Козметика след къпане - каква?

  • 2 057
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Thinking Може да сте го коментирали досега този въпрос, ама аз съм сравнително нова и сега ми е на главата да реша и избера!
Защото какво ли не съм чела и чувала, ама след като претърпях пълен провал с мазилата против стрии, вече съм доста скептична към козметиката от всякакъв вид и сорт!
Съжалявам, че не послушах майка си и малка част от приятелките си, които ме съветваха да си се мажа с чиста свинска мас и да ми е мирна главата!
И сега, като знам, че аз, брат ми и сестра ми сме мазани с това природно чудо #Splat , дали да не взема да си мажа бъдещото детенце с мас?

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 522
На пазара има достатйчно качествена козметика, за да прибягваш до маста. Всеки педиатър ще те увери, че употребата й е изключително вредна за нежната бебешка кожа. Аз съм ползвала Чико и Бюбхен - и от двете марки съм много доволна.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Аз също съм ползвала олиото на Бюбхен и съм много доволна, но когато сина ми беше новороден го мажехме с преварен зехтин

# 5
  • Мнения: 2 479
И ние използвахме зехтин,след като се обрина от разни козметики.Знам,че и много познати го използват и май всички са доволни.

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 238
Бо е с чуствителна кожа и повечето маркови мазилки не ми вършат работа. Мазала съм предимно с зехтин, а сега с Линола фет понякога, а всекидневно с Липикиар - лосион за тял (струва 20 и няколко лева, но стига за доста време).

# 7
  • Мнения: 46 429
Майка ми се изрина, уж от прасе на наши познати, но пак не знаеш от какво е боледувало ........ Ти си решаваш, но не виждам защо да рискуваш да докараш алергия на новородено??? Това, че при теб не е станало, не ти гарантира нищо ...
Моя приятелка, с която бременеехме заедно се маза с мас и е цялата в стрии. Всичко си е до кожа.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Забрави за свинска мас!

Има много качествени марки, включително и медицинска бебешка козметика, за да си най - сигурна.

Аз специално ползвам за малката откакто се е родила Бюбхен, много съм доволна от всичките им продукти.

Но не рискувай с Джонсън, в БГ има много ментета на тази марка.

# 9
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
И аз много мислих по този въпрос , но най- накрая се спрях на Нивея бейби и не съжалявам , от раждането и до сега тялото и лицето и са чисти  .
За  " Джонсън " не знам ,
   Rolling Eyes има оплаквания

# 10
  • Мнения: 3 356
Аз откакто свърших масчицата се чувствам зле-тя ме омазняваше перфектно.Сега се мажа с козметика и от нищо не съм даволна-кожата ми е много суха и постоянно се чеша Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 11
  • Мнения: 3 663
Бебета не се мажат с мас, защото боледували и ваксинирани прасета отделят вредните вещества точно чрез мастните си жлези и отиват директно в маста
ти си голям човек и ти е разрешено щом искаш, но за бебета не
като препатила майка на бебе с много суха и чувствителна кожа и след като съм изпробвала 100 неща ти препоръчвам Клоран (масажно мляко)
само, че е малко скъпо и зависи дали ще можеш да си го позволиш...

# 12
  • Мнения: 2 534
Аз пък мажа детето си  с мас , не съм забелязала да е навредила , не мога да кажа същото за маслото на Джонсън

# 13
  • Мнения: 480
Аз предпочитам медицинска козметика (както за себе си, така и за бебето). Ползвам козметиката на Seba Med (специализирана за бебета,немска, медицинска). Нова е на пазара и не е много известна, но съм много доволна. Олиото попива идеално, а не остава мазно като това на Нивея, което така и ми седи. Ползвам и шампоана, както и лосиона за овлажняване понякога. Като цена са средна категория (олиото е 7-8 лв. в зависимост от аптеката). Доколкото ми обясниха най-голямото им предимство е pH 5,5, което било много важно за бебешката кожа.
Аз съм доволна, препоръчвам ти ги.
На пазара вече има много неща, няма нужда да се връщаме във времето на бабите ни с тази мас...

Успех в мазането!  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 46 429
Цитат на: jenia vulova
Аз пък мажа детето си  с мас , не съм забелязала да е навредила........


Е то не става изведнъж ...

Общи условия

Активация на акаунт