Да започна ли работа или да си остана още в къщи?

  • 1 905
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте,майчета.Имам дъщеря на 2 години,която си я гледам в къщи.Днес ми предложиха работа в банка,която си заслужава да започна,но няма кой да гледа детето.Много искам да почна,но незнам дали ще намеря добра детегледачка.Не искам да я давам на частна ясла.Там децата боледуват често и едва ли ще ме търпят да взимам постоянно болнични.Съгласна съм също,че при детегледачката няма да има такъв контакт,общуване с деца на нейната възраст,но поне няма да боледува толкова.А за общинската ясла незнам дали ще я приемат(ако я приемат чак септември месец).Знаете какво е положението в яслите и ДГ в София.
Много мисля и се чудя кое е най-правилно-от една страна е грижата за дъщеря ми,от друга страна желанието за работа,а и безпаричието.Е, в началото голяма част от заплатата ще отива за детегледачката или яслата,но  поне ще трупам стаж и с течение на времето нещата ще се подобрят.Днес говорих и със съпруга ми по темата,но той е по-объркан и от мен.
Искам да взема правилното решение,но то май няма такова-дете,работа,пари...
Бихте ли ми дали съвет.Как бихти постъпили вие?


# 1
  • Мнения: 290
Аз бих започнала работа! казваш,че работата си заслужава, щом е така бих започнала.
Бих записала детето на ясла.
Две години си седяла вкъщи, още малко ако поседиш мисля още по-трудно ще стане

# 2
  • Мнения: 780
Аз останах в къщи.Предложението беше добро, но нямаше кой да гледа малката.Не успяхме да намерим детегледачка.Трябваше да дам отговор до два дни.През септември ще тръгне на ясла и ще се върна на старата си работа.Там са толерантни към болничните за гледане на деца.

# 3
  • Мнения: 1 897
Аз бих започнала работа.И бих предпочела яслата пред детегледачка.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз бих започнала работа. Peace
Така или иначе децата боледуват и в яслата и на градината.Съдейки по големият ми син.Израстна го с годините.А хубавата работа не е за изпускане.
Така мисля аз обаче. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 458
Ами като гледам поста ти ти си си подредила приоритетитите дете-работа-пари.
Аз лично съм решила да я пускам направо на детска градина.Старата ми работа не е лоша,предложения за нова имам поне 3-4,но за мен на този етап от живота ми детето ми и здравето му са на първо място.

дано да вземеш най-вярното решение за себе си

# 6
  • София
  • Мнения: 498
Зависи колко пари ще ти останат от заплата след като се разплатиш с детегледачката, също е вавно колко време ще ти отнема придвижването до работа...ако пътуваш по 1 час в посока за мен лично е безумно.....състави си списък с + и - и виж кое ще натежи.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 758
И аз съм за "плюсовете и минусите".
Ако работата наистина си заслужава, започни я. Soffia е права. Направи разбор. Колко ще вземаш като заплата, колко ще ти струва гледачката, колко далеч е работата, какъв транспорт ще използваш и колко ще ти струва транспорта. И т.н.

# 8
  • Мнения: 945
Аz лично още от сега планирам да се върна след 6я месец на работа, така че въпроса ти zа мен е риторичен. Но всичко zависи как ти ще се чустваш. Тъй като аz обичам да работя съм сигурна, че работейки ще съм по пълноценна майка. Ако остана в къщи ще съм иzнервена, подивяла(говоря zа себе си, не давам някой друг като пример).
Така че отговор на твоя въпрос може да си дадеш само ти. Но едно нещо не zабравяй, децата имат нужда от общуване с други деца. Детето на една колежка, която точно сега се върна от майчинство, е на твоите години. Тя е във въzторг как детето и се раzвива, копирайки другите деца от яслата.

# 9
  • Мнения: 4 965
Аз бих започнала работа.И бих предпочела яслата пред детегледачка.

Юлия, извинявай, че често те цитирам, но и ти често изказваш моите мисли  Hug.

# 10
  • Мнения: 743
И аз имам същата дилема. Но май да започна работа е най-добрият вариант. А и доста ми липсва социалния живот.

# 11
  • Мнения: 46 508
Ако можеш да си го позволиш финансово - гледай си детето поне до 3 г.
Сега времето става хубаво, ще сте навън по цял ден, от една страна ще играе с достатъчно деца, а от друга няма да е в затворено помещение с носителите на вирусите.
Това беше моят избор и смятам, че това е най-добре за детето - до 3 г. си е бебе, по-добро от вкъщи няма.

# 12
  • Мнения: 6 689
Ако работата си заслужава, както казваш, не се колебай. С всяка измината година вкъщи ще става по-трудно да се решиш.
Аз бих избрала вариант детегледачка, защото не харесвам яслите.
Въпросът с намиране на добра жена не е никак лесен. Ако имаш желание винаги има и начин обаче.

# 13
  • Мнения: 1 849
Започнах работа когато синът ми беше на 6 месеца. Взех детегледачка, в провинциалния град който живеехме нямаше частни градини. Резултатът е плачевен, попи всичко от тази жена, от начина и на мислене, до отношението и към живота и хората. Никога не съм вярвала, че толкова малки деца могат да възприемат толкова много... Сега три години по-късно, не мога да го променя...всъщност става но трудно... Дъщеря ми си я гледах, съвсем различно е. Аз също съм много динамичен човек, трудно преживях стоенето в къщи, но си заслужава. Децата след 2,5 години вече имат много голяма нужда и от общуване с други деца. Не е вярно, че във всички частни градини децата много боледуват, това до голяма степен зависи и от самото дете. Това е моето мнение базирано на личните ми преживявания... Но всеки трябва да реши персонално. Лично аз мисля, че работа човек винаги може да си намери, но най-важното е какво ще направим от децата си.

# 14
  • Мнения: 1 897
Аз бих започнала работа.И бих предпочела яслата пред детегледачка.

Юлия, извинявай, че често те цитирам, но и ти често изказваш моите мисли  Hug.
Същото важи и за мен, но с обратен знак.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт