отървеш.

Общи условия

Активация на акаунт