да плащаме или не за лекар при раждането

  • 9 493
  • 234
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
На тези , на които им предстои раждане - на какво мнение сте - да плащаме или не? Струва ли си ? Сигурно ли е , че лекарят ще дойде в 2 през нощта като ни хванат болките и ще е с нас докато бебчо се роди? Или "нещо неочаквано" ще изникне и ние ще сме си самички с екипа , който се случи на смяна? Ако така и така сме решили да плащаме как да изберем лекаря, на който да платим? Кой е основният критерий по който да се доверим на "правилния" специалист? В настоящия момент колко горе -долу е средната сума, която се плаща на лекар да присъства на раждане или всеки си има "тарифа" ? Смятам, че това ни вълнува много, така че който е минал по този път да даде съвет. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 742
В България раждането е безплатно! всичко останало е рекет!

Аз лично първо си избрах лекар-директно го попитах колко ще ми струва и дали мога да разчитам на него във всеки момент - той отговори, че не се заплаща нищо...

Родих на Велик ден!-когато всички почиват - горкичкия -беше на линия Hug

Отплатих му се - но защото бяхме очаровани от отношението му...дано има повече такива хора  bouquet

Желая и на теб да случиш не просто на доктор-а на ЧОВЕК!
Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 171
Първия път си платих на лекаря, който бях избрала да ми следи бременността и не съжалявам за решението си Peace. Чувствах се много по-спокойна, виждайки познато лице в иначе чуждата обстановка Grinning. Сега обаче мисля да дам тези пари, за да родя в по-реномирана болница, където няма опция "безплатно раждане". Пак ще платя толкова, но поне условията ще са по-добри, а и съм спокойна по отношение на това, че в тази болница всички са добри специалисти и като цяло отношението към пациентите е добро.

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Плащай!Аз се заинатих и не платих нищо,защото раждането е "безплатно".Сега още дълго време ще си сърбам това,което си надробих.

# 4
  • Мнения: 40
Да, на такъв , който си свърши работата професионално и не ти иска пари, после с удоволствие ще му се отплатиш, но защото ти идва от сърце да му благодариш за грижите. Ето такива, както казваш освен че са лекари са и "хора" . 

# 5
  • Мнения: 1 897
Мен ако питаш-не!
Аз също раждах по Велик ден. И въпреки празника и това, че нямах предварителна уговорка с лекаря, получих много внимание и изключително професионално отношение по време на раждането си от дежурния екип.    bouquet
'Страшното' започна след това...

# 6
  • Мнения: 9 973
не си застрахована като плащаш,затова съм ПРОТИВ

# 7
  • Мнения: 502
Да, на такъв , който си свърши работата професионално и не ти иска пари, после с удоволствие ще му се отплатиш, но защото ти идва от сърце да му благодариш за грижите. Ето такива, както казваш освен че са лекари са и "хора" . 
Много са малко вече тези лекари,обаче.Аз също родих при най-добрия възможен лекар,ще му бъда благодарна цял живот,защото и двете ми раждания при него ще запомня с хубаво чувство,с благодарност!Познавам случаи,при които на родилки не се обръща нужното внимание точно поради факта,че не са си избрали предварително лекар и не са си платили. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 479
В България раждането е безплатно! всичко останало е рекет!


 smile3521

# 9
  • Мнения: 63
Да, раждането е безплатно, но аз никога не бих отишла да раждам без уговорка с лекар(след всичко, което видях)! Нормално е след като всичко приключи да се отблагодариш. Най-подходящия начин е да платиш - толкова, колкото имаш възможност. Също така, не бих платила преди свършена работа!

# 10
  • Мнения: 4 965
Не съм плащала и не съм избирала лекар, но пък бях такъв случай, че шефката на родилна зала ме избра и категорично не разреши никой друг да води секциото.
За престоя в болницата също не съм плащала - получих невероятно добро отношение и добри условия (разбира се, не като в хотел). Бях в самостоятелна стая, децата ми бяха постоянно при мен, беше чисто и акушерките бяха симпатяги.
 Peace

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 13:13 от azaf

# 11
  • София
  • Мнения: 408
Като родила не много отдавна ще те посъветвам да си платиш за избора на екип. При това положение не зависимо в колко часа ще ти започне раждането, той ще е на линия. А как да го познаеш.... аз се доверих на интуицията си. За мен беше важно да е специалист и да има добро отношение.
ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 408
О да, за тарифата- в Токуда е 1200 лв, а в Майчин дом София е 500 лв.
Първоначално се подлъгах за Токуда и за прехвалените им екипи, но съдбата си знае работата  Wink

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първия път си платих на лекаря,при който избрах да раждам.Втория път родих в частна клиника и съответно пак плащах  Peace

# 14
  • Мнения: 8 999
Честно казано, ако по някаква случайност мой много близък приятел и съученик от отделенията не беше акушер-гинеколог, не знам как бих постъпила. Толкова бях изплашена и, ако не беше той, толкова щяха да ме измъчат, при това с неясен край за мен и за детето ми, че не ми се мисли.
Със сигурност бих дала мило и драго предварително на тестван вече специалист, за да съм спокойна, че ще се вземе най-правилното решение в най-правилния момент. Не обичам да завися от случайността.
Дори и в частна клиника не бих разчитала на късмет - кофти лекари има и в частните, и в държавните болници. Знам не един случай.

Общи условия

Активация на акаунт