обрив на 1 месечно бебе

  • 1 253
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте Д-р Слънчева,
дъщеря ми е на 28 дена и от 1 седмица поради недостиг на кърма преминахме на смесено хранене с добавка Фризовом.Около 5 дена след включването на добавката започнаха да се появявят пъпчици по личицето(само там,по тялото няма) и които появявайки се приличат на червени петна,а в последствие се образуват по тях и връхчета.Обривът на моменти става доста обилен,а на моменти сякаш завяхва,но не изчезва напълно.Това алергия към Фризовома ли е и трябва ли да смениме АМ,освен това при хранене бебето сякаш хърка с нослето и гърлото(ако това има някаква връзка,нормално ли е...)

Предварително  Ви Благодаря за отговора

# 1
  • Мнения: 5 760
Не е алергия към млякото, а бебшко акне. В тази възраст мастните пори не са добре развити и тово са техните отвори. Този обрив изчезва след 2-3 м. без лечение.
Хърка с нослето, защото не си гълта слюнката в задната част на гърлото. Ако има истинска хрема бебето ще откаже да се храни/суче, защото може да поема въздух само през носа си.

# 2
  • Мнения: 6
Здравейте отново Д-р Слънчева,

Относно обрива при посещение при педиатърката за консултация,тя огледа обрива и се осъмни, че това е  Атопичен Дерматид,изписа крем за мазане Адвантан.
Моля ви за вашето мнение да мажеме ли с този крем пъпките и необходима ли е някаква по специална козметика,в момента не ползваме никаква,само преварен зехтин след баня.Освен това 1 седмица след появата на обрива само по челцето пъпчиците се превърнаха в нещо като голям лишей зачервен,сух и на люспи,дали това е бебешко акне и какво да правиме.....
Имам и още едно въпросче относно вратлето на бебето.Прави ми впечатление ,че постоянно при лежане в странично положение извива вратлето назад като дъга или напред.Иначе в легнало положение по гръб върти сама главата свободно и в дете посоки а в  право положение държи главата изправена.Трябва  ли да направиме консултация със специалист, ако има нещо притеснително в случая.

Предварително Ви Благодаря

# 3
  • Мнения: 5 760
Можете да мажете обривът ако е като лишей с изписания крем. Ако го кърмите спрете консумацията на мляко.
Няма никакви проблеми относно вратлето- бебето още е малко и все още е с повишен мускулен тонус в тази област. Постепенно това ще се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт