кафеникаво зацапване в 7-ма гестационна седмица

  • 15 566
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте дано темата ми не се повтаря, но не открих отговор на моя въпрос Embarassed.Бременна съм в 7-ма гестационна седмица и от самото начало на бременноста имам кафеникаво зацапване. Та на въпроса за кафеникавото зацапване,първо моя гинеколог ми изписа утрогестан три пъти по една капсулка за пиене,а дор.Бързашки от Плевен ми промени дозата на три пъти по две вагинално. newsm78Течението като че ли се засилва и много ме е страх да не стане беля,и двамата доктори ме успокоиха,че може зацапването да продължи до края на първия триместър,но на мен ми се вижда не много добре да стоя в това положение.Моля ако някой е бил в това положение да ми пише ще съм му много благодарна ooooh!

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 09:08 от mimici

# 1
  • Мнения: 7 716
Аз съм била. Трябва много да лежиш и много да се пазиш.

# 2
  • Мнения: 69
Благодаря ти Lali,но аз само това правя до преди два дни докато лежах нямаше зацапване сега и като лежа ми цапа.

# 3
  • Мнения: 7 716
Ако кървенето е поради отлепване на сакчето например, като лежиш ще помогнеш за залепването. Заедно с медикаментозното лечение.

# 4
Мила,някой път се получава зацапване без да има кой знае какъв проблем.При мен първата бременност мина на легло с кървене,завърши успешно.Преди няколко дни ми направиха абразио също бях в 7г.с бях с розово зацапване,което премина в кървене и ми казаха че няма надежда,плода спрял да се развива.
Така че се успокой и лягай каквото е писано...това ще стане, дано всичко е наред. Praynig
Пази се!!!Успех!!!

# 5
  • Мнения: 69
Благодаря ви дано да сте прави.  bouquet

# 6
  • Мнения: 153
Аз също съм имала такъв проблем по време на бремеността, но при мен се оказа, че е полип на плацентата и с нарастване на плода това кафеникаво зацапване изчезна и нямах проблем, но в началото докато открият от къде е проблема доста полежах. Успех. Стискам палци Peace

# 7
  • Мнения: 1 172
 mimici , не се притеснявай и си почивай. Аз също имах кафеникаво зацапване,появи се май в началото на втория месец( вече не помня точно) и д-р Бързашки ми изписа също утрогестан,доколкото си спомням по една сутрин и вечер.За две седмици нещата се оправиха,но си взех болничен и не мърдах от леглото,само до тоалетна ставах. Спокойствието е много важно. Д-р Бързашки е перфектен специалист и съм убедена,че е преценил правилно терапията и няма да допусне никакъв риск за теб и бебчето.Спокич и леко бременеене!

# 8
  • Мнения: 81
Момичета и аз имам кафеникаво зацапване, но съм в 6 седмица. Поставям си Утрогестан, но зацапването продължава.Казаха, че постепенно намалява и щяло да изчезне. /вече 5 дни минаха откакто го използвам и нищо./ На УЗ видяхме, че сакчето е пораснало, но пак се притесняам. Казаха ми, че поради закрепването на сакчето в матката така се получавало. Rolling Eyes Надявам се всичко с нас да е наред. Hug

# 9
  • Мнения: 54
И аз бях така  от втория до третия месец,пиех папаверин после на инжекции.Не се притеснявайте постепенно изчезва просто трябва да си почивате и да се пазите повече,само не се шашкайте.Лека бременност пожелавам и на двете и едни здрави и сладки бебенца. Hug

Общи условия

Активация на акаунт