Желаещи?

  • 1 482
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 843
Набират се желаещи за една начална информативна среща, с цел запознаване с формата на обучение и взаимопомощ за кандидат-осиновители и осиновители.

Срещата, чиято дата, ще се фиксира в последствие в зависимост от възможностите на така създадената група, е предвидена да се проведе в почивен ден от седмицата - събота или неделя.

Участниците:
1. кандидат - осиновителни двойки (или сами родители)
2. настоящи осиновителни двойки (или сами родители)

Срещата ще се проведе в офиса на Приятели на децата (Amici dei bambini), в центъра на София.
На срещата ще присъстват: юрист, социален работник и психолози.

Моделът на обучение е италиански, ползван успешно както в Италия, така и в някои градове на България.

Е, има ли желаещи?  Wink

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 10:44 от ДарЗаМен

# 1
  • Мнения: 2 123
Пиши мен, само зависи от деня

# 2
  • Мнения: 286
Аз съм желаеща.

# 3
  • Мнения: 2 722
В зависимост от деня и аз съм желаеща.
До септември месец съм с много "ако" и "когато", но пък с желание.

# 4
  • Мнения: 273
аз също, но и аз съм зависима от деня.

# 5
  • Мнения: 11 890
Много съжалявам, че съм далече и на този етап пътуването ми е проблемно, вкл. и в почивен ден.Иначе имам огромна нужда от такъв тип контакт.Все пак, ако денят съвпадне с годишния ми отпуск / евентуално през август/ и ако не е късно за заявка, бих могла да се включа.

# 6
  • Мнения: 1 843
Осиновителите, които се обадиха тук и на личните ми координати, запълниха желаната за момента бройка. Все пак, ако има още желаещи, нека пишат или се обадят, хубаво би било да имаме повече възможности.
Освен Светкавица, обаче, досега няма нито един друг кандидат – осиновител и макар, че е рано за крайни констатации, ми се ще да споделя едно мое предчувствие.

Повечето от нас са минали оттам и сега си го признават с ръка на сърцето: преди си мислех, че нямам нужда от информация и помощ, но сега, когато детето е при мен...

Обучението и взаимопомощта на етап преди осиновяване, не е панацея, знаем го. Всяко дете идва със собствен характер, собствени проблеми, собствена история и родителската ви интуиция, ще бъде основния ви ресурс за справянето с всички ситуации.

Но от друга страна, никой от вече имащите известен опит, не може да отрече, че има специфични неща, които дори и да не се проявят при детето ви, биха били безценни като информация.
Да не говорим за случаите, когато елементарното знание, може да предпази вас и децата ви от грешки, за моментите на дискомфорт (защото ги има!), когато ще имате нужда просто да споделите с някого, който ви разбира, за дните, когато детето ви ще реагира странно и вие няма да знаете защо...защо, въпреки цялата ви любов? Това са само част от причините.
Има много причини, заради които кандидат осиновителите биха желали да участват в обучение на добра воля.

Това не е критика, а споделяне на нещо, което донякъде познавам и вие със сигурност, в момента считате за излишно.
Може би си казвате, че огромната любов, която ще дадете на детето е достатъчна? Да, знам, че е така, всички го мислим. Но тя съвсем не е достатъчна. Или пък е.
Но може би започваме да показваме на колко любов сме готови, още преди да се появи детето ни?!

Къде сте, кандидат - осиновители?

# 7
  • на път
  • Мнения: 2 804
Включвам се със закъснение - отсъствах 7 дни и съм пропуснала новините.
За мен подобна фома на получаване на опит и информация е изключително полезна. Не съм сигурна дали и двамата ще имаме възможност да участваме на всички срещи - все някой ще трябва да гледа Марти ... но и двамата сме “за“ всякаква форма на поумняване свързани с проблематиката на отглеждане на такива деца.
Мерси за инфото и инициативата  Hug.

# 8
  • Мнения: 1 652
Нещо ми зацикля компа- или не мога да вляза или като вляза не мога да изляза.

Ако има възможност ще се включа и аз. Ако не "....Запишете и мене за следващата война."  Joy

# 9
  • Мнения: 56
И аз бих искала, като кандидат осиновител. Колкото повече чакам и чета тук, толкова по-малко знам и ме стяга...
Ако е късно сега,  за следващата група.

# 10
  • Мнения: 737
Бройте ме и мен, дори в резерва, като мама сама осиновителка. Искам да подкрепя поканата на ДарЗаМен към кандидат осиновителите - това ще ви е полезно. Знам, че вълненията ви са насочени към друго, знам, че при различните деца е различно, знам, че любовта и топлината могат да постигнат много... Но ако някой, вместо да ме разиграва по 5 пъти да вадя документи и да тичам по инстанции, вместо по 5 пъти с нездрав интерес да бе слушал за моите любовни истории, поне веднъж да бе отделил 30 минути за това да ми каже  какво е за детето този преход,  бих била благодарна... А и не само това... Родителите трябва да разберат, че искат или не ще са по-особени родители - как би ми се искало да съм спокойната, уравновесена мама, която си представях, че ще бъда, аз спокойният и уравновесен човек... newsm78

# 11
  • Мнения: 146
 Здравейте всички!
 Ако не е късно включете ме и мен .   

# 12
  • Мнения: 1 843
Не, не е късно за никого, напротив!

Датата ще решим, когато имаме сигурна бройка за тази първа опознавателна среща.
Зависи от впечатленията как ще се развие в бъдеще всичко, но мисля, че това ще е началото на регулярни събирания, които, дай Боже, ще бъдат само в наша полза и най-вече на децата ни.  Grinning

П.П. Може ли да помоля заявилите желание досега, чиито координати нямам да ми ги пратят на ЛС?

# 13
  • Мнения: 847
пу, желаещ!

само не знам към кои да се причисля точно ... верно, че технически вече не съм кандидат, но съм съвсем пресен осиновител и реално същественото тепърва предстои ...

# 14
  • Мнения: 2 084
И аз съм желаеща, но физически е невъзможно да присъствам. Колкото повече време сме заедно, толкова по-добре разбирам, че имам нужда от информация и подкрепа, от разбиране и съпричастност, защото любовта си е любов, но фактите са си факти.
Дар, може ли нещо онлайн да се предвиди за тези, които сме на мнооого км.?

Общи условия

Активация на акаунт